▲ Zwiń komunikat

Wpłać dowolną kwotę na rozwój LinuxPortal.pl

Jeśli LinuxPortal.pl jest dla Ciebie ważnym miejscem w Internecie to prosimy Cię o wpłatę dowolnej kwoty na rozwój portalu.
Nawet 1 zł.
Bardzo dziękujemy!

Wybierz metodę wpłaty

Archiwum wpisów z LinuxDlaFirm.pl oraz LinuxPraca.pl.

Kolejne 100 mln USD na Linuksa - Microsoft i Novell rozszerzają współpracę

pawel7 środa, 27 sierpień 2008
Microsoft Corp. i Novell poinformowały o kontynuowaniu inwestycji związanych ze współpracą pomiędzy firmami w celu zapewnienia zgodności interoperacyjnej dostarczanych rozwiązań, w tym systemów Windows i SUSE Linux. Współpraca i dalsze inwestycje są odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie klientów na optymalne współdziałanie systemów firmy Microsoft i oprogramowania open source w posiadanych przez nich, heterogenicznych środowiskach informatycznych - wszystko to przy poszanowaniu własności intelektualnej.

Inwestycje skoncentrują się na zapewnieniu użytkownikom korporacyjnych platform linuksowych odpowiednich narzędzi, wsparcia, szkoleń i zasobów w celu osiągnięcia maksimum korzyści ze współpracy pomiędzy systemami IT, w szczególności Microsoft Windows Server i Novell SUSE Linux Enterprise Server. Microsoft zobowiązał się również do zakupu kolejnych certyfikatów o wartości do 100 milionów USD, dających klientom dostęp do świadczonego przez Novella rozszerzonego wsparcia przy obsłudze systemów SUSE Linux Enterprise Server i przechodzeniu na platformę linuksową klasy korporacyjnej.

Wspólne działania ruszą po 1 listopada 2008 r. Do tego czasu Microsoft i Novell będą zachęcać klientów do wyrażania opinii pozwalających określić, które aspekty programów wsparcia będą najbardziej przydatne dla użytkowników systemów informatycznych opartych na heterogenicznym oprogramowaniu.

Efekty współpracy firm Microsoft i Novell - od chwili jej rozpoczęcia w listopadzie 2006 r - spotykają się ze sporym zainteresowaniem klientów. W ramach pierwszej, pięcioletniej umowy, Microsoft zakupił z myślą o odsprzedaży klientom certyfikaty Novella warte 240 milionów USD. W ciągu zaledwie półtora roku Novell odnotował wpływy z certyfikatów o wartości ponad 157 milionów USD, co stanowi 65 procent całkowitej kwoty. Do klientów, którzy wykorzystują nowe możliwości wiążące się z bezproblemową eksploatacją rozwiązań opartych na współdziałaniu Windows Server i SUSE Linux Enterprise Server, należą firmy takie jak Wal-Mart Stores Inc., HSBC Holdings, Renault, Southwest Airlines Co., BMW, Żabka S.A. w Polsce i wiele innych przedsiębiorstw z całego świata.

Ogłoszone dziś rozszerzenie współpracy pozwoli klientom czerpać dalsze korzyści z możliwości eksploatowania środowisk IT opartych na współdziałających ze sobą systemach SUSE Linux Enterprise Server i Windows Server. Novell i Microsoft, realizując wspólne inicjatywy takie jak laboratorium interoperacyjności w Cambridge (Massachusetts), będą rozwijać współpracę również w innych dziedzinach, takich jak wirtualizacja, zarządzanie systemami, federowanie katalogów i tożsamości, zgodność formatów dokumentów, technologie dostępności czy multimedialna platforma Moonlight.

Więcej informacji o umowie firm Microsoft i Novell można znaleźć pod adresem www.moreinterop.com.

Wpisy z blogów/ TOP 30dni

Pliki /etc/shadow, /etc/security/passwd i /etc/group - Dodawanie nowych użytkowników - cz.3 Fragmenty artykułów z książek wydawnictwa Helion.pl
41 osób twierdzi: warto przeczytać
Polecenia useradd i newusers - Dodawanie nowych użytkowników - cz.5 Fragmenty artykułów z książek wydawnictwa Helion.pl
39 osób twierdzi: warto przeczytać
Linux for Woman Beings KDEFamily.pl
35 osób twierdzi: warto przeczytać
Prosta kompilacja jądra jack
34 osoby twierdzą: warto przeczytać
Wpisy z blogów więcej:

Wiadomości/ TOP 24godz.

Microsoft Edge w końcu dla Linuksa! Kiedyś… Przystajnik
3 osoby twierdzą:: warto przeczytać
PowerShell popularniejszy pod Linuxem niż pod Windowsem CHIP.pl
2 osoby twierdzą:: warto przeczytać
GIMP 2.10.10 jak gdyby nigdy nic Przystajnik
2 osoby twierdzą:: warto przeczytać
Szybkie sieci do przesyłania miliarda GIF-ów z kotami – Sesja Linuksowa DobreProgramy.pl
2 osoby twierdzą:: warto przeczytać
Konteneryzacja i jej bezpieczeństwo – Sesja Linuksowa DobreProgramy.pl
2 osoby twierdzą:: warto przeczytać
Wiadomości więcej:

Linux dystrybucje/ TOP polecane

logo: Debian GNU/Linux Debian GNU/Linux
388 osób poleca, a 2 nie
logo: Linux Mint Linux Mint
279 osób poleca, a 2 nie
logo: Xubuntu Xubuntu
203 osoby polecają, a 2 nie
logo: Ubuntu Ubuntu
192 osoby polecają, a 18 nie
logo: Slackware Linux Slackware Linux
166 osób poleca, a 2 nie
Linux dystrybucje więcej:

Nowi Użytkownicy

logo: Paweł Paweł

logo: Jan Jan

logo: aa aaa aa aaa

logo: casyan casyan

logo: Józef Józef

Facebook
Google+
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 roku nowego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych znanym jako "RODO" pragniemy poinformować Cię,
w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z LinuxPortal.pl.
Zapoznaj się z Polityką prywatności.

Klikając „Zamknij”, zamykasz ten komunikat i wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez LinuxPortal.pl sp. z o.o. w celu realizacji usług zgodnie z Regulaminem.
Zamknij »