Archiwum wpisów z LinuxDlaFirm.pl oraz LinuxPraca.pl.

Novell: specjalna oferta dla firm z sektora małych i średnich firm

pawel7 czwartek, 2 październik 2008
Novell poinformował o przygotowaniu specjalnej oferty dla firm z sektora małych i
średnich firm. Obejmuje ona oprogramowanie sieciowe, komunikacyjne, narzędzia do pracy grupowej oraz aplikacje biurowe przygotowane pod kątem firm nie zatrudniających informatyków i dysponującymi ograniczonym budżetem na IT. Oprogramowanie zostało udostępnione na rynku w postaci zestawu o nazwie Novell Open Workgroup Suite Small Business Edition 2 (NOWS SBE 2), który w Polsce jest dostępny w specjalnej cenie 120 zł na użytkownika.

Zestaw NOWS SBE 2 oparty jest na serwerze SUSE Linux Enterprise. Zawiera dodatkowy, polskojęzyczy panel (zobacz: www.suse.pl/press/nowssbe/nows_zrzut.png) do instalacji, konfiguracji i administrowania oprogramowaniem, dlatego jest bardzo prosty w obsłudze. NOWS SBE obejmuje komplet fabrycznie skonfigurowanych usług sieciowych potrzebnych do łatwego korzystania ze wspólnych zasobów (danych i urządzeń), udostępniania plików, wymiany poczty czy prowadzenia pracy grupowej w środowisku niewielkiej firmy. Zestaw jest dobrze zintegrowany, spolonizowany i przygotowany do obsługi nawet przez osoby bez wiedzy o systemie Linux.

Najważniejsze komponenty zestawu to:

- Novell Open Enterprise Server 2 * kompletny system sieciowy (usługi katalogowe do zarządzania cyfrową tożsamością użytkowników, obsługa w sieci plików, druku, komunikacji, urządzeń sieciowych, zabezpieczeń danych itp.) uruchamiany na serwerze SUSE Linux Enterprise.
- Do 5 serwerów SUSE Linux Enterprise Server 10, które można wykorzystywać również jako serwery brzegowe (np. WWW, CMS, firewall), obsługujące aplikacje i bazy danych (np. bazy Oracle, IBM DB2, Sybase).
- Novell GroupWise 7 PL * system pocztowy (e-mail, PIM, komunikator) służący też do organizacji pracy grupowej, obsługujący niemal dowolne urządzenia klienckie (w ty smartfony), a także współpracujący z MS Outlook i przeglądarkami internetowymi.
- SUSE Linux Enterprise Desktop 10 SP2 PL * profesjonalny system dla desktopów i notebooków zawierający m.in. komplet aplikacji biurowych OpenOffice.org (edycja Novella).
- OpenOffice.org for Windows (edycja Novella) * pakiet aplikacji biurowych dla komputerów z systemem Windows.
- Narzędzie do obsługi i raportowania przez użytkowników zgłoszeń pomocy technicznej (help desk). Szereg dodatkowych komponentów open source, m.in. serwer faksów (HylaFAX), ochrona przed spamem (MailScanner), antywirus (ClamAV), wykonywanie kopii zapasowych (Amanda), firewall (iptables), obsługa sieci VPN (OpenVPN), zdalna kontrola (TightVNC).

Rozwiązanie Novella zawiera oprogramowanie stosowane przez duże przedsiębiorstwa udostępnione w cenach dostosowanych do możliwości małych firm. Wyróżnia się prostym procesem instalacji i łatwą obsługą. Wbudowane funkcje zdalnego zarządzania pozwalają resellerom na zdalne zarządzanie infrastrukturą informatyczną swoich klientów. NOWS SBE posiada też wbudowaną warstwę integracji, dzięki której inni producenci oprogramowania (np. aplikacji F-K), mogą zintegrować swoje produkty z rozwiązaniem Novella.

NOWS SBE to bezpośredni następca popularnego w Polsce, opartego na serwerze NetWare pakietu Novell Small Business Suite. NOWS SBE 2 oferuje podobną funkcjonalność, ale dzięki oparciu go na serwerze SUSE Linux Enterprise stanowi doskonałą platformę do uruchamiania aplikacji sieciowych. Ponadto jest wyjątkowo korzystną alternatywą dla oferty MŚP firmy Microsoft, ponieważ:

- Pokrywa funkcjonalnie całość oferty Microsoft Small Business Server i oferuje jeszcze więcej (zobacz: www.novell.com/pl-pl/products/openworkgroupsuite/smallbiz/compare.html)
- Kosztuje do 80% mniej niż produkt Microsoftu dla małych przedsiębiorstw, co umożliwia przeznaczenie uwolnionych w ten sposób funduszy na szkolenia, wdrożenie czy usługi pomocy technicznej.
- Obsługuje do 200 użytkowników, podczas gdy oferta firmy Microsoft dla małych przedsiębiorstw obsługuje jedynie 75 użytkowników.
- Korzysta z zalet systemu Linux, jak zwiększone bezpieczeństwo i możliwość użycia niedrogiego sprzętu.
- Zawarty w zestawie desktopowy system operacyjny oraz aplikacje biurowe dla komputerów z Windows i Linux zapewniają dodatkowe obniżenie kosztów.

Dostępność i ceny

NOWS SBE jest już dostępny na rynku w specjalnej cenie oferowanej w Polsce. Sugerowana cena za pakiet dla 5 użytkowników wynosi 175 euro (120 zł na jednego użytkownika). Zestaw umożliwia obsługę do 200 użytkowników. Licencje na serwer są bezpłatne, przy czym można zainstalować do 5 serwerów z SUSE Linux Enterprise Server 10 posiadających dożywotnią subskrypcję na uaktualnienia i poprawki.

Więcej informacji

Strona produktu: www.novell.com/smallbiz
Ulotka: www.novell.com/poland/resourcecenter/nows_sbe_flyer_pl.pdf
Broszura: www.novell.pl/resourcecenter/nows_sbe_broszura_informacyjna.pdf
Wersja testowa oprogramowania: download.novell.com/Download?buildid=FOCQiOBiGcw~
Skrótowy opis instalacji i konfiguracji: www.suse.pl/press/nowssbe/nows_sbe_poradnik.pdf
Zdjęcie pudełka: www.suse.pl/press/nowssbe/nowssbe.zip

Wpisy z blogów/ TOP 30dni

Pliki /etc/shadow, /etc/security/passwd i /etc/group - Dodawanie nowych użytkowników - cz.3 Fragmenty artykułów z książek wydawnictwa Helion.pl
41 osób twierdzi: warto przeczytać
Polecenia useradd i newusers - Dodawanie nowych użytkowników - cz.5 Fragmenty artykułów z książek wydawnictwa Helion.pl
39 osób twierdzi: warto przeczytać
Prosta kompilacja jądra jack
35 osób twierdzi: warto przeczytać
Linux for Woman Beings KDEFamily.pl
35 osób twierdzi: warto przeczytać
Wpisy z blogów więcej:

Wiadomości/ TOP 24godz.

Nowa wersja programu obsługi sprzedaży dla małych i średnich firm - Smabi Blog firmy Smabi
3 osoby twierdzą:: warto przeczytać
LinuxPro 2004 Blog firmy Software - Konferencje
4 osoby twierdzą:: warto przeczytać
Dostępna jest już wersja 1.2.2 programu Mała Księgowość Blog firmy Lefthand
3 osoby twierdzą:: warto przeczytać
Pierwsza edycja konferencji IT Underground 2004 Blog firmy Software - Konferencje
3 osoby twierdzą:: warto przeczytać
Internet.Con 2004  Największe spotkanie twórców i użytkowników technologii internetowych Blog firmy Software - Konferencje
3 osoby twierdzą:: warto przeczytać
Wiadomości więcej:

Linux dystrybucje/ TOP polecane

logo: Debian GNU/Linux Debian GNU/Linux
391 osób poleca, a 2 nie
logo: Linux Mint Linux Mint
282 osoby polecają, a 2 nie
logo: Xubuntu Xubuntu
204 osoby polecają, a 2 nie
logo: Ubuntu Ubuntu
193 osoby polecają, a 18 nie
logo: Slackware Linux Slackware Linux
166 osób poleca, a 2 nie
Linux dystrybucje więcej:
Facebook
Google+
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 roku nowego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych znanym jako "RODO" pragniemy poinformować Cię,
w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z LinuxPortal.pl.
Zapoznaj się z Polityką prywatności.

Klikając „Zamknij”, zamykasz ten komunikat i wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez LinuxPortal.pl sp. z o.o. w celu realizacji usług zgodnie z Regulaminem.
Zamknij »