Archiwum wpisów z LinuxDlaFirm.pl oraz LinuxPraca.pl.


Dni Otwarte w Szkole Linuxa poniedziałek, 4 sierpień 2008
Dni Otwarte w Szkole Linuxa
W dniach 30.08.2008 r. o godz. 12.00 oraz 20.09.2008 r. o godz. 12.00 w Szkole Linuxa w Warszawie na ul. Chałubińskiego 8, piętro 45 odbędą się 2 kolejne edycje Dni Otwartych w Szkole Linuxa.
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
Nasi wykładowcy odpowiedzą na każde pytanie związane z rocznym kursem Administracji systemem Linux/Unix, oraz przybliżymy Państwu system nauki w Szkole Linuxa.

Serdecznie zapraszam
Kinga Kietlińska
Szkoła Linuxa
EURO INFO GROUP Sp. z o.o.
ul. Chałubińskiego 8, Warszawa
tel. 0-22 847 69 22
tel. / fax 0-22 898 31 70
www.kursykomputerowe.pl
www.szkolalinuxa.edu.pl

Intrium uruchamia usługę wdrażania SugarCRM czwartek, 24 lipiec 2008
Po dogłębnej analizie najważniejszych Open Sourcowych systemów CRM firma Intrium zdecydowała się na wdrożenie SugarCRM do swojej infrastruktury informatycznej. Na podstawie pozytywnych doświadczeń z wykorzystaniem oprogramowania w codziennej pracy została podjęta decyzja, iż SugarCRM zostanie dołączony do oferty firmy.

SugarCRM jest idealnym rozwiązaniem dla małych i średnich przedsiębiorstw. Pozwala na łatwe i wydajne zarządzanie relacjami z klientami. Zwiększa efektywność i komfort pracy zespołów sprzedażowych. Poprawia przepływ informacji i usprawnia planowanie.

Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym SugarCRM oferuje użytkownikom wysoką stabilność, dużą szybkość działania oraz komfort użytkowania. Do wdrożenia systemu w przedsiębiorstwie nie są potrzebne duże nakłady finansowe na infrastrukturę ponieważ SugarCRM jest tzw. aplikacją „web based" co oznacza, że stacje klienckie do sprawnego funkcjonowania wymagają jedynie przeglądarki internetowej. Oferujemy możliwość instalacji jądra oprogramowania bezpośrednio na serwerach klienta bądź sprzęcie Intrium.

Mnogość modułów i dodatków sprawia, że Sugar CRM jest elastycznym i profesjonalnym narzędziem niezbędnym w każdym poważnie myślącym o jakości obsługi przedsiębiorstwie.

Nowa wersja programu TOBI (V1.1) wtorek, 24 czerwiec 2008
Firma "Inter-Spider" opublikowała dzisiaj nową wersję programu TOBI (V1.1)
- aplikacji bazodanowej o różnorakich zastosowaniach. Najważniejsze zmiany
w nowej wersji to:

- możliwość importu danych do bazy z plików CSV
- obsługa magazynu już nie "domyślnie" - ale jako wydzielony tryb pracy
- możliwość dołączenia do każdego rekordu do 3 załączników
- uzupełnienie struktury rekordów o pole "Opis"
- ...i inne - drobniejsze - modyfikacje.

Wersje demonstracyjne do pobrania (dla Linuksa, i dla Windows), oraz
szereg innych informacji n/t programu - w serwisie http://www.ispid.com.pl/.

SUSE Linux Enterprise Desktop preinstalowany na komputerach MSI piątek, 20 czerwiec 2008
Novell poinformował, że firma Micro-Star International (MSI), producent sprzętu i rozwiązań informatycznych mający swą siedzibę na Tajwanie oraz oddział w Polsce (zobacz: www.msi-polska.pl), będzie preinstalować system SUSE Linux Enterprise Desktop 10 na tanich mini-notebookach MSI. Pierwszy z przewidzianych modeli, Wind Notebook, należy do nowego, szybko rozwijającego się segmentu tanich mini-notebooków, które firma Intel Corporation określiła nazwą *netbook*. Netbook Wind, wyposażony w nowy procesor Intel Atom i szereg mechanizmów multimedialnych, łączności bezprzewodowej i bezpieczeństwa, sprzedawany będzie na całym świecie z preinstalowanym systemem SUSE Linux Enterprise Desktop oraz pakietem programów biurowych OpenOffice.org.

