▲ Zwiń komunikat

Wpłać dowolną kwotę na rozwój LinuxPortal.pl

Jeśli LinuxPortal.pl jest dla Ciebie ważnym miejscem w Internecie to prosimy Cię o wpłatę dowolnej kwoty na rozwój portalu.
Nawet 1 zł.
Bardzo dziękujemy!

Wybierz metodę wpłaty

Archiwum wpisów z LinuxDlaFirm.pl oraz LinuxPraca.pl.

Teradata i Novell: SUSE Linux Enterprise w hurtowniach danych

pawel7 czwartek, 13 listopad 2008
Firmy Novell oraz Teradata Corporation (NYSE: TDC), największa w świecie firma specjalizująca się w rozwiązaniach dla hurtowni danych i korporacyjnych rozwiązaniach analitycznych, poinformowały o zacieśnieniu współpracy związanej z wykorzystaniem systemu Linux jako platformy dla korporacyjnych hurtowni danych opartych na rozwiązaniach Teradata.

W ramach umowy Novell oddeleguje specjalny zespół inżynierów, który zajmie się optymalizacją wydajności działania produktów z rodziny Purpose-Built Platform firmy Teradata, wykorzystujących system SUSE Linux Enterprise. Novell zapewni również łatwą integrację aplikacji działających w środowisku tego systemu.

W roku 2005 firma Teradata przedstawiła plany wykorzystania Linuksa w korporacyjnych hurtowniach danych * spośród dostępnych dystrybucji wybrano Novell SUSE Linux Enterprise jako rozwiązanie open source cieszące się najwyższym zaufaniem. Zastosowanie 64-bitowego systemu operacyjnego umożliwiło firmie Teradata zwiększenie wydajności, skalowalności i funkcjonalności dostarczanych rozwiązań, przy niezawodności i możliwościach zarządzania nie mniejszych niż w przypadku własnego, 32-bitowego systemu operacyjnego UNIX MP-RAS.

Z wysokiej wydajności i skalowalności SUSE Linux Enterprise - sprawdzonej w zastosowaniach badawczych i przemysłowych - korzystają przedsiębiorstwa, których działanie zależy od sprawnego funkcjonowania hurtowni danych i biznesowych narzędzi analitycznych. Według listy najpotężniejszych superkomputerów * Top500 (www.top500.org) * SUSE Linux Enterprise jest rozwiązaniem najchętniej wybieranym przez wielu użytkowników systemów komputerowych o najwyższej wydajności (HPC). Z systemów HPC korzysta coraz więcej przedsiębiorstw, którym zapewniają one wysoką efektywność i krótszy czas wprowadzania na rynek nowych produktów.

Jak twierdzi Roger Levy, starszy wiceprezes i dyrektor generalny działu Open Platform Solutions w firmie Novell, Teradata i Novell rozpoczynają nową erę powstającego rynku rozwiązań informatycznych o najwyższej produktywności. Wybór systemu SUSE Linux Enterprise przez firmę Teradata jako platformy dla korporacyjnych hurtowni danych jest kolejnym potwierdzeniem jego przydatności w rozwiązaniach biznesowych.

*Zawarta umowa otwiera nowy etap współpracy, której efektem będzie intensyfikacja wdrożeń systemów Linux w korporacyjnych hurtowniach danych* * mówi Scott Gnau, dyrektor ds. rozwoju w firmie Teradata. *Nasi klienci oczekują od nas dostarczenia najwyższej jakości systemów linuksowych, gdyż oferowane przez nas systemy odznaczają się znakomitą stabilnością, dużymi możliwościami zarządzania i skalowalnością. Współpraca z firmą Novell przyniesie naszym klientom w najbliższej przyszłości wymierne korzyści, z drugiej zaś strony pozwoli nam udostępnić społeczności linuksowej nasze doświadczenie w dziedzinie systemów korporacyjnych o wysokiej wydajności.*

Informacje o firmie Teradata
Teradata Corporation (NYSE: TDC) jest największą w świecie firmą specjalizującą się wyłącznie w rozwiązaniach Business Intelligence opartych na hurtowniach danych, korporacyjnych narzędziach analitycznych i usługach konsultingowych. Teradata ma oddziały w ponad 60 krajach, jest także obecna w Sieci pod adresem www.teradata.com.

Teradata jest znakiem towarowym lub zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Teradata Corporation w USA i innych krajach.

Wpisy z blogów/ TOP 30dni

Lipcowe wydanie Linux Magazine: Wyrażenia regularne i Debian 9 Stretch Linux Magazine i Android User
7 osób twierdzi: warto przeczytać
Dodawanie i usuwanie programów oraz pakietów - pomoc dla początkującego użytkownika - cz.1 Fragmenty artykułów z książek wydawnictwa Helion.pl
14 osób twierdzi: warto przeczytać
Przegląd prasy 2/2012 KDEFamily.pl
9 osób twierdzi: warto przeczytać
Tworzenie bootowalnego pendrive BlogLinux
15 osób twierdzi: warto przeczytać
Proste i szybkie tworzenie kopii/przenoszenie systemu linux BlogLinux
17 osób twierdzi: warto przeczytać
Wpisy z blogów więcej:

Wiadomości/ TOP 24godz.

Mageia 6: Linux godny polecenia tym wszystkim, którzy przywykli do Windowsa DobreProgramy.pl
8 osób twierdzi: warto przeczytać
SolydXK 9 Linuxiarze.pl
5 osób twierdzi: warto przeczytać
Wireshark 2.4 to kilkadziesiąt nowych protokołów i wiele innych zmian DobreProgramy.pl
2 osoby twierdzą:: warto przeczytać
Z miłości do Opery – Otter Browser 0.9.91 Przystajnik
3 osoby twierdzą:: warto przeczytać
Wiadomości więcej:

Linux dystrybucje/ TOP polecane

logo: Debian GNU/Linux Debian GNU/Linux
382 osoby polecają, a 2 nie
logo: Linux Mint Linux Mint
272 osoby polecają, a 2 nie
logo: Xubuntu Xubuntu
203 osoby polecają, a 2 nie
logo: Ubuntu Ubuntu
191 osób poleca, a 17 nie
logo: Slackware Linux Slackware Linux
164 osoby polecają, a 2 nie
Linux dystrybucje więcej:
Facebook
Google+
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij »