Archiwum wpisów z LinuxDlaFirm.pl oraz LinuxPraca.pl.

LinuxRSS.pl wersja 2.0

dodano: niedziela, 24 luty 2008
Serwis LinuxRSS.pl wyszedł z fazy BETA i otrzymał numer 2.0. Dlaczego nie 1.0? Ponieważ jest to już druga wersja tego serwisu, którego przebudowa rozpoczęła się w listopadzie zeszłego roku.

Udostępniamy nową wersję wraz z kilkoma ciekawymi rozwiązaniami. Pozostawiamy ich ocenę naszym czytelnikom.

OBSERWUJ - możliwość otrzymywania powiadomień o nowych wiadomościach na email. Usługę tę nazwaliśmy OBSERWUJ. Podobna funkcjonuje na serwisie LinuxPraca.pl – tam jest bardzo chętnie wykorzystywana do obserwowania najnowszych ofert pracy.

Wiadomości wg dat - podział wiadomości wg miesięcy oraz dnia opublikowania.
Dodatkowo w głównej zakładce umieściliśmy na górze podział na wiadomości z dnia dzisiejszego oraz wczorajszego. Taki podział, mamy nadzieję, że pozwoli bardzo łatwo i szybko dowiedzieć się o wszystkim. To dla tych co chcą być cały czas na bieżąco.

Tagi, słowa kluczowe – ta część została wczoraj ukończona i od razu udostępniona. Uruchomiliśmy mechanizm wychwytywania z tekstów wiadomości najczęściej występujących słów, łączenia ich w grupy o podobnym brzmieniu i przedstawianiu ich jako tagi. Dzięki ułożeniu malejąco możemy szybko przekonać się o czym lub o kim najczęściej w danym miesiącu wszystkie serwisy pisały.

Dla pełnej swobody w poruszaniu się po serwisie brakuje jeszcze tylko wyszukiwarki - to już w wersji 2.1.

Tomasz Lutowski
Redakcja LinuxRSS.pl

Nowa odsłona serwisu LinuxRSS.pl

dodano: wtorek, 6 listopad 2007
W ostatnich dniach zmieniliśmy wygląd oraz zastosowaliśmy nowe oprogramowanie w serwisie LinuxRSS.pl. Teraz na głównej stronie znajduje się wspólna uszeregowana chronologicznie lista najnowszych wiadomości pochodzących ze wszystkich monitorowanych serwisów.

Na dzień dzisiejszy monitorujemy (na podstawie udostępnionych publicznie kanałów RSS) ponad 15 polskich serwisów internetowych piszących o systemie Linux lub Wolnym Oprogramowaniu.

Wiadomości uzupełnione są o informację skąd pochodzą oraz większość oznaczona jest logiem źródłowego serwisu.

Nowością jest także udostępnienie wszystkich wiadomości w jednym kanale RSS. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba już subskrybować osobno kilku kanałów.Można jeden: www.linuxrss.pl/rss/.

Głównym celem serwisu jest monitorowanie (na podstawie udostępnionych publicznie kanałów RSS) polskich serwisów internetowych piszących o systemie Linux lub Wolnym Oprogramowaniu. Uzupełnieniem celu jest czytelne zaprezentowanie opublikowanych wiadomości. Mamy nadzieję, że cel ten został spełniony.

Postaramy się. aby w miarę rozwoju serwisu wprowadzać nowe usprawnienia i funkcjonalności.

Zapraszamy do odwiedzin!

Paweł Kuźniar

Uwaga, przebudowa LinuxPraca.pl rozpoczęta !

dodano: czwartek, 28 czerwiec 2007
Po okresie pracy nad innymi serwisami (LinuxProgramy.pl, LinuxPuls.pl), postanowiliśmy odświeżyć wygląd serwisu LinuxPraca.pl a przy tej okazji również go przebudować. Ułatwi to użytkownikom poruszanie się po nim i dodawanie ofert pracy. Ostatnie zmiany jakie tutaj zrobiliśmy były ponad rok temu.

W pierwszej kolejności chcemy ujednolicić wygląd LinuxPraca.pl wzorując się na www.LinuxPuls.pl oraz na www.LinuxProgramy.pl. Już zmieniliśmy wygląd Wizytówki użytkownika widocznej po zalogowaniu. Czeka nas jeszcze zmiana Wizytówki ogłoszeniodawcy - pracodawcy a także pozostałych części serwisu.

W drugiej kolejności wprowadzimy zmiany w ofertach pracy - udostępnimy możliwość dodawania ofert pracy za pomocą kilku różnych formularzy a także uprościmy niektóre procedury.


Czekamy na Wasze propozycje. Poniżej zamieszczamy kilka pytań. Odpowiedzi na nie bardzo nas interesują.

dla Kandydatów
- Co chcielibyście widzieć na głównej stronie przed zalogowaniem?
- A co ma pojawić się lub zniknąć po zalogowaniu na głównej stronie?

- Co chcielibyście mieć w swojej Wizytówce ?
- Jakie dodatkowe usługi Was interesują?
- Jaki podział ofert pracy byłby najlepszy? Czy wprowadzić nowe kryteria?
- Czy umożliwić publikacje ofert pracy nie związanych z informatyką?

dla Pracodawców
- Jakie informacje umieścić w opisie pracodawcy - ogłoszeniodawcy?
- Czy jesteście zainteresowani dodatkowym wyróżnieniem?
- Czy potrzebujecie dodatkowych informacji o opublikowanych Waszych ofertach pracy?

Pozdrawiamy
Redakcja LinuxPraca.pl

Promujemy i rozwijamy LinuxPuls.pl

dodano: piątek, 18 maj 2007
Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozwoju tego projektu, rozwija się on w szybkim tempie, przybywa użytkowników oraz wydarzeń.

Poniżej przedstawiamy listę serwisów internetowych, które opublikowały informację o LinuxPuls.pl (kolejność przypadkowa):
- hedera.linuxnews.pl/_news/2007/05/11/_long/4447.html
- jakilinux.org/newsy/nowy-serwis-linuxpulspl/
- linuxstorm.org/modules/news/article.php?storyid=701
- www.thecamels.org/start_linuxpulspl-n1443.htm
- www.unixy.pl/forum/viewtopic.php?t=1933
- di24.pl/16502,LinuxPuls_-_baza_informacji_o_wydarzeniach_IT.html
- kamlug.pl/Aktualno%C5%9Bci#Nowy_serwis_LinuxPuls.pl
- pigmej.eu/index.php/2007/04/17/nowy-serwis-linuxowy/

Krótki news pojawił się również na serwisie www.gwar.pl

Jeśli jeszcze ktoś napisał o LinuxPuls.pl to proszę o informację.


Otrzymaliśmy także, wiele nowych pozytywnych opinii od użytkowników o naszym projekcie, m.in:
(zachowana oryginalna pisownia)

"Witam! Od razu chwalę za świetny pomysł. Mam nadzieję, że serwis wkrótce się zapełni. ... Konrad D."

"Witam Serdecznie! Dobrze, naprawde dobrze ze powstal taki portal. Wiedza z zakresu spotkan, wykladow etc. jest bardoz przydatna, gdy zostaje umieszczona w jednym miejscu. Wiadomym jest, iz takie portale zyskuja wiele, wowczas gdy posiadaja informacje z wielu dziedzin. Proponowalbym aby zakres zamieszczanych informacji nie sprowadzal sie tylko do \"konferencji, spotkan i imprez zwiazanych z informatyka\", ale rowniez waznych wydarzen dziejacych sie na \'miedyznarodowej arenie\'. Pozdrawiam i powodzenia! - t."

