Archiwum wpisów z LinuxDlaFirm.pl oraz LinuxPraca.pl.


SUSE Linux na Ulicy Sezamkowej środa, 26 marzec 2008
Sesame Workshop, edukacyjna organizacja non-profit znana z lubianego na całym świecie programu dla dzieci *Ulica Sezamkowa*, zdecydowała się ostatnio na modernizację infrastrukturę sprzętu i oprogramowania. W tym celu wybrała system SUSE Linux Enterprise Server firmy Novell i zawarte w nim rozwiązanie wirtualizacyjne Xen, by dokonać konsolidacji infrastruktury serwerów internetowych i tym samym obniżyć wydatki na sprzęt i oprogramowanie. Sesame Workshop skorzystała też z oprogramowania Novell ZENworks Asset Management, które zapewnia pełny wgląd w posiadane przez organizację licencje na oprogramowanie oraz informuje o zakresie ich wykorzystania. Dzięki temu narzędziu Sesame Workshop może też znacznie łatwiej sprostać wymaganiom audytów i lepiej zarządzać kontraktami leasingowymi.

Niższe koszty dzięki wirtualizacji Xen Organizacja Sesame Workshop wybrała Novell SUSE Linux Enterprise Server do obsługi infrastruktury internetowej, dzięki czemu koszty jej utrzymania wyniosą zaledwie 15 procent dotychczasowych kosztów eksploatacji rozwiązań zamkniętych. Serwery z SUSE Linux Enterprise zastąpiły wykorzystywane wcześniej systemy Sun Solaris, Microsoft Windows i Debian. Po dokonaniu migracji do systemu Linux znacznie wzrosła szybkość działania stron internetowych * czas ładowania strony domowej zmniejszył się o 30 procent.

Z kolei wykorzystanie wbudowanych w SUSE Linux Enterprise Server mechanizmów wirtualizacyjnych Xen pozwoliło zmniejszyć przestrzeń zajmowaną przez serwery internetowe o 80 procent przy niższych o 30 procent kosztach sprzętu, ponieważ działające na każdym serwerze fizycznym serwery wirtualne mogą obsługiwać wiele stron internetowych. Wybór oprogramowania opartego na otwartym dostępie do kodu źródłowego pozwolił radykalnie zmniejszyć koszty oprogramowania, przyczyniając się do zmniejszenia ogólnych kosztów informatyki o 18 procent.

*Zamiast płacić za nietypowy sprzęt z systemem UNIX, możemy wybierać w konkurencyjnych ofertach wszystkich liczących się dostawców sprzętu,* mówi Noah Broadwater, wiceprezes Sesame Workshop ds. IT. *Wybór SUSE Linux Enterprise Server zapewnia nam szeroko znaną solidność systemu Linux, a także możliwość korzystania z dowolnych potrzebnych nam narzędzi open source. Oszczędności są wprost niewiarygodne.*

ZENworks Asset Management ułatwia zapewnianie zgodności z wymogami przepisów Sesame Workshop to edukacyjna organizacją non-profit, dlatego leasinguje większość komputerów osobistych, notebooków i serwerów. Aby zautomatyzować proces inwentaryzacji sprzętu i oprogramowania, organizacja zdecydowała się skorzystać z Novell ZENworks Asset Management. Oparty na politykach proces zarządzania zasobami pozwolił skrócić czas inwentaryzacji posiadanych zasobów i przydzielania nowego wyposażenia. Dzięki ZENworks Asset Management czasochłonność czynności związanych z inwentaryzacją zmniejszyła się o 70 procent, co pozwoliło oddelegować niewielki zespół informatyków do ważniejszych zadań, przy zapewnieniu zgodności z kontraktami licencyjnymi.

*Novell ZENworks Asset Management jest dla nas optymalnym rozwiązaniem, ponieważ działa na wielu platformach, takich jak Linux, UNIX, Windows i Macintosh.* * mówi Broadwater, *Dzięki ZENworks Asset Management dokładnie wiemy, co i gdzie jest zainstalowane. Możliwość inwentaryzacji w czasie rzeczywistym radykalnie ułatwia zachowanie zgodności z wymaganiami licencji oprogramowania i harmonogramami leasingowymi.*

Organizacja Sesame Workshop korzysta również z rozwiązań Novella do zarządzania tożsamością i bezpieczeństwem. Zapewniają one ponad 10 tys. użytkownikom bezpieczny dostęp do Intranetu.

