Archiwum wpisów z LinuxDlaFirm.pl oraz LinuxPraca.pl.


Wyse Technology i Novell poinformowały o udostępnieniu zestawu Wyse Enhanced SUSE Linux Enterprise czwartek, 18 wrzesień 2008
Firmy Wyse Technology i Novell poinformowały o udostępnieniu zestawu Wyse Enhanced
SUSE Linux Enterprise (zobacz: http://www.wyse.com/linux ). Składa się on z nowej generacji system operacyjnego Linux zoptymalizowanego do pracy w wersji uproszczonego klienta (thin client) i dostępnego na przeznaczonych do tego stacjonarnych i mobilnych komputerach firmy Wyse. Nowy produkt łączy doświadczenie firmy Wyse w dziedzinie rozwiązań terminalowych oraz łatwości użytkowania, elastyczność i bezpieczeństwo systemu SUSE Linux Enterprise. Wyse Enhanced SUSE Linux Enterprise będzie dostępny na rynku od czwartego kwartału bieżącego roku.

Według opublikowanego w tym roku raportu IDC (Worldwide Enterprise Thin Client 2008-2012 Forecast and Analysis, QView, Doc # 212588, czerwiec 2008 ), rynek uproszczonych klientów (thin client) z systemem Linux rozwinie się z ok. 1 miliona sztuk w 2008 r. do 1,8 miliona sztuk w 2011 r., zaś udział Linuksa w dostawach systemów operacyjnych dla tych urządzeń sięgnie 30,5 procenta. Rosnąca obecność systemów linuksowych w tym segmencie rynku wynika z niskich całkowitych kosztów posiadania przy wysokim poziomie bezpieczeństwa i dużej elastyczności środowiska IT. Ponadto w nowych obszarach, takich jak wirtualizacja komputerów osobistych, rodzaj systemu operacyjnego używanego przez urządzenia typu thin client przestaje być istotny, jeśli tylko umożliwia wirtualizację, a nie stanowi ograniczenia.

Wyse Enhanced SUSE Linux Enterprise może zapewnić użytkownikom szereg korzyści. Łatwy w użyciu graficzny interfejs użytkownika, szerokie możliwości multimedialne, obsługa szerokiej gamy urządzeń USB i różnorodnego sprzętu pozwalają zwiększyć produktywność użytkowników i ograniczyć koszt ich szkolenia. Administratorzy zyskują możliwości automatycznej aktualizacji i konfigurowania urządzeń klienckich w momencie ich uruchomienia, a także dostęp do skalowalnych możliwości zarządzania, oferowanych przez oprogramowanie Wyse Device Manager.

Kolejnymi zaletami są integracja z Microsoft Active Directory, bogactwo dostępnych sterowników i zgodność z oprogramowaniem, co pozwala wdrażać urządzenia z Wyse Enhanced SUSE Linux Enterprise w środowiskach opartych na Windows. Wyse Enhanced SUSE Linux Enterprise zawiera również mechanizmy obsługi wirtualizacji, umożliwiające współpracę z takimi rozwiązaniami wirtualizacyjnymi, jak Citrix XenDesktop czy VMware VDI.

Pakiet Wyse Enhanced SUSE Linux Enterprise zawiera: interfejs graficzny GNOME, przeglądarkę internetową Firefox, wyposażony w liczne funkcje emulator terminala, a także wbudowane rozwiązania umożliwiające współpracę z różnymi architekturami uproszczonych klientów, takimi jak VDM firmy VMware, ICA firmy Citrix i RDP firmy Microsoft. Tak szeroka zgodność sprawie, że Wyse Enhanced SUSE Linux Enterprise może być doskonałym wyborem dla firm zainteresowanych korzystaniem z aplikacji o architekturze klient-serwer, aplikacji internetowych i dostępnych lokalne.

Wyse Enhanced SUSE Linux Enterprise pojawi się na rynku w IV kwartale 2008 r. na mobilnych klientach uproszczonych Wyse X50L.

Więcej informacji o Wyse Enhanced SUSE Linux Enterprise i rodzinie urządzeń Wyse można znaleźć pod adresem http://www.wyse.com/linux.

SUSE Linux otrzymuje certyfikat VMware Ready wtorek, 16 wrzesień 2008
Novell poinformował o uzyskaniu przez system SUSE Linux Enterprise certyfikatu VMware
Ready, poświadczającego pełną zgodność pracy tego system operacyjnego w środowisku zwirtualizowanym w trybie gościa (guest), a także o swoim wsparciu dla programów VMware Ready oraz VMware Studio. Novell zawarł także z firmą VMware umowę redystrybucyjną, która umożliwi niezależnym dostawcom oprogramowania (ISV) pobieranie, konfigurowanie oraz dystrybucję wersji testowych SUSE Linux Enterprise za pośrednictwem VMware Virtual Appliance Marketplace. Wszystko to gwarantuje użytkownikom wirtualnych urządzeń stworzonych za pomocą VMware Studio i SUSE Linux Enterprise możliwość pełnego wykorzystania zalet platformy VMware, prostotę wdrażania, łatwość zarządzania i wysoki stopień bezpieczeństwa.

Wirtualne urządzenia to przygotowane do uruchomienia na maszynie wirtualnej i wstępnie skonfigurowane pakiety oprogramowania, zawierające już system operacyjny JeOS (Just enough Operating System) oraz aplikacje. Są one wdrażane, aktualizowane i zarządzane jako całość, co ułatwia klientom ich eksploatację. SUSE Linux Enterprise i VMware Studio dają klientom dostęp do w pełni przetestowanych, zoptymalizowanych i niezawodnych w działaniu urządzeń wirtualnych, gotowych do uruchomienia w środowiskach wirtualnych. Novell ułatwia niezależnym dostawcom oprogramowania szybkie przygotowywanie testowych i pełnych wersji wirtualnych urządzeń, zapewniając bezpłatne narzędzia do tworzenia i testowania urządzeń, elastyczne modele cenowe i licencjonowania oraz oczywiście profesjonalne wsparcie techniczne.

*Dzięki VMware Studio i programowi VMware Ready twórcy oprogramowania mogą lepiej spełniać potrzeby użytkowników i uprościć proces wdrażania oprogramowania, gdyż mają możliwość tworzenia wysokiej jakości wirtualnych urządzeń, co jest potwierdzone testami i certyfikatem VMware Ready* * mówi Dan Chu, wiceprezes ds. nowych produktów i rozwiązań w VMware. *Novell przystępuje do programu jako jego strategiczny uczestnik, dzięki czemu nasi klienci otrzymają dostęp do SUSE Linux Enterprise, systemu Linux klasy korporacyjnej, zapewniającego solidne wsparcie dla zwirtualizowanych aplikacji.*

Dzięki programowi VMware Ready twórcy oprogramowania i klienci mają gwarancję, że:

- Wirtualne urządzenia są przetestowane i zweryfikowane zgodnie z wymaganiami programu VMware Ready, gotowe do bezpiecznej eksploatacji w środowisku produkcyjnym i zoptymalizowane do działania na platformie VMware Infrastructure.

- Wirtualne urządzenia VMware Ready Virtual zachowują zgodność z dobrymi praktykami i zapewniają użytkownikom osiąganie najlepszych wyników.

- Logo VMware Ready jest symbolem pewności, gwarantującym klientom najwyższą jakość wirtualnych urządzeń VMware Ready.

*Zawsze uważaliśmy, że największą korzyścią z wdrażania urządzeń programowych jest prostota* * mówi Roger Levy, starszy wiceprezes i dyrektor generalny działu Open Platform Solutions w firmie Novell. *Im łatwiej jest stworzyć urządzenie, tym szybciej może ono trafić na rynek. Bezpłatne udostępnienie SUSE Linux Enterprise dla celów testowania urządzeń programowych to ważny czynnik sprzyjający rozwojowi tego rynku.*

Więcej informacji: www.novell.com/pl-pl/PL/linux/virtualization

Microsoft i Novell udostępniają za pośrednictwem partnerów wspólne rozwiązanie wirtualizacyjne piątek, 12 wrzesień 2008
Rozwiązanie objęte wsparciem firmy Dell i innych partnerów umożliwia wykorzystywanie zwirtualizowanego systemu SUSE Linux Enterprise Server jako zoptymalizowanego gościa w środowisku Windows Server 2008 Hyper-V.