".. Pomysł naprawdę dobry, trzeba promować linuksa na wiele sposobów! Tomek"

"Dzień dobry, Jestem użytkownikiem Linuxa (Mandriva) od niedawna ale to co widzę szokuje mnie pozytywnie! Trzeba wszystkim powiedzieć o tym systemie, ludzie muszą dowiedzieć się o Linuxsie. Takie inicjatywy jak te , aby zebrać wszystko w jednym miejscu napewno przyczynią się do promowania Linuxa. Pozdrawiam, Szymon K."

Nowości na LinuxPuls.pl

dodano: piątek, 27 kwiecień 2007
W ostatnich dniach wprowadziliśmy na LinuxPuls.pl kilka nowych rozwiązań oraz poprawiliśmy kilka znalezionych błędów. Przed nami jeszcze dużo pracy. Poniżej przedstawiam dwie nowości.

1.
W Wizytówce Wydarzenia pojawiła się dodatkowa zakładka nazwana przez nas "Napisali o wydarzenia". W tym miejscu Organizatorzy mogą umieszczać informację o tym, w których serwisach napisano o ich wydarzeniu. Pozwoli to czytającemu, zorientować się o popularności wydarzenia w innych mediach.

Informacje taką, (w postaci linka i tytułu artykułu) może również dodać nie tylko Organizator ale każda inna osoba. Może to być internauta, który np. w swoim blogu opisał to wydarzenie, a przy okazji chciałby zareklamować swojego bloga.
Przykład:

zrzut ekranu z linuxpuls.pl2.
Integracja serwisu LinuxPuls.pl z pozostałymi serwisami.
Utworzyliśmy moduły reklamujące wydarzenia z LinuxPuls.pl i umieściliśmy je na stronach serwisu LinuxDlaFirm.pl oraz LinuxPraca.pl. Moduły te zawierają tytuł wydarzenia oraz datę rozpoczęcia. Jest to dodatkowa promocja dla tych wydarzeń.
Dla przykładu zrzut ekranu z serwisu LinuxPraca.pl:

zrzut ekranu z linuxpraca.pl

Start LinuxPuls.pl

dodano: wtorek, 17 kwiecień 2007
Czas rozpocząć oficjalnie otwarcie LinuxPuls.pl!
Nasz nowy projekt ma na celu zebranie w jednym miejscu informacji o organizowanych wydarzeniach, konferencjach i różnych imprezach związanych z informatyką. Szczególne miejsce i wyróżnienie zajmować będą tutaj imprezy związane z Wolnym Oprogramowaniem oraz systemem operacyjnym Linux.

Serwis otwarty jest także na wszystkie inne organizowane wydarzenia związane z branżą IT.

LinuxPuls.pl to wirtualne miejsce połączenia Organizatorów Wydarzeń i jego uczestników.

Rolą LinuxPuls.pl jest umożliwienie Organizatorom zareklamowania i zaprezentowania organizowanego Wydarzenia a uczestnikom po jego zakończeniu wyrażenie opinii i wystawienie oceny. W planach mamy również, umożliwienie dołączania zdjęć oraz innych materiałów do Wizytówki Wydarzenia.


Aby dodać informację o Wydarzeniu, należy wykonać 4 kroki.

Krok 1
W pierwszej kolejności należy zarejestrować się / zalogować się.

Krok 2
Następnie założyć Wizytówkę Organizatora. Wszystkie informacje dodane jako zalogowany użytkownik, przed akceptacją można modyfikować. Wizytówkę Organizatora może założyć tylko osoba reprezentująca Organizatora. Pod Wizytówką Organizatora zebrane będą informacje o wszystkich jego opublikowanych Wydarzeniach a także dane do kontaktu z Organizatorem.

Po wykonaniu wyżej wymienionych działań można będzie przejść do dodawania informacji o Wydarzeniu.

Krok 3
Każdemu organizowanemu Wydarzeniu należy założyć osobną Wizytówkę Wydarzenia zawierającą podstawowe dane, terminy, miejsce oraz opis Wydarzenia. Wizytówka Wydarzenia zbiera w jednym miejscu informacje prasowe o wydarzeniu, opis wydarzenia, opinie i komentarze uczestników.

