Blog:

Blog firmowy LinuxPortal.pl

Informacje o LinuxPortal.pl.

Polecasz?+7  
Blog firmy: LinuxPortal.pl logo firmy: LinuxPortal.pl
« wróć do listy
Wpis: 9 z 22
Następny Wpis NA LIŚCIE (W DÓŁ)
Przypominamy o aktualnych konkursach na LinuxPortal.pl Blog firmowy LinuxPortal.pl
9 osób twierdzi: warto przeczytać
Następny Wpis NA LIŚCIE (W GÓRĘ)
Zmiana formy organizacyjnej LinuxPortal.pl Blog firmowy LinuxPortal.pl
10 osób twierdzi: warto przeczytać
Wpis:

Głosuj na wiadomości, które warto przeczytać

Dodano: piątek, 27 kwiecień 2012r.

Miło jest mi poinformować o zmianach w dziale Wiadomości.

Dział ten podzieliliśmy na listy: warto przeczytać, oczekujące, wszystkie, TOP oraz ostatnio komentowane.

Warto przeczytać to lista wiadomości które uzyskały odpowiednią liczbę głosów. Wcześniej znajdowały się na liście: oczekujące. Do oczekujących mogą trafić wiadomości związane ogólnie z systemem Linux, open source, Androidem. Chociaż robimy różne wyjątki. Aktualnie większość wiadomości pochodzi z kanałów RSS około 70 monitorowanych przez nas serwisów i blogów. Uzupełniają je wiadomości dodawane przez naszych użytkowników. Za co dziękujemy! Lista wszystkie obejmuje wszystkie wiadomości z listy warto przeczytać oraz oczekujące oraz te wiadomości, które nie uzyskały odpowiedniej liczby głosów w wymaganym terminie oczekiwania. Aktualnie czas oczekiwania to 7 dni. Lista TOP to najlepiej ocenione.

Głosowanie na wiadomości

Samo głosowanie na poszczególne wiadomości nie jest nowością, bo głosowanie działało już od dłuższego czasu. Nowością jest to, że głosując na wiadomości, macie teraz wpływ na zawartość głównej strony Wiadomości / Warto przeczytać: http://www.linuxportal.pl/news .

Zasada jest prosta, podobnie jak na serwisach typu digg.com, reddit.com czy polskim wykop.pl. Jeśli wiadomość uzyska odpowiednią ilość głosów (aktualnie +4) to trafi na listę Warto przeczytać. Limit ilości głosów będzie się zmieniał w zależności od obliczeń kilku parametrów by promować te najlepiej oceniane.

Redakcja (aby utrzymać poziom i zgodność z tematyką LinuxPortal.pl) dalej będzie miała wpływ na zawartość Wiadomości oczekujących. Ale przeniesienie z oczekujących do warto przeczytać należy już do czytelników.

Aby ułatwić śledzenie wiadomości oczekujących uruchomiliśmy oddzielny kanał RSS pod adresem:

http://feeds.linuxportal.pl/LinuxPortalpl-news-oczekujace

Przejdź do Wiadomości oczekujących i oddaj swój głos:

http://www.linuxportal.pl/news/oczekujace

Dodawanie wiadomości

Głosowanie jest jedną z kilku form wpływania na zawartość LinuxPortal.pl. Polecaną przez nas jest możliwość samodzielnego dodawania Wiadomości.

Rozróżniamy dwie formy Wiadomości Krótka wiadomość to krótka forma tak jak na m.in. serwisie digg.com. Wprowadza się ją w dwóch krokach. W pierwszej kolejności dodaje się link do znaleziska a następnie tytuł i opis.

Druga forma to Pełna wiadomość opisująca nowe zdarzenie, fakt, wydarzenie. Treść może być o wiele dłuższa niż w krótkiej formie. Wiadomość można wzbogacić dodając grafikę czy wyróżniając tekst za pomocą edytora html.

Więcej info na ten temat: http://www.linuxportal.pl/news/dodaj

Zapraszamy do dodawania Wiadomości, tym bardziej, że na autora najlepszej wiadomości czeka co miesiąc dowolna książka z wydawnictwa http://helion.pl :-)!