Według najnowszego kwartalnego, ogólnoświatowego badania IDC PC Tracker z czerwca br., światowe dostawy przenośnych komputerów osobistych w roku 2008 mają sięgnąć 145,3 miliona sztuk, przy czym pojawienie się ultra tanich notebooków uważane jest za istotny czynnik rozwoju całego rynku notebooków.**

Wraz z dostarczanym przez Novella systemem SUSE Linux Enterprise Desktop klienci MSI otrzymują przyjazny interfejs użytkownika z bogatym zestawem aplikacji, a także niezrównane wsparcie techniczne i dostępność sterowników. MSI i Novell współpracują ze sobą od roku 2006, udostępniając SUSE Linux Enterprise Desktop dla komputerów stacjonarnych i notebooków MSI, jednak nowa umowa po raz pierwszy przewiduje preinstalowanie systemu.

*Cieszymy się, że firma MSI wybrała SUSE Linux Enterprise Desktop na podstawowy system operacyjny swoich mini notebooków z procesorami Intel Atom* * mówi Roger Levy, starszy wiceprezes i dyrektor generalny działu rozwiązań dla platform otwartych w firmie Novell. *Rynek jest gotowy na system Linux na komputerach osobistych, zaś dzięki połączeniu poręcznych i funkcjonalnych notebooków MSI z dostarczanym przez Novella korporacyjnej klasy systemem operacyjnym dla komputerów osobistych, klienci zyskują podwójnie, otrzymując kompleksowe, łatwe w użyciu rozwiązanie za przystępną cenę.*

Dostępność

Lekki notebook Wind z energooszczędnym procesorem Intel Atom pojawi się w sprzedaży na całym świecie latem tego roku. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.msimobile.com.

SUSE Linux Enterprise Desktop zapewnia użytkownikom podstawowe narzędzia do codziennej pracy. System cechuje duża funkcjonalność i zgodność interoperacyjna. Można go instalować jako system dla standardowych, uniwersalnych komputerów osobistych lub łatwo dostosować do pracy w konfiguracji *cienkiego* lub *grubego* klienta. SUSE Linux Enterprise Desktop pozwala firmom radykalnie obniżać koszty, podwyższając przy tym poziom bezpieczeństwa i zwiększając produktywność pracowników. Więcej informacji o SUSE Linux Enterprise Desktop firmy Novell można znaleźć pod adresem: www.novell.com/linux/desktop.

System openSUSE 11.0 już dostępny piątek, 20 czerwiec 2008
Projekt openSUSE, ogólnoświatowe przedsięwzięcie sponsorowane przez Novella, poinformował o dostępności systemu openSUSE 11.0, który można pobrać ze strony openSUSE.org. openSUSE 11.0 to najnowsze wydanie społecznościowej dystrybucji systemu Linux, stanowiące istotną aktualizację w stosunku do poprzedniej wersji. System wzbogacono o ponad 200 wyróżniających openSUSE nowych funkcji oraz dokonano setek usprawnień aplikacji. Pakiet openSUSE 11.0 zawiera wszystko, co niezbędne, by rozpocząć korzystanie z systemu Linux na komputerze osobistym lub serwerze. Społecznościowa dystrybucja openSUSE stanowi podstawę dla cenionych i nagradzanych produktów z rodziny Novell SUSE Linux Enterprise.

„openSUSE 11.0 to naprawdę fascynujące, przełomowe wydanie, doskonałe dla entuzjastów Linuksa i twórców oprogramowania, a także dla tych, którzy dopiero zaczynają korzystać z systemu Linux”, mówi Joe „Zonker” Brockmeier, menedżer społeczności openSUSE. „Uczestnicy projektu openSUSE, działający w firmie Novell i poza nią, pracowali bardzo ciężko nad wersją 11.0 i naprawdę mogą być z niej dumni. Pakiet ten definiuje nowy standard dla dystrybucji Linuksa.”

Większa wygoda, większe możliwości
OpenSUSE 11.0 zawiera wiele mechanizmów zwiększających możliwości systemu i wygodę jego użytkowania:

Usprawniony, prostszy w użyciu program instalacyjny.
Wybór atrakcyjnych interfejsów użytkownika, w tym GNOME 2.22 i KDE 4, trójwymiarowe efekty desktopu dzięki Compiz Fusion 0.7.4 oraz lepsze zarządzanie dźwiękiem w GNOME za pomocą PulseAudio.