Krok 4
Aby wypromować Wydarzenie należy dodać jeszcze informacje prasową o Wydarzeniu.

Informacja o Wydarzeniu umieszczona będzie na głównej stronie LinuxPuls.pl a także w Bazie Wydarzeń i Kalendarzu.
Ponadto, w zależności od tematyki Wydarzenia - informacja trafi również do innych naszych serwisów: LinuxDlaFirm.pl, LinuxPraca.pl, LinuxProgramy.pl.

Plany!
Przewidujemy, że będzie można dodawać zdjęcia oraz inne materiały i dołączać je do Wizytówki Wydarzenia.


Dodawanie informacji o Wydarzeniach będzie aktualnie bezpłatne. Przewidujemy, że będziemy pobierać symboliczną opłatę za publikację informacji o Wydarzeniu za te Wydarzenia, na które wstęp będzie płatny. Publikacja informacji o Wydarzeniach na które nie będzie wstępu płatnego, zawsze będzie na LinuxPuls.pl bezpłatna.

Zapraszamy do subskrypcji kanału RSS z wiadomościami o wydarzeniach:
RSS wiadomości o wydarzeniach

Czekamy na Wasze pomysły do wdrożenia na LinuxPuls.pl.

Jeśli masz uwagi lub chcesz podzielić się z nami swoimi pomysłami to zapraszamy do dyskusji.

Redaktor LinuxPuls.pl
Paweł Kuźniar
Starsze >
1 2 3

Wyniki: 1 - 6 z 15

Wpisy z blogów/ TOP 30dni

Pliki /etc/shadow, /etc/security/passwd i /etc/group - Dodawanie nowych użytkowników - cz.3 Fragmenty artykułów z książek wydawnictwa Helion.pl
41 osób twierdzi: warto przeczytać
Polecenia useradd i newusers - Dodawanie nowych użytkowników - cz.5 Fragmenty artykułów z książek wydawnictwa Helion.pl
39 osób twierdzi: warto przeczytać
Prosta kompilacja jądra jack
35 osób twierdzi: warto przeczytać
Linux for Woman Beings KDEFamily.pl
35 osób twierdzi: warto przeczytać
Wpisy z blogów więcej:

Wiadomości/ TOP 24godz.

Nowa wersja programu obsługi sprzedaży dla małych i średnich firm - Smabi Blog firmy Smabi
3 osoby twierdzą:: warto przeczytać
LinuxPro 2004 Blog firmy Software - Konferencje
4 osoby twierdzą:: warto przeczytać
Dostępna jest już wersja 1.2.2 programu Mała Księgowość Blog firmy Lefthand
3 osoby twierdzą:: warto przeczytać
Pierwsza edycja konferencji IT Underground 2004 Blog firmy Software - Konferencje
3 osoby twierdzą:: warto przeczytać
Internet.Con 2004  Największe spotkanie twórców i użytkowników technologii internetowych Blog firmy Software - Konferencje
3 osoby twierdzą:: warto przeczytać
Wiadomości więcej:

Linux dystrybucje/ TOP polecane

logo: Debian GNU/Linux Debian GNU/Linux
391 osób poleca, a 2 nie
logo: Linux Mint Linux Mint
282 osoby polecają, a 2 nie
logo: Xubuntu Xubuntu
204 osoby polecają, a 2 nie
logo: Ubuntu Ubuntu
193 osoby polecają, a 18 nie
logo: Slackware Linux Slackware Linux
166 osób poleca, a 2 nie
Linux dystrybucje więcej:
Facebook
Google+
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 roku nowego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych znanym jako "RODO" pragniemy poinformować Cię,
w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z LinuxPortal.pl.
Zapoznaj się z Polityką prywatności.

Klikając „Zamknij”, zamykasz ten komunikat i wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez LinuxPortal.pl sp. z o.o. w celu realizacji usług zgodnie z Regulaminem.
Zamknij »