Thomas-Krenn w ProAdmin wtorek, 25 marzec 2008
Serwery to nasza pasja, dlatego informujemy, że poszerzyliśmy ofertę o uznane serwery i akcesoria rackowe niemieckiej firmy Thomas-Krenn, znanej z jakości produktów oraz ekspresowej realizacji zamówień.

Oferta Thomas-Krenn to nie tylko serwery, ale także zaawansowane rozwiązania storage, blade center a także dedykowane load balancery i firewalle. Dodatkowo marka TK wyznacza standardy w zakresie znakomitego serwisu oraz szybkiej reakcji na zgłoszenia awarii.

Markę Thomas-Krenn wybraliśmy między innymi dlatego, iż każda możliwa konfiguracja serwera, jest sprawdzana pod kątem kompatybilności z systemami Debian GNU/Linux oraz SUSE, co dla nas, jako firmy integratorskiej, gdzie około 90% instalacji to Debian jest bardzo ważne. Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy w stanie zapewnić najwyższą jakość systemów oferowanych Klientom.

Więcej informacji o firmie www.proadmin.com.pl/.

5 Sesja Linuksowa - jest agenda

Informacja od Organizatora - kategoria: PRZED WYDARZENIEM
Agenda nadchodzącej, piątej Sesji Linuksowej została opublikowana. Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z rozkładem prelekcji. Pierwszy dzień (sobota, 05.04.2008) imprezy zdominowany będzie przez tematykę związaną z Jądrem Linuksa, prelekcję poprowadzą czołowi programiści pracujący nad jego rozwojem. Tego dnia wszystkie wykłady będą prowadzone w języku angielskim. Drugiego dnia (w niedzielę, 06.04.2008) dominować będą tematy związane z wykorzystaniem systemów GNU/Linux w środowiskach produkcyjnych, ale...
Organizator: | Opublikowano: |

Novell przedstawił wyniki badań przeprowadzonych przez IDG Research Services środa, 19 marzec 2008
Novell przedstawił wyniki badań przeprowadzonych przez IDG Research Services, według których rozwiązania IT wspomagające pracę zespołową są ważnym dla firm narzędziem, niemniej efektywność korzystania z nich pozostawia wiele do życzenia. Zamówione przez Novella badanie objęło 100 dyrektorów ds. informatyki, których zapytano o posiadane doświadczenia i plany związane z oprogramowaniem wspomagającym pracę zespołową. 80 procent badanych stwierdziło, że możliwość bezpiecznej współpracy wewnątrz firmy i ponad jej granicami ma newralgiczne bądź duże znaczenie, jednak mniej niż połowa uznała obecne rozwiązania za wyjątkowo lub bardzo skuteczne pod względem wspomagania współpracy pracowników umysłowych i tworzonych przez nich zespołów, w tym wirtualnych.

Pełne wyniki badania przeprowadzonego przez IDG Research Services wśród dyrektorów ds. informatyki można znaleźć na stronie www.suse.pl/press/CIO_Novell_MarketPulse.pdf.

W trakcie wywiadów 31 respondentów, którzy zadeklarowali korzystanie z nowej generacji platform do pracy zespołowej, wskazało następujące korzyści płynące z ich użytkowania:
- wzrost produktywności (48 procent),
- sprawniejszą komunikację i współdzielenie wiedzy wśród personelu, partnerów i dostawców (39 procent),
- wzrost świadomości posiadanej wiedzy, którą można dzięki temu wykorzystać (39 procent),
- redukcja kosztów, w tym wydatków na podróże, a także większa trafność podejmowanych decyzji i sprawniejsza współpraca pracowników, zespołów i kadry zarządzającej (w każdym przypadku ponad jedna trzecia badanych).

Według badania firmy są zainteresowane wykorzystaniem narzędzi wspomagających pracę zespołową dla wspierania innowacji, produktywności i efektywności – 67 procent respondentów zadeklarowało, że korzyści te mają newralgiczne lub duże znaczenie. 52 procent badanych za newralgiczny lub bardzo ważny uznało dostęp pracowników do nowej generacji narzędzi wspierających pracę zespołową, takich jak wiki, blogi i internetowe przestrzenie robocze.

„Zapewnienie pracownikom narzędzi umożliwiających efektywną pracę w zespole bez względu na lokalizację nie jest już mile widzianym luksusem – to konieczność”, mówi Kent Erickson, starszy wiceprezes i dyrektor generalny działu rozwiązań dla grup roboczych w firmie Novell. „Jednak ta konieczność w większości firm nie pociąga za sobą odpowiednich działań. Przeprowadzone przez IDG badanie jasno wykazuje zapotrzebowanie rynku na elastyczne narzędzia nowej generacji, zapewniające takie korzyści, jak zwiększona produktywność i współdzielenie wiedzy; ważna jest też możliwość swobodnego wyboru dostawcy aplikacji. Tę niszę wypełnia Novell Teaming+Conferencing, oferowane przez Novella rozwiązanie wspomagające pracę zespołową w czasie rzeczywistym.”

Narzędzia klasy Web 2.0 oferowane przez Novella w pakiecie Teaming+Conferencing pomagają zwiększyć produktywność pojedynczych użytkowników i całych zespołów. Obejmują osobiste i zespołowe przestrzenie robocze, mechanizm globalnego wyszukiwania, blogi i serwisy wiki, narzędzia do automatyzacji przekazywania zadań (workflow), organizacji telekonferencji i spotkań online. Usprawniają codzienne procesy biznesowe towarzyszące tworzeniu, współdzieleniu, omawianiu i zarządzaniu informacją, zapewniając optymalne współdziałanie ludzi i narzędzi IT.

Więcej informacji o Novell Teaming+Conferencing znajduje się na stronie
www.novell.com/teaming.

Novell i SAP AG poinformowały o rozszerzeniu zakresu długofalowej współpracy środa, 19 marzec 2008
Novell i SAP AG poinformowały o rozszerzeniu zakresu długofalowej współpracy w celu zapewnienia użytkownikom aplikacji SAP i systemu operacyjnego SUSE Linux Enterprise większych możliwości wyboru. Zgodnie z umową firmy będą współdziałać w celu zapewnienia optymalnej współpracy aplikacji SAP z platfromą SUSE Linux Enterprise i dostarczanymi przez Novella rozwiązaniami wirtualizacyjnymi oraz technologiami do zarządzania tożsamością. Firmy zoptymalizują SUSE Linux Enterprise pod kątem wymagań SAP dla centrów danych, będą promować rozwiązania SAP Business All-in-One oparte na SUSE Linux Enterprise i rozszerzać współpracę w ramach programu SAP Enterprise Services Community, który wspiera klientów wdrażających praktyki SAP dotyczące nadzoru nad działaniem przedsiębiorstw, ograniczania ryzyka i zapewniania zgodności z wymogami przepisów (GRC – Governance, Risk, Compliance). Wszytko to pozwoli firmom szerzej wykorzystywać SUSE Linux Enterprise jako środowisko dla biznesowych aplikacji, przy jednoczesnym obniżaniu kosztów posiadania (TCO) infrastruktury IT. Rozszerzenie współpracy ogłoszono podczas BrainShare, ogólnoświatowej konferencji partnerów i klientów Novella, odbywającej się w Salt Lake City w dniach 16-21 marca br.

Nowa oferta w zakresie wirtualizacji, nowe możliwości dla centrów danych

Umowa między firmami Novell i SAP ma na celu zapewnienie optymalnej współpracy biznesowych aplikacji SAP z systemem SUSE Linux Enterprise i dostarczanymi przez Novella rozwiązaniami wirtualizacyjnymi oraz technologiami do zarządzania tożsamością, co stworzy nowe możliwości dla użytkowników centrów danych. Zgodnie z umową Novell planuje we współpracy z SAP dokonać optymalizacji SUSE Linux Enterprise pod kątem wymagań SAP względem infrastruktury centrów danych, przygotować oparte na SUSE Linux Enterprise rozwiązanie SAP Business All-in-One dla małych i średnich firm, wyposażyć narzędzie SAP Adaptive Computing Controller w możliwość zarządzania wirtualizacją za pomocą Novell ZENworks Orchestrator oraz zintegrować oferowane przez Novella rozwiązania do zarządzania tożsamością i bezpieczeństwem z aplikacją SAP GRC Access Control.

