« wróć do listy
Następne NA LIŚCIE (W DÓŁ)
Logowanie do LinuxPortal.pl za pomocą konta w usłudze Mozilla Persona zrealizowane
6 osób popiera
Następne NA LIŚCIE (W GÓRĘ)
Konto Użytkownika (poprzednio Profil) - http://www.linuxportal.pl/konto zrealizowane
5 osób popiera
Dodane przez: Paweł Kuźniar : Paweł Kuźniar
Burza mózgów:

Logowanie do LinuxPortal.pl za pomocą konta w Google

Dodano: czwartek, 4 wrzesień 2014r.

Wprowadziliśmy nową, następną metodę logowania się na LinuxPortal.pl. Tym razem jest to logowanie za pomocą konta w Google. Nie jest wymagane posiadanie konta w serwisie społecznościowym Google+.

Na górze każdej strony na LinuxPortal.pl znajdują się teraz 4 przyciski do logowania. Pierwszy to metoda tradycyjna czyli konto z LinuxPortal.pl, następnie logowanie za pomocą Facebooku, Google i ostatnie to usługa Mozilla Persona (http://www.linuxportal.pl/burze-mozgow/logowanie-d/.../a-id177706).

Przycisk do logowania za pomocą Google umieściliśmy jeszcze na stronie logowania http://www.linuxportal.pl/logowanie.html

Jak to wszystko działa?

Systemy zewnętrzne wykorzystujemy tylko do przeprowadzenia autoryzacji i potwierdzenia, że osoba logująca się za ich pomocą na LinuxPortal.pl jest tą osobą za którą się podaje. Następnie utworzenie sesji i utrzymywanie Użytkownika jako zalogowanego przeprowadzamy już we własnym systemie. Nie potrzebujemy już połączenia z Facebookiem czy Google. I nie publikujemy później w imieniu osoby, która się do nas zalogowała i na jej stronach w serwisach społecznościowych, żadnych wiadomości i komentarzy.

I tak jak w przypadku poprzednich systemów, tak teraz w przypadku logowania przez Google Użytkownicy którzy dotychczas korzystali z tradycyjnego logowania za pomocą konta z LinuxPortal.pl będą mogli połączyć konto z logowaniem przez Google i logować się dwoma sposobami na LinuxPortal.pl.

Jeśli konto z LinuxPortal.pl zostało już wcześniej połączone z logowaniem przez Facebooka lub Personą to nic nie stoi na drodze aby połączyć je również z kontem z Google. I będzie można logować się do tego samego Konta kilkoma metodami.

Niedługo zostanie zmodyfikowana dostępna dla każdego zalogowanego Użytkownika strona pod adresem: http://www.linuxportal.pl/konto gdzie będzie wyświetlana informacja o powiązaniach Konta z LinuxPortal.pl z zewnętrznymi systemami.

Osoby, które chcą korzystać z logowania przez Google proszone są o zapoznanie się z poniższą informacją. Szczególnie ważna jest ona dla osób, które są już Użytkownikami i chcą połączyć dotychczasowe Konto z kontem z Google.

Procedura logowania może być przeprowadzona na 4 sposoby: pierwszy w 3 odmianach i drugi w 1 odmianie:

Użytkownik klika w przycisk logowania Google umieszczony na LinuxPortal.pl i loguje się za pomocą Google a następnie

  1. system wykrywa w bazie zarejestrowanego Użytkownika o takim samym e-mailu jak aktualnie logujący się z Google. W związku z tym, że nie przewidujemy istnienia dwóch różnych Użytkowników posługujących się tym samym adresem e-mail, system automatyczne łączy Konto z LinuxPortal.pl z Google. Będzie można od teraz logować się na LinuxPortal.pl dwiema metodami (lub więcej jeśli Konto z LinuxPortal.pl jest już połączone z innym systemem zewnętrznym: Facebookiem lub Personą).
  2. Użytkownik wpisując login i hasło - loguje się za pomocą konta z LinuxPortal.pl i przez to łączy konto z LinuxPortal.pl z kontem z Google. Tak jak opisałem w pkt 1 a - będzie można od teraz logować się na LinuxPortal.pl dwiema lub więcej metodami.
  3. Użytkownik klika w przycisk Dalej i zakłada nowe Konto na LinuxPortal.pl a następnie automatycznie loguje się pierwszy raz w Portalu. Jest to rejestracja nowego Użytkownika.

4. Ta opcja to zalogowanie się najpierw metodą tradycyjną za pomocą konta z LinuxPortal.pl podając login i hasło a następnie przejście na stronę http://www.linuxportal.pl/googleplus/polaczeniekont i zalogowanie się do Google aby połączyć konta. Będzie można od teraz logować się na LinuxPortal.pl dwiema lub więcej metodami.

Zapraszamy do korzystania z nowej metody logowania.

Udostępnij informacje o Burzy mózgów w sieciach społecznościowych:
Polub LinuxPortal.pl:

Komentarze: 1

logo:
Aby dodać komentarz: zaloguj się ikona LinuxPortal.pl ikona Facebook.com ikona Google+
logo:
9 lat temu
Opcja potrzebna i działa w porządku, pozdrawiam
Odpowiedz #178012
Przejdź na początek komentarzy
logo: Paweł Kuźniar
Użytkownik Paweł Kuźniar dodał Burzę mózgów:
8 lat temu
+13
popierasz
?
nie popieram  0

Rozmawiamy o Linuksie

Od wielu lat hasłem przewodnim LinuxPortal.pl było: Dostarczamy informacje o Linuksie. Brzmiało to niestety jednostronnie. My dostarczamy a Wy Użytkownicy czytacie. Czas na zmiany. Trzeba uruchomić wzajemną komunikację. Nie chcemy tylko ...

logo: Sławomir Michalak
Użytkownik Sławomir Michalak dodał Burzę mózgów:
25 lat temu
+14
popierasz
?
nie popieram  0

Proste poradniki

Bardzo pożyteczne zawsze były dla mnie proste - prostym językiem - nie technicznym napisane poradniki z przykładami co i jak zrobić. Nie opis wszystkich możliwości, ale np. - jak zainstalować ...

logo: Paweł Kuźniar
Użytkownik Paweł Kuźniar dodał Burzę mózgów:
8 lat temu
+9
popierasz
?
nie popieram  0

Dostosowanie wyświetlania linuxportal.pl do małych ekranów (smartfonów, tabletów) cz.2

W ostatnich dniach wprowadziliśmy bardzo dużo zmian w kodzie html oraz css poprawiających wyświetlanie strony linuxportal.pl na urządzeniach mobilnych czyli smartfonach oraz tabletach. W dużej części opieraliśmy się na Waszych ...

logo: xaoc
Użytkownik xaoc dodał Burzę mózgów:
25 lat temu
+2
popierasz
?
nie popieram  0

Sugestia nie działa mobilnie

Sugestia nie działa mobilnie

logo: Andrzej Jajko
Użytkownik Andrzej Jajko dodał Burzę mózgów:
25 lat temu
+4
popierasz
?
nie popieram  0

brakuje kanału rss z programami.

brakuje kanału rss z progamami.

Facebook
Google+
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 roku nowego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych znanym jako "RODO" pragniemy poinformować Cię,
w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z LinuxPortal.pl.
Zapoznaj się z Polityką prywatności.

Klikając „Zamknij”, zamykasz ten komunikat i wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez LinuxPortal.pl sp. z o.o. w celu realizacji usług zgodnie z Regulaminem.
Zamknij »

Budujemy społeczność. Zarejetruj się aby uzyskać dostęp do tego miejsca.

Dołącz do Społeczności LinuxPortal.pl

Na LinuxPortal.pl rozmawiamy o Linuksie. Informujemy, co warto przeczytać i które dystrybucje i programy warto używać.

Rejestracja

Rejestracja jest bezpłatna.
Na podany e-mail nie wysyłamy reklam.

lub zarejestruj się za pomocą

Dołącz do Społeczności LinuxPortal.pl

Na LinuxPortal.pl rozmawiamy o Linuksie. Informujemy, co warto przeczytać i które dystrybucje i programy warto używać.

Jako Użytkownik możesz:

  • głosować na Wiadomości, Wpisy z blogów, Dystrybucje, Programy i Gry,
  • dodawać Komentarze,
  • dodawać Wiadomości,
  • prowadzić Bloga,
  • załóżyć Stronę Firmy i dodawać na niej oferty pracy, szkolenia oraz usługi informatyczne,
  • zdobywać punkty za Aktywność,
  • co więcej? sprawdź!

Bezpłatnie!