Warszawa, 12 września 2008 r. * Firmy Microsoft Corp. i Novell poinformowały o dostępności wspólnego rozwiązania wirtualizacyjnego, zoptymalizowanego pod kątem heterogenicznych środowisk IT. Wspólna oferta obejmuje system operacyjny SUSE Linux Enterprise Server firmy Novell * zoptymalizowany, skonfigurowany i przetestowany pod kątem pracy w charakterze gościa w środowisku Windows Server 2008 Hyper-V, oraz pełne wsparcie partnerów obu firm. Wśród nich jest firma Dell Inc., która przetestuje i zweryfikuje rozwiązanie w należącym do Microsoft i Novell Interoperability Lab w Cambridge w stanie Massachusetts. Przedstawiona oferta firm Microsoft i Novell udostępnia klientom pierwsze kompletne, zoptymalizowane i objęte pełnym wsparciem rozwiązanie wirtualizacyjne, łączące środowiska Windows i Linux.

Nowa oferta odzwierciedla znaczny postęp, jaki dokonał się we współpracy firm Microsoft i Novell przedstawionej wraz z nowym modelem biznesowym w listopadzie 2006 r. Jej efektem jest bezproblemowa integracja środowisk SUSE Linux Enterprise i Microsoft Windows, zapewniająca współdziałanie oprogramowania opartego na otwartym dostępie do kodu źródłowego z oprogramowaniem Microsoft. Przedstawione rozwiązanie wirtualizacyjne jako pierwsze na rynku wykorzystuje technologie opracowane przez obie firmy we wspólnej placówce Interoperability Lab, takie jak adaptery maszyn wirtualnych umożliwiające pracę SUSE Linux Enterprise Server w charakterze tzw. świadomego gościa w środowisku Windows Server 2008 Hyper-V, co zapewnia większą wydajność gości linuksowych.

*Współpraca między firmami Microsoft i Novell rozwinęła się z konieczności zaspokojenia potrzeb wspólnych klientów i partnerów, potrzebujących rozwiązań działających w eksploatowanych przez nich środowiskach heterogenicznych* * mówi Bob Kelly, wiceprezes ds. marketingu infrastruktury serwerów w dziale serwerów i narzędzi firmy Microsoft. *Nasze wspólne rozwiązanie daje klientom stosującym hipernadzorcę firmy Microsoft i jednocześnie eksploatującym oprogramowanie open source możliwość wyboru. Dzięki współpracy z Novellem partnerzy potrzebujący hipernadzorcy dla mieszanych platform zyskują możliwość łatwego startu.*

Nowa oferta jest efektem ponad 18 miesięcy współpracy technicznej, którą Microsoft i Novell podjęły w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów na sprawdzone i objęte wsparciem rozwiązanie wirtualizacyjne cechujące się jednocześnie wysoką wydajnością i łatwością wdrożenia. Opracowane wspólnie rozwiązanie objęte jest pełnym wsparciem firm Microsoft i Novell oraz ich partnerów, takich jak Computer Integrated Services Company of New York LLC (CIS), Continental Resources Inc., Dell, Insight, Total Tec Systems Inc. oraz 21Vianet. Dell jako jedyny uczestniczący w programie tak duży dostawca systemów, udostępni na swojej stronie internetowej * http://www.dell.com/novell * informacje o weryfikacji zgodności rozwiązania z serwerami kasetowymi i stelażowymi Dell PowerEdge.

*Wirtualizacja pozwala radykalnie uprościć informatykę, zapewnia większą elastyczność i pomaga działom IT skupić się na rozwoju biznesu zamiast na trwonieniu zasobów na utrzymanie systemów w ruchu* * mówi Rick Becker, wiceprezes działu oprogramowania i rozwiązań w Dell Product Group. *Wspierając nowe rozwiązanie firm Microsoft i Novell, umożliwiamy naszym klientom eksploatację mieszanych środowisk z systemami Linux i Windows w oparciu o zoptymalizowane rozwiązanie, wyróżniające się szybkością i łatwością wdrożenia.*

Zawarta w listopadzie 2006 r. umowa firm Microsoft i Novell określała cztery obszary współpracy technicznej: wirtualizację, oparte na standardach zarządzanie systemami, federowanie tożsamości i zgodność formatów dokumentów. Później firmy rozszerzyły współpracę o kolejne trzy obszary: technologię Moonlight, ułatwienia dla osób niepełnosprawnych i nowy pakiet do zarządzania SUSE Linux Enterprise Server dla Microsoft System Center. Pakiet ten umożliwia użytkownikom Microsoft System Center zarządzanie fizycznymi i wirtualnymi środowiskami Windows i Linux za pomocą jednego narzędzia. Novell jest także członkiem i założycielem programu Microsoft*s Server Virtualization Validation, w ramach którego system SUSE Linux Enterprise Server pomyślnie przeszedł weryfikację.