Info o konkursie: http://www.linuxportal.pl/konkursy/konkurs-dzienni/.../2012r-id11

Podziel się pomysłami dotyczącymi LinuxPortal.pl

Następną formą wpływania na zwartość LinuxPortal.pl jest dzielenie się swoimi pomysłami w dziale: Burze mózgów: http://www.linuxportal.pl/burza-mozgow

Zachęcamy do głosowania, dodawania i dzielenia się pomysłami. Do zobaczenia!

Redakcja
LinuxPortal.pl

Udostępnij informacje o Wpisie w sieciach społecznościowych:
Polub LinuxPortal.pl:

Komentarze: 7

logo:
Aby dodać komentarz: zaloguj się ikona LinuxPortal.pl ikona Facebook.com ikona Google+
logo:
11 lat temu
> Jeśli wiadomość uzyska odpowiednią ilość głosów (aktualnie +4)

A czy minusy wpływają na pojawienie się na głównej?
Odpowiedz #174955
logo: Paweł Kuźniar
11 lat temu
Tak, aktualnie różnica głosów na plus i minusów musi dać conajmniej 4 aby wpis z oczekujących trafił na główną (warto przeczytać).

Ale w odwrotną stronę minusy nie działają. Tzn aktualnie nie można wycofać wpisu z warto przeczytać. Ale to prawdopodobnie trzeba będzie wprowadzić.
Odpowiedz #174956
logo:
11 lat temu
Pawle powinieneś wytłumaczyć co niektórym, że plusy i minusy są za post, a nie za to, że ktoś opisuje nielubiane zagadnienie.
Np. Ktoś napiszę o M$ co tam robią, a minus poleci za wrogość do Windowsa. Często to się tu zdarza i nie piszę tu o sobie bo czasem na minusy zasługuje ;)
Odpowiedz #174961
logo:
11 lat temu
Obawiam się niestety, że ludzie dzielą się na tych, którzy to doskonale wiedzą, i takich, do których nigdy to nie dotrze.
Odpowiedz #174962
logo: Paweł Kuźniar
11 lat temu
Kiedyś było przy głosowaniu wyrażenie: popieram. Ale to było za bardzo ogólne - więc tak jak piszesz niektórzy mogli klikać na nie będąc ogólnie przeciwni tematowi.

Zmieniłem to na \"warto przeczytać\" oraz korzystając z porady jednego z użytkowników, dodałem na końcu \"?\" (pytajnik).

Być może jak ilość głosów będzie wzrastać wprowadzi się wymagane logowanie. Przypadkowe osoby nie będą klikać na Nie.

Może przyda się jakaś akcja edukacyjna jeszcze?
Odpowiedz #174963
logo:
11 lat temu
> Może przyda się jakaś akcja edukacyjna jeszcze?

Oczywiście można dać przy kilkaniu na \"Nie\" dać wyskakujące okienko, przypominające, że to służy nie do wyrażenia własnej antypatii wobec tematu danego tekstu bądź jego autora, ale do oznaczenia tekstu źle napisanego, trollowania itp.

Ale nadal osobiście powątpiewam w sukces takiej akcji. :)
Odpowiedz #174966
logo:
11 lat temu
Ciesze się, że zrozumieliście o co mi chodzi ;)

>Oczywiście można dać przy kilkaniu na \"Nie\" dać wyskakujące okienko, przypominające, że to służy nie do wyrażenia własnej antypatii wobec tematu danego tekstu bądź jego autora, ale do oznaczenia tekstu źle napisanego, trollowania itp.


Jestem na tak ;)
Odpowiedz #174971
Przejdź na początek komentarzy
logo:
Aby dodać komentarz: zaloguj się ikona LinuxPortal.pl ikona Facebook.com ikona Google+
Wpis: 9 z 22
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 roku nowego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych znanym jako "RODO" pragniemy poinformować Cię,
w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z LinuxPortal.pl.
Zapoznaj się z Polityką prywatności.

Klikając „Zamknij”, zamykasz ten komunikat i wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez LinuxPortal.pl sp. z o.o. w celu realizacji usług zgodnie z Regulaminem.
Zamknij »