Novell i SAP zintegrują wieloplatformowe rozwiązanie do zarządzania wirtualizacją Novell ZENworks Orchestrator z narzędziem Adaptive Computing Controller wchodzącym w skład platformy SAP NetWeaver. Integracja ta otworzy przed użytkownikami SAP nowe możliwości w zakresie wirtualizacji, sprzyjające redukcji kosztów i optymalnym wdrożeniom aplikacji SAP.

Zoptymalizowany SUSE Linux Enterprise – otwarta platforma dla aplikacji SAP

Novell we współpracy z SAP przygotuje zoptymalizowaną wersję SUSE Linux Enterprise, która zapewni użytkownikom SAP większe korzyści z eksploatowanych rozwiązań. Działając w ramach przedsięwzięć takich jak SAP Hosting Services, społeczność SAP Developer Network (SDN), SAP Business ByDesign i SAP Business All-in-One, Novell i SAP udostępniły aplikacje SAP na platformie SUSE Linux Enterprise. Efektem tego jest mniejsza złożoność wdrożeń aplikacji i zmniejszenie całkowitych kosztów posiadania. SAP już rekomenduje SUSE Linux Enterprise Server nabywcom SAP Business All-in-One jako preferowaną platformę linuksową.

SAP wykorzystuje również SUSE Linux Enterprise Server (w wersji 64-bitowej) jako jedną z platform dla oprogramowania SAP NetWeaver Business Intelligence Accelerator (SAP NetWeaver BI Accelerator). Jest to opracowane wspólnie z firmami HP, IBM i Intel rozwiązanie zwiększające wydajność narzędzi typu business intelligence, redukujące obciążenia administracyjne i przyspieszające procesy wsadowe. Tak rozszerzona oferta pozwala klientom skrócić czas reakcji rozwiązań, bez względu na ilość danych, liczbę użytkowników i złożoność analiz.

Rozwiązania przygotowane specjalnie dla małych i średnich firm

W chwili obecnej platformę SUSE Linux Enterprise wykorzystuje ponad 700 średniej wielkości przedsiębiorstw będących klientami SAP, zaś niedawne porozumienie o współpracy z firmą Intel stwarza nowe możliwości integracji. Z myślą o firmach średniej wielkości SAP i Intel przygotowały preinstalowane pakiety oprogramowania zoptymalizowanego pod kątem czterordzeniowych procesorów Intel Xeon. Nowa oferta SAP Business All-in-One obejmować będzie oprogramowanie biznesowe, bazy danych, system operacyjny i sprzęt połączone w zoptymalizowany i sprawdzony pakiet, zapewniający klientom mniejsze całkowite koszty posiadania, szybkie wdrożenie i ochronę inwestycji. Pakiety dostępne będą za pośrednictwem dostawców OEM w różnych rejonach świata.

SAP wybrał również SUSE Linux Enterprise Server jako platformę obsługującą swoje usługi hostingowe SAP Business ByDesign, zapewniając średniej wielkości przedsiębiorstwom skalowalny i ekonomiczny dostęp do aplikacji SAP.

Ulepszone rozwiązania GRC

SAP i Novell współpracują również w ramach programu SAP Enterprise Services Community nad wspieraniem działań klientów w zakresie nadzoru nad działaniem przedsiębiorstw, ograniczania ryzyka i zapewniania zgodności z wymogami przepisów (GRC – Governance, Risk, Compliance). W tym celu zostaną połączone wieloplatformowe rozwiązania Novella do zarządzania tożsamością i bezpieczeństwem z usługami sieciowymi obsługiwanymi przez SAP GRC Access Control. Tym samym klienci zyskają możliwość rozciągnięcia zgodnej z wymogami przepisów kontroli dostępu na całość infrastruktury korporacyjnej, w tym środowisko aplikacji SAP i systemy pochodzące od innych dostawców. SAP GRC Access Control pozwala firmom zachować zgodność z wymogami przepisów poprzez dopasowanie praw dostępu pracowników do ich ról i obowiązków.

„Firmy coraz częściej sięgają po rozwiązania open source działające w systemie Linux. Współpraca z firmą Novell, której wynikiem jest zaoferowanie klientom aplikacji SAP na platformie SUSE Linux Enterprise, jest odpowiedzią na ich potrzeby”, mówi Léo Apotheker, zastępca dyrektora generalnego SAP. „Nasza współpraca nie ogranicza się do systemu Linux – wykorzystując wiodące w branży technologie obu firm, dajemy klientom wartościowe, proste w implementacji i eksploatacji rozwiązania pozwalające podołać wyzwaniom takim jak konieczność zapewnienia zgodności z wymogami przepisów czy optymalizacja aplikacji w środowiskach zwirtualizowanych. W ten sposób po raz kolejny potwierdzamy poparcie SAP dla rozwiązań open source i informatyki opartej na standardach.”

SAP wykorzystuje także SUSE Linux Enterprise Server do własnych potrzeb jako platformę do opracowywania rozwiązań dla systemu Linux, co gwarantuje, że aplikacje SAP będą działać prawidłowo w środowisku, w którym zostały stworzone.

Więcej informacji o współpracy i wspólnej ofercie firm Novell i SAP można znaleźć pod adresem www.novell.com/partners/sap.

Informacje o firmie SAP

SAP jest wiodącym w świecie dostawcą oprogramowania dla biznesu*. W chwili obecnej z aplikacji SAP – od rozwiązań stworzonych pod kątem konkretnych potrzeb małych i średnich firm po kompleksowe pakiety dla globalnych korporacji – korzysta ponad 46100 klientów w ponad 120 krajach. Oprogramowanie SAP, oparte na nowatorskiej i elastycznej platformie technologicznej SAP NetWeaver, pomaga przedsiębiorstwom z całego świata usprawnić relacje z klientami i partnerami oraz zwiększyć efektywność łańcuchów dostaw i procesów biznesowych. Rozwiązania SAP wspomagają różnorodne procesy biznesowe w ponad 25 branżach takich jak przemysł wysokich technologii, handel, usługi finansowe, służba zdrowia i sektor publiczny. Firma mająca oddziały w ponad 50 krajach jest notowana na giełdach w wielu krajach,w tym na giełdzie frankfurckiej i NYSE pod symbolem „SAP.” (więcej informacji na stronie http://www.sap.com)

(*) SAP definiuje oprogramowanie dla biznesu jako systemy ERP (Enterprise Resource Planning) oraz powiązane z nimi aplikacje obsługujące zarządzanie łańcuchem dostaw, zarządzanie relacjami z klientami, zarządzanie cyklem życia produktów oraz zarządzanie relacjami z dostawcami.

Novell przedstawia plany rozwoju SUSE Linux Enterprise 11 środa, 19 marzec 2008
Podczas światowej konferencji Brainshare (zobacz: www.novell.com/brainshare/press) Novell przedstawił plany rozwoju SUSE Linux Enterprise 11 - kolejnej generacji platformy linuksowej Novella. Odznacza się ona jakością wykonania i zgodnością operacyjną, gdyż przeznaczona jest do zastosowań o newralgicznym znaczeniu dla biznesu. SUSE Linux Enterprise 11 jest opracowywany jako fundament nowoczesnej infrastruktury informatycznej. Nowa platforma gwarantować będzie sprawną i niezawodną obsługę kluczowych procesów dzięki wykorzystaniu nowych technologii wirtualizacji i konsolidacji serwerów oraz przełomowych rozwiązań w dziedzinie systemów Linux dla użytkowników komputerów osobistych. Zapewni to firmom większą niż dotychczas elastyczność, efektywność i szybkość reagowania na zmiany bez względu na to, czy korzystać będą z systemu SUSE Linux Enterprise zainstalowanego na maszynach fizycznych, czy wirtualnych. SUSE Linux Enterprise 11 stanowić będzie kluczowy element działań Novella, mających na celu harmonijną integrację zróżnicowanych środowisk informatycznych dla optymalnego wykorzystania potencjału ludzkiego i technicznego.

SUSE Linux Enterprise 11 będzie kompleksowym rozwiązaniem, obejmującym szeroką gamę produktów do zastosowań korporacyjnych, od serwerów sieciowych, przez odznaczające się wysoką dyspozycyjnością centra danych i serwery czasu rzeczywistego, po komputery osobiste, systemy desktopowe i stacje robocze do projektowania technicznego. Novell planuje również oferować SUSE Linux Enterprise 11 dla tzw. wirtualnych urządzeń wraz z nowym pakietem narzędzi, umożliwiającym szybkie i łatwe tworzenie wyspecjalizowanych obrazów oprogramowania. Przygotowywana jest również nowa wersja SUSE Linux Enterprise do zastosowań wbudowanych, umożliwiająca niezależnym producentom sprzętu wyposażanie swoich produktów w systemy operacyjne i rozwiązania wirtualizacyjne. Novell planuje także udostępnianie zoptymalizowanych wersji SUSE Linux Enterprise jako składnika pakietów oprogramowania tworzonych przez niezależnych dostawców. Opracowywane będą również nowe rozwiązania wirtualizacyjne dla komputerów osobistych, co umożliwi oddzielenie środowisk informatycznych użytkowników od sprzętu i pozwoli im pracować w dowolnie wybranym miejscu i czasie.

Rozwój SUSE Linux Enterprise 11 koncentrować się będzie na innowacji w następujących dziedzinach:

Rozwiązania dla centrów danych o newralgicznym znaczeniu

Novell opracowuje newralgiczne elementy centrów danych przyszłości. Należą do nich możliwość automatycznego i półautomatycznego usuwania usterek, w tym *klastry jednowęzłowe*, funkcje automatycznego wykrywania awarii sprzętu i redundancji z wykorzystaniem sieci, pozwalające w pełni wykorzystać bezdyskowe serwery kasetowe. SUSE Linux Enterprise 11 zawierać będzie istotne usprawnienia mechanizmów wysokiej dyspozycyjności i obsługi pamięci masowych, w szczególności nowe interfejsy administrowania i zarządzania klastrowymi pamięciami masowymi. Wersja SUSE Linux Enterprise 11 przeznaczona do pracy w czasie rzeczywistym stanowić będzie niezrównany fundament dla systemów o krótkim czasie reakcji, zapewniając instytucjom finansowym i innym użytkownikom możliwość eksploatacji aplikacji czasu rzeczywistego na standardowym sprzęcie bez konieczności utrzymywania nadmiarowej infrastruktury. Novell inwestować będzie również w przygotowanie najnowszych rozwiązań OpenFabrics Enterprise Distribution (OFED), mechanizmów zapewniania jakości usług w sieciach, dodatkowych mechanizmów optymalizacyjnych oraz narzędzi do śledzenia, optymalizacji i usuwania problemów. W wyniku tego klienci zyskają najlepsze na rynku rozwiązanie gwarantujące pożądaną wydajność środowisk czasu rzeczywistego.

Migracja z systemów UNIX

Rozwój jądra systemu Linux i narzędzi pomocniczych uczyni z SUSE Linux Enterprise 11 pierwszoplanową platformę dla migracji z systemów UNIX. Novell koncentrować się będzie na aktualizacji do najnowszego jądra systemu Linux (obecnie planowana wersja to 2.6.27), wykorzystaniu wiodących technologii zarządzania pamięciami masowymi, takich jak infrastruktura komunikacyjna klastrów OpenAIS, obsłudze w pełni zgodnego z POSIX klastrowego systemu plików (Oracle Cluster File System 2) oraz obsłudze DRBD (Distributed Replicated Block Device). Cechami wyróżniającymi SUSE Linux Enterprise 11 jako najbardziej niezawodny i funkcjonalny system operacyjny do zastosowań krytycznych mają być funkcje diagnostyczne i wspierające zarządzanie systemami, takie jak usprawniona współpraca jądra z rozwiązaniami monitorującymi, ulepszone mechanizmy obsługi awarii i monitorowania sprzętu oraz obsługa wbudowanych procesorów serwisowych.

Wirtualizacja

Kluczowym aspektem nowej wersji będzie wirtualizacja. Novell zamierza wyposażyć SUSE Linux Enterprise 11 w najnowszą wersję hipernadzorcy Xen (obecnie planowana wersja 3.3), obsługującą wirtualizację w środowiskach wieloplatformowych oraz mechanizmy zapewniania jakości usług dla zasobów dynamicznych. Umożliwi to klientom łatwą konsolidację serwerów Linux, Windows i NetWare, implementację mechanizmu szybkiego udostępniania zasobów oraz zwiększenie dyspozycyjności systemów. Trwają również prace nad niezależną platformą wirtualizacyjną, którą będzie można wbudowywać w nowy sprzęt lub wdrażać na sprzęcie istniejącym. Nowe możliwości tworzenia urządzeń wirtualnych, uzupełnione o zautomatyzowane mechanizmy zarządzania Novell ZENworks i przejmowanej właśnie przez Novella firmy PlateSpin, umożliwią użytkownikom szybkie tworzenie maszyn wirtualnych i zarządzanie pełnym cyklem ich istnienia w infrastrukturze fizycznej i wirtualnej w sposób znacznie łatwiejszy, niż ma to dziś miejsce w przypadku zarządzania tradycyjnymi serwerami.

Zgodność interoperacyjna

SUSE Linux Enterprise 11 umocni wiodącą pozycję Novella w dziedzinie zapewniania zgodności interoperacyjnej poprzez współpracę z partnerami i rozwijanie otwartych standardów branżowych. Novell zamierza dostarczać nowatorskie rozwiązania opracowane w ramach współpracy z firmą Microsoft, obejmujące wirtualizację w środowiskach wieloplatformowych, zarządzanie systemami i obsługę rozbudowanych aplikacji internetowych. Dodatkowe możliwości monitorowania i obsługa standardów takich jak WS-Management pozwolą użytkownikom wykorzystać posiadane rozwiązania, jednocześnie budować elastyczną infrastrukturę, zdolną szybko dostosowywać się do zmiennych wymagań przy zachowaniu swobody wyboru dostawcy. Novell planuje wyposażyć SUSE Linux Enterprise 11 w środowisko programistyczne Mono 2.0, pozwalające uruchamiać aplikacje .NET na platformie Linux. Oprócz profilu .NET 2.0 oprogramowanie Mono 2.0 zawiera mechanizmy obsługi .NET 3.5, poprawione możliwości obsługi platformy Mac oraz narzędzie analityczne pomagające ocenić gotowość przeniesienia posiadanych aplikacji .NET na platformę Linux.

Zielona informatyka (green IT)

Novell inwestuje w badania i współpracę partnerską nad przygotowaniem rozwiązań umożliwiających tworzenie przyjaznej dla środowiska i atrakcyjnej pod względem finansowym *zielonej infrastruktury informatycznej*. Wykorzystanie wbudowanych rozwiązań wirtualizacyjnych pozwoli użytkownikom zmniejszyć zużycie energii i zapotrzebowanie na przestrzeń zajmowaną przez centra danych. Opracowywane nowe mechanizmy zarządzania poborem mocy obejmować będą zgodność jądra systemu Linux z trybem *tickless idle*, energooszczędnymi trybami pracy procesorów, nowymi funkcjami energooszczędnymi maszyn wirtualnych, obsługę NUMA i sprzętowych rozwiązań wirtualizacyjnych (takich jak Intel VMDq). Łączne wykorzystanie tych mechanizmów zapewni klientom istotne zmniejszenie zużycia energii przez systemy fizyczne i wirtualne.

Komputery osobiste

Novell zamierza wyposażyć SUSE Linux Enterprise 11 w bogaty zestaw rozwiązań zwiększających produktywność użytkowników końcowych, a przy tym zapewniających większą elastyczność i ekonomiczność systemów. Novell planuje zwiększyć możliwości SUSE Linux Enterprise Desktop w zakresie pracy zespołowej poprzez głębszą integrację z opartym na projekcie open source ICEcore rozwiązaniem Novell Teaming + Conferencing. Połączone możliwości Teaming + Conferencing i nowej wersji OpenOffice.org Novell Edition w znacznym stopniu zwiększą wartość SUSE Linux Enterprise Desktop jako kluczowego elementu atrakcyjnych cenowo, korporacyjnych rozwiązań wspomagających pracę zespołową. Nowe rozwiązanie będzie się także odznaczać znacznie większą funkcjonalnością.

Dostępność

Szczegółowe informacje o zawartości pakietu SUSE Linux Enterprise 11 i jego dostępności zostaną opublikowane jeszcze w tym roku.

SUSE Linux Enterprise, jedyna platforma linuksowa wspierana przez takie firmy jak Microsoft, SAP czy Capgemini, odniosła w ciągu minionych sześciu miesięcy ogromny sukces rynkowy. Sprzedaż SUSE Linux Enterprise wzrosła w roku finansowym 2007 o 200 procent, podczas gdy wartość całego rynku w ciągu roku zwiększyła się jedynie o 22 procent. Wśród nowych nabywców pakietu znalazły się firmy Wal-Mart, Office Depot, Siemens IT Solutions & Services, Casio oraz HSBC.

Więcej informacji o Novell SUSE Linux Enterprise można znaleźć pod adresem: http://www.novell.com/linux.
< Nowsze Starsze >
1 ... 3 4 5 6 7 ... 148

Wyniki: 25 - 30 z 885

Wpisy z blogów/ TOP 30dni

Pliki /etc/shadow, /etc/security/passwd i /etc/group - Dodawanie nowych użytkowników - cz.3 Fragmenty artykułów z książek wydawnictwa Helion.pl
41 osób twierdzi: warto przeczytać
Polecenia useradd i newusers - Dodawanie nowych użytkowników - cz.5 Fragmenty artykułów z książek wydawnictwa Helion.pl
39 osób twierdzi: warto przeczytać
Prosta kompilacja jądra jack
35 osób twierdzi: warto przeczytać
Linux for Woman Beings KDEFamily.pl
35 osób twierdzi: warto przeczytać
Wpisy z blogów więcej:

Wiadomości/ TOP 24godz.

Nowa wersja programu obsługi sprzedaży dla małych i średnich firm - Smabi Blog firmy Smabi
3 osoby twierdzą:: warto przeczytać
LinuxPro 2004 Blog firmy Software - Konferencje
4 osoby twierdzą:: warto przeczytać
Dostępna jest już wersja 1.2.2 programu Mała Księgowość Blog firmy Lefthand
3 osoby twierdzą:: warto przeczytać
Pierwsza edycja konferencji IT Underground 2004 Blog firmy Software - Konferencje
3 osoby twierdzą:: warto przeczytać
Internet.Con 2004  Największe spotkanie twórców i użytkowników technologii internetowych Blog firmy Software - Konferencje
3 osoby twierdzą:: warto przeczytać
Wiadomości więcej:

Linux dystrybucje/ TOP polecane

logo: Debian GNU/Linux Debian GNU/Linux
391 osób poleca, a 2 nie
logo: Linux Mint Linux Mint
282 osoby polecają, a 2 nie
logo: Xubuntu Xubuntu
204 osoby polecają, a 2 nie
logo: Ubuntu Ubuntu
193 osoby polecają, a 18 nie
logo: Slackware Linux Slackware Linux
166 osób poleca, a 2 nie
Linux dystrybucje więcej:
Facebook
Google+
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 roku nowego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych znanym jako "RODO" pragniemy poinformować Cię,
w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z LinuxPortal.pl.
Zapoznaj się z Polityką prywatności.

Klikając „Zamknij”, zamykasz ten komunikat i wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez LinuxPortal.pl sp. z o.o. w celu realizacji usług zgodnie z Regulaminem.
Zamknij »