Sprawniejsze zarządzanie pakietami, pozwalające szybko instalować programy wybrane spośród setek gier, aplikacji biurowych, narzędzi internetowych i programistycznych, umieszczonych w bogatych zasobach pakietów openSUSE – bezpłatnych, dostępnych na zasadzie licencji open source.

Zgodny z Microsoft Office pakiet OpenOffice.org 2.4, w tym usprawniony import makr VBA, obsługa dodatkowych formatów dokumentów Microsoftu, trójwymiarowe wykresy i ulepszone przejścia w OpenOffice.org Impress.
openSUSE 11.0 jest także pierwszą dystrybucją Linuksa, zawierającą Banshee 1.0, co ułatwia zarządzanie cyfrową muzyką i wideo oraz odtwarzanie plików multimedialnych.

„Jestem naprawdę dumny z udostępnienia openSUSE 11.0, zwłaszcza gdy pomyślę, jak wiele wniosła społeczność openSUSE w jego kształt”, mówi Andreas Jaeger, przewodniczący rady projektu openSUSE. „openSUSE 11.0 to prawdziwa synteza działań społeczności – dyskusji, testów, prac programistycznych, translatorskich i promocji.”

openSUSE odzwierciedla kierunek rozwoju korporacyjnych produktów linuksowych Novella i stanowi fundament dla systemów operacyjnych z rodziny SUSE Linux Enterprise. Ulepszenia i usprawnienia wprowadzone w openSUSE 11.0 pomogą tworzyć technologie dla systemu SUSE Linux Enterprise 11, który ma zostać udostępniony przez Novella w przyszłym roku.

„Projekt openSUSE Project jest ważną częścią linuksowej strategii Novella i jest jednym z przykładów naszego zaangażowania w ruch open source” mówi Roger Levy, starszy wiceprezes i dyrektor generalny działu rozwiązań dla platform otwartych w firmie Novell. „Cenimy poświęcenie i wkład społeczności twórców openSUSE. Projekt openSUSE jest punktem wyjścia dla wielu naszych produktów korporacyjnych i daje Novellowi cenną możliwość ścisłej współpracy ze społecznością.”

Dostępność
Pakiet openSUSE 11.0 jest dostępny w postaci zawierającego środowiska GNOME i KDE pełnego obrazu płyty DVD, umożliwiającego użytkownikowi swobodny wybór oprogramowania podczas instalacji, a także dysków „live CD” z GNOME lub KDE. Dyski te umożliwiają uruchomienie systemu openSUSE z desktopem GNOME lub KDE bez modyfikowania zawartości twardego dysku komputera.

Użytkownicy, którym potrzebne jest wsparcie w procesie instalacji, fizyczny nośnik i poradnik, mogą kupić w firmie Novell pudełkową wersję pakietu openSUSE 11.0 (Retail Box). Jego nabywcy uzyskują 90-dniową pomoc w instalacji, dysk DVD z pakietem openSUSE 11.0 oraz drukowaną wersję podręcznika, który pomoże rozpocząć korzystanie z Linuksa.

Projekt openSUSE łączy twórców oprogramowania i ponad milion użytkowników z całego świata, mając na celu promowanie systemu Linux i uczynienie go łatwo dostępnym i prostym w użyciu dla każdego.

Więcej informacji o projekcie openSUSE można znaleźć pod adresem www.opensuse.org.

Trzy najwydajniejsze superkomputery świata korzystają z SUSE Linux czwartek, 12 czerwiec 2008
Novell poinformował, że najwydajniejsze superkomputery na całym świecie pracują głównie pod kontrolą systemu operacyjnego SUSE Linux Enterprise Server. Według TOP500, projektu mającego na celu monitorowanie trendów w systemach komputerowych o największej mocy przetwarzania, SUSE Linux Enterprise jest obecnie najczęściej stosowaną wersją systemu Linux na największych superkomputerach. Z 50 najwydajniejszych superkomputerów świata, aż 40 procent pracuje pod kontrolą SUSE Linux Enterprise. Dotyczy to w szczególności trzech pierwszych systemów na liście: IBM eServer Blue Gene w Lawrence Livermore National Laboratory, IBM eServer BlueGene/P (JUGENE) w Juelich Research Center i SGI Altix 8200 w New Mexico Computing Applications Center.

