▲ Zwiń komunikat

Wpłać dowolną kwotę na rozwój LinuxPortal.pl

Jeśli LinuxPortal.pl jest dla Ciebie ważnym miejscem w Internecie to prosimy Cię o wpłatę dowolnej kwoty na rozwój portalu.
Nawet 1 zł.
Bardzo dziękujemy!

Wybierz metodę wpłaty

Archiwum wpisów z LinuxDlaFirm.pl oraz LinuxPraca.pl.

PODSTAWY

Neostrada TP na Linuksie wtorek, 17 styczeń 2006
Załóżmy, iż zdecydowaliśmy się (lub nie mieliśmy innego wyboru) na usługę Neostrada TP, oferowaną przez znaną, choć nie przez wszystkich lubianą, Telekomunikację Polską. W takiej sytuacji stajemy przed co najmniej dwoma dylematami. Po pierwsze, musimy wybrać którąś opcję (różnią się ceną i prędkością), a po drugie, wybrać modem, za pomocą którego będziemy się łączyć. »

Przykłady instalacji kilku systemów Linux niedziela, 1 styczeń 2006
Instalacja współczesnego Linuksa nie jest skomplikowana. Pozwolę sobie nawet na stwierdzenie, że jest łatwiejsza niż instalacja systemów Windows. Całość sprowadza się bowiem do rozruchu komputera z instalacyjnej płyty CD i kilkukrotnego kliknięcia przycisku popędzającego instalator. No, może nie jest to aż tak proste, ale doprawdy niewiele trudniejsze - Linux sam wykryje i skonfiguruje większość urządzeń zainstalowanych w komputerze. »

Instalacja systemu Aurox 11.0 wtorek, 13 grudzień 2005
Wbrew temu, co się niekiedy słyszy, instalacja Linuksa nie jest niczym skomplikowanym. Standardowo sprowadza się ona do włożenia pierwszej płyty do napędu CD/DVD, uruchomienia komputera i wykonaniu kilku kliknięć myszką. Zaawansowani użytkownicy Auroksa zdecydują się zapewne na samodzielne ustawienie niektórych parametrów systemu oraz indywidualny wybór pakietów z oprogramowaniem. »

Identyfikacja i testowanie sprzętu PC pod Linuksem sobota, 12 listopad 2005
Artykuł z Magazynu Linux+ nr 10/2005 .
Gdy komputer nie działa tak, jak byśmy tego od niego oczekiwali, z reguły najpierw staramy się wykluczyć awarię sprzętu, później skupiając się na oprogramowaniu. Przed zadaniem przetestowania sprzętu stajemy również w sytuacji, gdy chcemy kupić komputer, szczególnie jakiś starszy używany typ. Wtedy dokładne przetestowanie może zaoszczędzić nam sporo czasu, jak i pieniędzy.
»

Niezbędnik Linuksowca wtorek, 27 wrzesień 2005
Artykuł z Magazynu Linux+ nr 09/2005 .
Niniejszy artykuł w największej mierze dotyczy dystrybucji Fedora Core 4 (FC4), ale również użytkownicy innych dystrybucji mogą z niego skorzystać. W takim przypadku należy wziąć pod uwagę, że część oprogramowania, którego nie ma w FC4, może znajdować się w innym Linuksie. Ponadto, możliwe, że trzeba będzie wykorzystać odmienne narzędzia (np. Apt) do pobrania wspomnianych pakietów (ich nazwy mogą również różnić się w zależności od dystrybucji).
»

Drukarki we współczesnych dystrybucjach Linuksa poniedziałek, 5 wrzesień 2005
Artykuł z Magazynu Linux+ nr 08/2005 .
Wywołanie w jakimkolwiek programie polecenia Drukuj to początek złożonej operacji, w której bierze udział kilka programów. Najpierw widzimy okienko z pytaniem o zakres drukowanych stron, wybór drukarki itp. Jeśli drukujemy z jakiejkolwiek aplikacji ze środowiska KDE, to jest ono po prostu programem KPrinter z pakietu kdeprint. Podobnie jest w GNOME, które również zapewnia jednolity interfejs dostępu do drukarki, ale dzięki pakietom libgnome-print.
»
Starsze >
1 2 3 4 5

Wyniki: 1 - 6 z 28

Wpisy z blogów/ TOP 30dni

Czerwcowe wydanie Linux Magazine: Przydatne narzędzia Megapak Ubuntu 17.04 Linux Magazine i Android User
7 osób twierdzi: warto przeczytać
Pliki /etc/shadow, /etc/security/passwd i /etc/group - Dodawanie nowych użytkowników - cz.3 Fragmenty artykułów z książek wydawnictwa Helion.pl
30 osób twierdzi: warto przeczytać
QupZilla 1.1.8 KDEFamily.pl
10 osób twierdzi: warto przeczytać
Razor-qt 0.4.1 KDEFamily.pl
7 osób twierdzi: warto przeczytać
Zarządzanie, usuwanie i wyłączanie kont użytkowników - Dodawanie nowych użytkowników - cz.6 Fragmenty artykułów z książek wydawnictwa Helion.pl
16 osób twierdzi: warto przeczytać
Wpisy z blogów więcej:

Wiadomości/ TOP 24godz.

Debian 9.0 „Stretch” – teraz bez MySQL, a za to z Firefoksem DobreProgramy.pl
8 osób twierdzi: warto przeczytać
WPS Office – jest, nie ma i Alpha 21 raz jeszcze Przystajnik
2 osoby twierdzą:: warto przeczytać
Stack Clash: prawa roota na serwerze – mimo zabezpieczeń w Linuksie DobreProgramy.pl
3 osoby twierdzą:: warto przeczytać
Nie mamy waszych źródeł i co nam zrobicie Przystajnik
4 osoby twierdzą:: warto przeczytać
Debian GNU/Linux 9 Stretch – a nie mówiłem? Przystajnik
5 osób twierdzi: warto przeczytać
Wiadomości więcej:

Linux dystrybucje/ TOP polecane

logo: Debian GNU/Linux Debian GNU/Linux
382 osoby polecają, a 2 nie
logo: Linux Mint Linux Mint
272 osoby polecają, a 2 nie
logo: Xubuntu Xubuntu
203 osoby polecają, a 2 nie
logo: Ubuntu Ubuntu
191 osób poleca, a 17 nie
logo: Slackware Linux Slackware Linux
164 osoby polecają, a 2 nie
Linux dystrybucje więcej:
Facebook
Google+
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij »