« wróć do listy
Następna Dystrybucja NA LIŚCIE (W DÓŁ)
logo: Linux Mint Linux Mint
282 osoby polecają, a 2 nie
Strona dystrybucji:

Debian GNU/Linux

Jedna z najstarszych dystrybucji, zapoczątkowana w 1993 roku, kiedy to jeszcze pojęcie dystrybucji Linuksa było nowe. Debian w dużej części oparty został na oprogramowaniu z projektu GNU. Obecnie Debian jest wybierany na system serwerowy, bądź na te stanowiska, gdzie wymagane są bezpieczeństwo i stabilność pracy. Na Debianie oparte są popularne... więcej opisu

Polecasz?+391nie polecam-2  

Komentarze: 8

logo:
Aby dodać komentarz: zaloguj się ikona LinuxPortal.pl ikona Facebook.com ikona Google+
logo: Kuba Polankowski
11 lat temu
Moim zdaniem Debian ma 1 cechę którą nie ma ŻADNA dystrybucja Linuksa! Można go nagrać na 5 płytach (Debian 5 Lenny) DVD i w ten sposób zastąpić repozytoria tymi z płyt. To idealne rozwiązanie dla osób które nie mają internetu lub mają za wolny! To bardzo smutne że żadna inna dystrybucja nie oferuje takiej możliwości. :(
Odpowiedz #175073
logo: christo
8 lat temu
No to co prawda stary post ale napisze że Mageia go przebija bo ma jedno DVD i mozna wszystko z niego doinstalować bez netu.
Odpowiedz #183332
logo:
11 lat temu
Jak wiele lat temu miałem dostęp do Internetu przez modem tepsy, radiowy(!) z teoretyczną przepustowością 19200 b/s to właśnie debian na płytach był dla mnie zbawieniem :) Tylko że wtedy DVD raczkowało i trzeba było żonglować szesnastoma cedekami ;)
Odpowiedz #175096
logo:
10 lat temu
Przewagą dystrybucji Debian dla mnie jest jego prostota i sprawdzone, przetestowane rozwiązania. Instalując Debiana na pewno nie zabraknie wam wsparcie w postaci stron tematycznych w dotyczących wybranych zagadnień. Na bazie tej dystrybucji powstało wiele innych równie dobrych, takich ja Ubuntu czy Back Track(którego niestety nie opisano w rankingu).
Odpowiedz #175267
logo: jack
9 lat temu
obecnie używam, i to sida:) to jest najprostsza dystrybucja oparta na Kernelu
Odpowiedz #178515
logo: Gerard
7 lat temu
aktualnie po kilku dniach na Ubuntu zacząłem przygodę z Debianem i mówiąc szczerze jestem bardziej zadowolony. Szybkie uruchamianie systemu i 6 sekund pierwszy start przeglądarki .Wszystkie podstawowe programy , których używam dostępne: Libre office,edytor gedit, do ftp Filezilla, keepass2, nakładka na zaporę Gufw i av clam i szereg innych. Trochę inna instalacja Debiana ale bez poroblemu jak dla osoby , która z linuxem od 3 tygodni. Instalacja programów trochę inaczej niż w Linuxmint czy Ubuntu ale też nie stanowi problemu generalnie przez terminal lub synaptik.
Debian 8.4 , środowisko cynanmon (wybór przy instalacji z cd1) , wersja stabilna praktycznie do 2020roku. Polecam.
Zmieniłem środowisko na gnome wg mnie dużo lepsze na debiane szybkie i stabilne.
Odpowiedz #184987
logo: Robert
6 lat temu
Na razie jadę na Ubuntu ale przymierzam się do Debiana. Tylko ten brak czasu za zabawy z kompem...
Odpowiedz #189206
logo: Józef Bielecki
5 lat temu
Kilka dni emu zacząłem swoją przygodę z Ubuntu i jedno czego żałuje to, że nie zrobiłem tego dużo wcześniej.
Owszem miałem problemy z przyswojeniem sobie nazewnictwa i innych zachowań niż w "świętych" Windowsach, ale jak zacisnąłem zęby, wytrzeszczyłem gały i skupiłem się dało się go zainstalować, skonfigurować i zacząć używać. Z dnia na dzień idzie mi coraz lepiej i myślę, że do Windowsa nie wrócę.
Odpowiedz #190637
Przejdź na początek komentarzy
logo:
Aby dodać komentarz: zaloguj się ikona LinuxPortal.pl ikona Facebook.com ikona Google+

Informacje o Debian GNU/Linux współtworzą:

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 roku nowego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych znanym jako "RODO" pragniemy poinformować Cię,
w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z LinuxPortal.pl.
Zapoznaj się z Polityką prywatności.

Klikając „Zamknij”, zamykasz ten komunikat i wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez LinuxPortal.pl sp. z o.o. w celu realizacji usług zgodnie z Regulaminem.
Zamknij »