Superkomputery i wydajne klastry obliczeniowe działające pod kontrolą systemu SUSE Linux Enterprise Server obsługują newralgiczne zadania takich firm i instytucji, jak Audi, MTU Aero Engines, NASA Advanced Supercomputing Division, Porsche Informatik, Seoul National University, Swinburne University of Technology, Tokyo Institute of Technology oraz Wehmeyer.

Systemu SUSE Linux Enterprise firmy Novell używają też trzy superkomputery w NASA Advanced Supercomputing Division. Maszyny te służą do badań nad nową generacją technologii spełniających wymagania techniczne i naukowe NASA, sterują pracą systemów i programami startów, a także wspierają realizowane przez NASA programy lotnicze, naukowe i kosmiczne. Następny superkomputer NASA, który zostanie uruchomiony tego lata, będzie również korzystał z systemu SUSE Linux Enterprise Server i będzie jednym z największych systemów SGI Altix ICE, dysponującym mocą przetwarzania taką, jak trzeci na obecnej liście najwydajniejszych maszyn.

*W NASA rozwiązywane są najbardziej złożone problemy naukowe, więc system operacyjny, który pomoże nam osiągnąć maksimum możliwości obliczeniowych jest sprawą bardzo ważną*, mówi William Thigpen, szef działu inżynieryjnego w NASA Advanced Supercomputing Division. *Dwa najważniejsze kryteria wyboru systemu operacyjnego to wydajność i elastyczność. Właściwy system operacyjny pomaga nam przesuwać granice wydajności obliczeń i otwiera dostęp do nowych poziomów innowacji w programach kosmicznym, naukowym i lotniczym.*

Współpraca z partnerami

Firmy takie jak Appro International, Atipa Technologies, Cluster Resources, HP, Penguin Computing, SGI i Teradata włączają SUSE Linux Enterprise Server do dostarczanych klientom rozwiązań obliczeniowych o dużej wydajności.

*Ostatnio wprowadziliśmy do oferty nową rodzinę platform sprzętowych, od rozwiązań klasy entry-level po aktywne, korporacyjne składnice danych, zaspokajających różnorodne potrzeby klientów*, mówi Scott Gnau, dyrektor ds. rozwoju w Teradata Corporation. *Nasze rozwiązania zostały stworzone z myślą o wspieraniu potężnych aplikacji typu business intelligence i systemów wspomagania decyzji w czasie rzeczywistym, w tym rozwiązań do wykrywania nadużyć i zapobiegania im, segmentacji klientów, zarządzania kadrami i prognozowania. Nasze rozwiązania działają w środowisku SUSE Linux Enterprise Server firmy Novell, które dzięki wyjątkowej skalowalności, niezawodności, elastyczności i łatwości użycia, jest optymalną korporacyjną wersją Linuksa dla naszych klientów. Zdecydowaliśmy się wybrać Novella i jego platformę SUSE Linux Enterprise ze względu na dostępność pełnej gamy usług dla Linuksa, wspierających duże, korporacyjne systemy.*

Irene Qualters, starszy wiceprezes SGI ds. oprogramowania, mówi: *SGI koncentruje się na wydajnych systemach obliczeniowych o dużej skalowalności, zaś SUSE Linux Enterprise Server jest systemem preferowanym przez wielu użytkowników platform Altix i Altix XE. Wobec wzrostu złożoności wydajnych systemów obliczeniowych we wielu branżach, współpraca między SGI i Novellem gwarantuje, że SUSE Linux Enterprise będzie nadal wiodącym systemem operacyjnym dla wydajnych klastrów obliczeniowych, zaspokajającym nowe potrzeby biznesowe.*

Michael A. Jackson, prezes Cluster Resources Inc., mówi: *Nasza współpraca z Novellem pomaga przezwyciężyć ograniczenia rynku HPC, wynikające ze złożoności i możliwości wsparcia. Powstały dzięki niej Moab Cluster Builder for SUSE Linux Enterprise instaluje gotową do pracy, zoptymalizowaną pod kątem HPC wersję SUSE Linux Enterprise Server, wyposażoną w łatwe w użyciu rozwiązania do zarządzania zasobami i obciążeniem. Dodatkowo dzięki porozumieniu Novella z Microsoftem w sprawie zgodności interoperacyjnej, możemy oferować dynamiczne klastry z różnymi systemami operacyjnymi. Takie rozwiązanie nowej generacji sprawia, że pojedynczy klaster zawiera zarówno SUSE Linux Enterprise, jak i Windows, zaś systemy operacyjne można zmieniać dynamicznie w zależności od przydzielonych zadań. Novell zajmuje centralną pozycję zarówno jeśli chodzi o możliwości nowej generacji rozwiązań HPC, jak i łatwość ich użytkowania, niezawodność i dostęp do pomocy technicznej.*

SUSE Linux Enterprise jest liderem rynku wydajnych systemów obliczeniowych od ponad dziesięciu lat, bazując na solidnym fundamencie technologicznym tej dystrybucji. Możliwości przetwarzania SUSE Linux znane z największych superkomputerów są też dostępne na tańszym sprzęcie dla firm i instytucji z różnych branż, ośrodków badawczych i akademickich.

*SUSE Linux Enterprise stał się preferowanym systemem operacyjnym HPC ze względu na swą skalowalność i wydajność, a także dostępność szerokiej gamy narzędzi programistycznych i oprogramowania opartego na otwartym dostępie do kodu źródłowego*, mówi Carlos Montero-Luque, wiceprezes ds. zarządzania produktami w dziale Open Platform Solutions firmy Novell. *Do obsługi rozwiązań klasy HPC klienci i partnerzy mogą wykorzystywać zgodne ze standardami branżowymi serwery i klastry pracujące z SUSE Linux Enterprise.*

Więcej informacji o SUSE Linux Enterprise Server można znaleźć na stronie www.novell.com/linux
< Nowsze Starsze >
1 2 3 4 5 ... 148

Wyniki: 13 - 18 z 885

Wpisy z blogów/ TOP 30dni

Pliki /etc/shadow, /etc/security/passwd i /etc/group - Dodawanie nowych użytkowników - cz.3 Fragmenty artykułów z książek wydawnictwa Helion.pl
41 osób twierdzi: warto przeczytać
Polecenia useradd i newusers - Dodawanie nowych użytkowników - cz.5 Fragmenty artykułów z książek wydawnictwa Helion.pl
39 osób twierdzi: warto przeczytać
Prosta kompilacja jądra jack
35 osób twierdzi: warto przeczytać
Linux for Woman Beings KDEFamily.pl
35 osób twierdzi: warto przeczytać
Wpisy z blogów więcej:

Wiadomości/ TOP 24godz.

Nowa wersja programu obsługi sprzedaży dla małych i średnich firm - Smabi Blog firmy Smabi
3 osoby twierdzą:: warto przeczytać
LinuxPro 2004 Blog firmy Software - Konferencje
4 osoby twierdzą:: warto przeczytać
Dostępna jest już wersja 1.2.2 programu Mała Księgowość Blog firmy Lefthand
3 osoby twierdzą:: warto przeczytać
Pierwsza edycja konferencji IT Underground 2004 Blog firmy Software - Konferencje
3 osoby twierdzą:: warto przeczytać
Internet.Con 2004  Największe spotkanie twórców i użytkowników technologii internetowych Blog firmy Software - Konferencje
3 osoby twierdzą:: warto przeczytać
Wiadomości więcej:

Linux dystrybucje/ TOP polecane

logo: Debian GNU/Linux Debian GNU/Linux
391 osób poleca, a 2 nie
logo: Linux Mint Linux Mint
282 osoby polecają, a 2 nie
logo: Xubuntu Xubuntu
204 osoby polecają, a 2 nie
logo: Ubuntu Ubuntu
193 osoby polecają, a 18 nie
logo: Slackware Linux Slackware Linux
166 osób poleca, a 2 nie
Linux dystrybucje więcej:
Facebook
Google+
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 roku nowego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych znanym jako "RODO" pragniemy poinformować Cię,
w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z LinuxPortal.pl.
Zapoznaj się z Polityką prywatności.

Klikając „Zamknij”, zamykasz ten komunikat i wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez LinuxPortal.pl sp. z o.o. w celu realizacji usług zgodnie z Regulaminem.
Zamknij »