Więcej informacji o umowie firm Microsoft i Novell można znaleźć pod adresem www.moreinterop.com.

Novell wprowadza bezpłatny pakiet startowy z oprogramowaniem do wspomagania pracy zespołowej środa, 27 sierpień 2008
Novell udostępnił pakiet startowy z oprogramowaniem Novell Teaming zawierający
bezpłatne licencje dla 20 użytkowników (zobacz: http://www.novell.com/pl-pl/products/teaming/starterpack.html ).

Novell Teaming służy do wspomagania pracy zespołowej i oparty jest na narzędziach webowych, co umożliwienia efektywną współpracę grup pracowników bez względu na miejsce ich przebywania. Novell Teaming Starter Pack jest dostępny do pobrania w postaci łatwego w uruchomieniu, preinstalowanego pakietu. Towarzyszy mu instrukcja szybkiego startu i przewodnik użytkownika w postaci materiałów wideo. Wszystko to ma pomóc firmom w wypróbowaniu nowej generacji narzędzi wspomagających pracę zespołową i sięgnięcie po rozwiązania zapewniające wzrost produktywności i kreatywności pracowników, a zatem i lepsze wyniki całej firmy.

Korzystanie z Novell Teaming Starter Pack nie wiążące się z ponoszeniem żadnych dodatkowych kosztów (można instalować na posiadanych systemach Linux lub Windows), pozwala natomiast osobiście doświadczyć korzyści, jakie daje korzystanie z wirtualnych przestrzeni roboczych dostępnych z poziomu przeglądarki internetowej i mechanizmów obsługi sieci społecznościowej w firmie. Dzięki zintegrowanym firmowym blogom, składnicom wiedzy (w tym wiki), grupom dyskusyjnym, mechanizmom do automatyzacji przepływu pracy, zaawansowanym wyszukiwarkom i innym działającym w czasie rzeczywistym narzędziom wspomagającym współpracę, Novell Teaming zwiększa produktywność zespołów, ułatwiając tworzenie, współdzielenie, modyfikowanie i zarządzanie informacją. Wraz z Novell teaming użytkownicy uzyskują dostęp do istotnych informacji i wiedzy współpracowników oraz mogą dynamicznie tworzyć grupy robocze. Członkowie zespołów mają dostęp do informacji o poszczególnych etapach realizowanych przedsięwzięć, oczekiwanych wynikach i innych szczegółowych danych o projekcie. Dodatkowymi zaletami są funkcje samozarządzania oraz możliwość tworzenia własnych aplikacji i mechanizmów przekazywania zadań, pozwalające dopasować narzędzia do indywidualnych potrzeb użytkowników bez konieczności angażowania dodatkowych sił.

Dostępność
Pakiet startowy z oprogramowaniem Novell Teaming zawiera 20 bezpłatnych licencji użytkownika dostępnych zarówno dla obecnych jak i nowych klientów oraz partnerów firmy Novell, którzy nie korzystali dotąd z oprogramowania Novell Teaming.

Więcej informacji na temat programu Novell Teaming Starter Pack można znaleźć pod adresem www.novell.com/teaming/starterpack. Informacje dla partnerów dostępne są pod adresem
www.novell.com/teaming/starterpack/partners.

Kolejne 100 mln USD na Linuksa - Microsoft i Novell rozszerzają współpracę środa, 27 sierpień 2008
Microsoft Corp. i Novell poinformowały o kontynuowaniu inwestycji związanych ze współpracą pomiędzy firmami w celu zapewnienia zgodności interoperacyjnej dostarczanych rozwiązań, w tym systemów Windows i SUSE Linux. Współpraca i dalsze inwestycje są odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie klientów na optymalne współdziałanie systemów firmy Microsoft i oprogramowania open source w posiadanych przez nich, heterogenicznych środowiskach informatycznych - wszystko to przy poszanowaniu własności intelektualnej.

Inwestycje skoncentrują się na zapewnieniu użytkownikom korporacyjnych platform linuksowych odpowiednich narzędzi, wsparcia, szkoleń i zasobów w celu osiągnięcia maksimum korzyści ze współpracy pomiędzy systemami IT, w szczególności Microsoft Windows Server i Novell SUSE Linux Enterprise Server. Microsoft zobowiązał się również do zakupu kolejnych certyfikatów o wartości do 100 milionów USD, dających klientom dostęp do świadczonego przez Novella rozszerzonego wsparcia przy obsłudze systemów SUSE Linux Enterprise Server i przechodzeniu na platformę linuksową klasy korporacyjnej.

Wspólne działania ruszą po 1 listopada 2008 r. Do tego czasu Microsoft i Novell będą zachęcać klientów do wyrażania opinii pozwalających określić, które aspekty programów wsparcia będą najbardziej przydatne dla użytkowników systemów informatycznych opartych na heterogenicznym oprogramowaniu.

Efekty współpracy firm Microsoft i Novell - od chwili jej rozpoczęcia w listopadzie 2006 r - spotykają się ze sporym zainteresowaniem klientów. W ramach pierwszej, pięcioletniej umowy, Microsoft zakupił z myślą o odsprzedaży klientom certyfikaty Novella warte 240 milionów USD. W ciągu zaledwie półtora roku Novell odnotował wpływy z certyfikatów o wartości ponad 157 milionów USD, co stanowi 65 procent całkowitej kwoty. Do klientów, którzy wykorzystują nowe możliwości wiążące się z bezproblemową eksploatacją rozwiązań opartych na współdziałaniu Windows Server i SUSE Linux Enterprise Server, należą firmy takie jak Wal-Mart Stores Inc., HSBC Holdings, Renault, Southwest Airlines Co., BMW, Żabka S.A. w Polsce i wiele innych przedsiębiorstw z całego świata.

Ogłoszone dziś rozszerzenie współpracy pozwoli klientom czerpać dalsze korzyści z możliwości eksploatowania środowisk IT opartych na współdziałających ze sobą systemach SUSE Linux Enterprise Server i Windows Server. Novell i Microsoft, realizując wspólne inicjatywy takie jak laboratorium interoperacyjności w Cambridge (Massachusetts), będą rozwijać współpracę również w innych dziedzinach, takich jak wirtualizacja, zarządzanie systemami, federowanie katalogów i tożsamości, zgodność formatów dokumentów, technologie dostępności czy multimedialna platforma Moonlight.

Więcej informacji o umowie firm Microsoft i Novell można znaleźć pod adresem www.moreinterop.com.

SUSE Linux Enterprise Real Time z certyfikatem zgodności ze sprzętem i oprogramowaniem wtorek, 5 sierpień 2008
Novell poinformował o uzyskaniu certyfikatu zgodności SUSE Linux Enterprise Real Time 10 z oprogramowaniem warstwy pośredniej IBM WebSphere Real Time oraz wybranymi systemami IBM BladeCenter. Certyfikat ten gwarantuje klientom uzyskanie pełnej wydajności, niezawodności i przewidywalności działania dla newralgicznych aplikacji wykorzystywanych w firmie.

"Novell SUSE Linux Enterprise Real Time jest w pełni zgodny z WebSphere Real Time i posiada certyfikat zgodności z wybranym i systemami IBM BladeCenter" - mówi Roger Levy, starszy wiceprezes i dyrektor generalny działu Open Platform Solutions w firmie Novell. "Przedsiębiorstwa wykorzystujące aplikacje Java, które muszą spełniać ścisłe kryteria czasu realizacji zadań, dysponują teraz zintegrowanym, przetestowanym i zoptymalizowanym środowiskiem umożliwiającym tworzenie i eksploatację obciążeń Java czasu rzeczywistego."

Firmy coraz częściej standaryzują się na środowisku Java ze względu na możliwość łatwego przenoszenia aplikacji i krótszy czas wdrażania. Jednak do niedawna przedsiębiorstwa eksploatujące aplikacje Java czasu rzeczywistego nie były w stanie zagwarantować spełnienia ostrych wymagań związanych jakością świadczonych usług. Połączenie sprzętu IBM BladeCenter, oprogramowania warstwy pośredniej IBM WebSphere Real Time i systemu Novell SUSE Linux Enterprise Real Time 10 gwarantuje działającym w czasie rzeczywistym obciążeniom Java przewidywalną wydajność. Tym samym użytkownicy rozwiązania od firm IBM i Novell, jak organizacje świadczące usługi finansowe, mogą sprostać zobowiązaniom wewnętrzny i zewnętrznym.

"IBM i Novell udostępniły klientom poszukującym możliwości zmniejszenia opóźnień i zwiększenia dyspozycyjności aplikacji czasu rzeczywistego kompletne rozwiązanie w postaci certyfikowanego, objętego wsparciem pakietu opartego na oprogramowaniu open source" - mówi Inna Kuznetsova, dyrektor do spraw Linuksa w IBM. "Linux czasu rzeczywistego umożliwia klientom uszeregowanie procesów według priorytetów i zagwarantowanie przewidywalnego czasu wykonania najbardziej wymagających pod tym względem zadań."

Ceny i dostępność

SUSE Linux Enterprise Real Time 10 jest już dostępny; cena rocznego abonamentu wynosi 2500 USD. Więcej informacji o cenach i dostępności można znaleźć pod adresem www.novell.com/realtime.

SUSE Linux Enterprise Real Time 10 posiada wszelkie zalety charakterystyczne dla rodziny produktów SUSE Linux Enterprise. Jest to nowej generacji platforma odznaczającą się najwyższą jakością wykonania i najszerszymi możliwościami współdziałania w środowiskach heterogenicznych, od komputerów osobistych po centra danych. SUSE Linux Enterprise Real Time jest w pełni zintegrowany z Novell ZENworks Orchestrator, rozwiązaniem umożliwiającym skalowalne zarządzanie heterogenicznymi zasobami. Współdziałanie obu produktów umożliwia rozszerzenie korzyści ze zmniejszonych opóźnień poza aplikacje, na obszar całego centrum danych. Więcej informacji o ofercie firmy Novell dotyczącej rozwiązań SUSE Linux Enterprise można znaleźć pod adresem www.novell.com/linux.
< Nowsze Starsze >
1 2 3 4 5 ... 148

Wyniki: 7 - 12 z 885

Wpisy z blogów/ TOP 30dni

Pliki /etc/shadow, /etc/security/passwd i /etc/group - Dodawanie nowych użytkowników - cz.3 Fragmenty artykułów z książek wydawnictwa Helion.pl
41 osób twierdzi: warto przeczytać
Polecenia useradd i newusers - Dodawanie nowych użytkowników - cz.5 Fragmenty artykułów z książek wydawnictwa Helion.pl
39 osób twierdzi: warto przeczytać
Prosta kompilacja jądra jack
35 osób twierdzi: warto przeczytać
Linux for Woman Beings KDEFamily.pl
35 osób twierdzi: warto przeczytać
Wpisy z blogów więcej:

Wiadomości/ TOP 24godz.

Nowa wersja programu obsługi sprzedaży dla małych i średnich firm - Smabi Blog firmy Smabi
3 osoby twierdzą:: warto przeczytać
LinuxPro 2004 Blog firmy Software - Konferencje
4 osoby twierdzą:: warto przeczytać
Dostępna jest już wersja 1.2.2 programu Mała Księgowość Blog firmy Lefthand
3 osoby twierdzą:: warto przeczytać
Pierwsza edycja konferencji IT Underground 2004 Blog firmy Software - Konferencje
3 osoby twierdzą:: warto przeczytać
Internet.Con 2004  Największe spotkanie twórców i użytkowników technologii internetowych Blog firmy Software - Konferencje
3 osoby twierdzą:: warto przeczytać
Wiadomości więcej:

Linux dystrybucje/ TOP polecane

logo: Debian GNU/Linux Debian GNU/Linux
391 osób poleca, a 2 nie
logo: Linux Mint Linux Mint
282 osoby polecają, a 2 nie
logo: Xubuntu Xubuntu
204 osoby polecają, a 2 nie
logo: Ubuntu Ubuntu
193 osoby polecają, a 18 nie
logo: Slackware Linux Slackware Linux
166 osób poleca, a 2 nie
Linux dystrybucje więcej:
Facebook
Google+
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 roku nowego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych znanym jako "RODO" pragniemy poinformować Cię,
w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z LinuxPortal.pl.
Zapoznaj się z Polityką prywatności.

Klikając „Zamknij”, zamykasz ten komunikat i wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez LinuxPortal.pl sp. z o.o. w celu realizacji usług zgodnie z Regulaminem.
Zamknij »