▲ Zwiń komunikat

Wpłać dowolną kwotę na rozwój LinuxPortal.pl

Jeśli LinuxPortal.pl jest dla Ciebie ważnym miejscem w Internecie to prosimy Cię o wpłatę dowolnej kwoty na rozwój portalu.
Nawet 1 zł.
Bardzo dziękujemy!

Wybierz metodę wpłaty

« wróć do listy
Następna Dystrybucja NA LIŚCIE (W DÓŁ)
logo: Linux Mint Linux Mint
279 osób poleca, a 2 nie
Strona dystrybucji:

Debian GNU/Linux

Jedna z najstarszych dystrybucji, zapoczątkowana w 1993 roku, kiedy to jeszcze pojęcie dystrybucji Linuksa było nowe. Debian w dużej części oparty został na oprogramowaniu z projektu GNU. Obecnie Debian jest wybierany na system serwerowy, bądź na te stanowiska, gdzie wymagane są bezpieczeństwo i stabilność pracy. Na Debianie oparte są popularne... więcej opisu

Polecasz?+385nie polecam-2  

Komentarze: 7

logo:
Aby dodać komentarz: zaloguj się ikona LinuxPortal.pl ikona Facebook.com ikona Google+
logo: Kuba Polankowski
5 lat temu
Moim zdaniem Debian ma 1 cechę którą nie ma ŻADNA dystrybucja Linuksa! Można go nagrać na 5 płytach (Debian 5 Lenny) DVD i w ten sposób zastąpić repozytoria tymi z płyt. To idealne rozwiązanie dla osób które nie mają internetu lub mają za wolny! To bardzo smutne że żadna inna dystrybucja nie oferuje takiej możliwości. :(
Odpowiedz #175073
logo: christo
2 lat temu
No to co prawda stary post ale napisze że Mageia go przebija bo ma jedno DVD i mozna wszystko z niego doinstalować bez netu.
Odpowiedz #183332
logo: Michał Kowalski
5 lat temu
Jak wiele lat temu miałem dostęp do Internetu przez modem tepsy, radiowy(!) z teoretyczną przepustowością 19200 b/s to właśnie debian na płytach był dla mnie zbawieniem :) Tylko że wtedy DVD raczkowało i trzeba było żonglować szesnastoma cedekami ;)
Odpowiedz #175096
logo: Kamil Grzela
4 lat temu
Przewagą dystrybucji Debian dla mnie jest jego prostota i sprawdzone, przetestowane rozwiązania. Instalując Debiana na pewno nie zabraknie wam wsparcie w postaci stron tematycznych w dotyczących wybranych zagadnień. Na bazie tej dystrybucji powstało wiele innych równie dobrych, takich ja Ubuntu czy Back Track(którego niestety nie opisano w rankingu).
Odpowiedz #175267
logo: jack
3 lat temu
obecnie używam, i to sida:) to jest najprostsza dystrybucja oparta na Kernelu
Odpowiedz #178515
logo: Gerard
1 rok i 11 mies. temu
aktualnie po kilku dniach na Ubuntu zacząłem przygodę z Debianem i mówiąc szczerze jestem bardziej zadowolony. Szybkie uruchamianie systemu i 6 sekund pierwszy start przeglądarki .Wszystkie podstawowe programy , których używam dostępne: Libre office,edytor gedit, do ftp Filezilla, keepass2, nakładka na zaporę Gufw i av clam i szereg innych. Trochę inna instalacja Debiana ale bez poroblemu jak dla osoby , która z linuxem od 3 tygodni. Instalacja programów trochę inaczej niż w Linuxmint czy Ubuntu ale też nie stanowi problemu generalnie przez terminal lub synaptik.
Debian 8.4 , środowisko cynanmon (wybór przy instalacji z cd1) , wersja stabilna praktycznie do 2020roku. Polecam.
Zmieniłem środowisko na gnome wg mnie dużo lepsze na debiane szybkie i stabilne.
Odpowiedz #184987
logo: Robert
6 mies. temu
Na razie jadę na Ubuntu ale przymierzam się do Debiana. Tylko ten brak czasu za zabawy z kompem...
Odpowiedz #189206
Przejdź na początek komentarzy
logo:
Aby dodać komentarz: zaloguj się ikona LinuxPortal.pl ikona Facebook.com ikona Google+

Informacje o Debian GNU/Linux współtworzą:

Michał Kowalski, (17 pkt.)

Sebastian Furdal, (2 pkt.)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij »