« wróć do listy
Następna Dystrybucja NA LIŚCIE (W DÓŁ)
logo: Slackware Linux Slackware Linux
166 osób poleca, a 2 nie
Następna Dystrybucja NA LIŚCIE (W GÓRĘ)
logo: Xubuntu Xubuntu
204 osoby polecają, a 2 nie
Strona dystrybucji:

Ubuntu

Dystrybucja systemu operacyjnego GNU/Linux, przeznaczona do zastosowań biurowych i domowych oparta na środowisku graficznym GNOME

Polecasz?+193nie polecam-18  

Komentarze: 13

logo:
Aby dodać komentarz: zaloguj się ikona LinuxPortal.pl ikona Facebook.com ikona Google+
logo:
12 lat temu
Moja ulubiona dystrybucja!
Odpowiedz #174696
logo: Kuba Polankowski
11 lat temu
Moim zdaniem Ubuntu jest w miarę dobre. Od wersji 11.04 został wprowadzony interfejs Unity. Od wersji 11.10 został usunięty GNOME. Wg mnie Unity jest niedopracowane. Najbardziej w Linuksie kocham to że programy są układane w kategorie. W Unity co prawda są kategorie ale obok lokalnych programów wyświetlają się propozycje programów z Internetu. To jest irytujące. W Centrum oprogramowania Ubuntu nie ma zaznaczania Batch. Ta metoda polega na zaznaczaniu programów z listy a potem wciśnięciu 1 przycisku. Wszystko musi być w kolejce. Wątpię żeby Ubuntu działał na moim laptopie. W wersji 12.10 podobno mają usunąć Ubuntu 2D. Mój laptop działa tylko na Ubuntu 2D. Canonical usuwa wiele ciekawych programów które są mi potrzebne (np. GNOME, Synaptic, Ubuntu 2D)
Odpowiedz #175070
logo: kabi
10 lat temu
Moja ulubiona i jedyna dystrybucja. Na moim nowym Intel Core i3 3,2GHz i GeForce GT620 działa wyśmienicie! Naprawdę polecam wszystkim. Interfejs Unity doskonale się sprawdza. A na słabsze komputery polecam xubuntu!
Odpowiedz #175206
logo:
10 lat temu
Wcześniej używałem redhata, mandrake\'a i mandrivy i uważałem że są dla mnie najlepsze ale od mandrivy 2010 kolejne distra miały ciągle coś spieprzone i działały niestabilnie na niektórych konfigach. Postanowiłem wypróbować ubuntu 12.04 lts i bardzo mi się spodobało choć wcześniej byłem przyzwyczajony do środowiska KDE łatwo się przestawiłem na Gnome z unity. Zapowiedzi Valve o wsparciu poprzez platformę steam dla ubuntu też było dla mnie istotne. Polecam ten system początkującym użytkownikom bo jest bardzo intuicyjny i łatwy w użytkowaniu i o niebo lepiej dopracowany (lata świetlne) niż Mandriva.
Odpowiedz #175276
logo: christo
8 lat temu
Ja wyszło z Unity to ja sie przestawiłem na minta.
Odpowiedz #183333
logo: Robert Rutkowski
7 lat temu
Może nie mam doświadczenia i dużych wymagań, ale moim zdaniem 15.04 spisuje się bardzo dobrze. Uważam, że warto spróbować!
Odpowiedz #184637
logo: Gerard
7 lat temu
Od 2 tygodni zacząłem interesować się Linuxem. Od tego czasu testowałem na moim 3 letnim pc skrupulatnie Ubuntu 16.04, Kubuntu,Lubuntu,Ubuntu mate i Linux Mint. Bywało tak , że jednego dnia miałem trzy systemy. Mnie najbardziej odpowiada najnowsze wydanie Ubuntu a także Linux Mint. W tych wydaniach czuje się nowoczesność i stabilność, ogólnodostępną pomoc i możliwość wyjścia z każdej trudnej sytuacji, dostępność sterowników oraz wszelkich programów odpowiednikom windowsowych.
Ktoś powie, że lepiej skonfigurować Archa , ktoś inny , że lepszy Lubuntu bo szybszy i lżejszy itp.
mnie odpowiadają te wymienione. Aktualnie zostaję przy Ubuntu mimo to, że Windowsa używałem od 95 i u mnie Windows10 chodzi bez zarzutu.
Dlaczego zmieniłem ..? Tak naprawdę to nie wiem. Wydaje mi się spokojniejszym systemem, bezpieczniejszym i uwolnionym od narzuceń Microsoftu.
Odpowiedz #184923
logo: robokopos
6 lat temu
Gentoo fajniejsze. Jak dla mnie dobre 2/10...
Odpowiedz #188097
logo: Jan
Jan
6 lat temu
Ja z ciekawości zainteresowałem się Linuksem i zacząłem od Ubuntu i tak z nim się borykam , bo z przyzwyczajenia do Windowsa dużo jeszcze rzeczy nie mogę zrobić pod ubuntu. W ogóle Linux mnie fascynuje i jeżeli opanuję go tak dobrze że mi potrafię na nim zrobić wszystko to z chęcią wywalę Windowsa. Pozdrawiam J.K.
Odpowiedz #188106
logo: Michal madmax
6 lat temu
Wieczne problemy z wifi odrzuciły mnie od tej dystrybucji ...
Odpowiedz #189129
logo: Michal madmax
6 lat temu
21 wiek a ubuntu w najnowszej wersji nie potrafi dobrze obsługiwać wi fi porażka, być może to zamierzony cel bila z microsoftu aby zrazić klienta do linuxa...
Odpowiedz #189449
logo: Michal madmax
6 lat temu
Ubuntu to zraza bila z microsoftu... pewnie twórca ubuntu nie żle napasł się kasy od bila.. ciekawę ile płaci bil z micro szamba...
Odpowiedz #189450
logo: JanuszSz
1 rok i 3 mies. temu
Aktualnie korzystam z 22.04 LTS. Jednak zauważyłem, że niektóre aplikacje są do tego stopnia niestabilne, że zawieszają pracę środowiska graficznego Gnome. Czy jest jakaś publiczna lista aplikacji, które się tak zachowują? Podejrzewam, że Krusader nawet bez uruchomienia, praca w tle, się zawiesza. Parametry mojego laptopa są wystarczające, spełniają wymagania tej wersji Ubuntu.
Odpowiedz #191925
Przejdź na początek komentarzy
logo:
Aby dodać komentarz: zaloguj się ikona LinuxPortal.pl ikona Facebook.com ikona Google+
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 roku nowego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych znanym jako "RODO" pragniemy poinformować Cię,
w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z LinuxPortal.pl.
Zapoznaj się z Polityką prywatności.

Klikając „Zamknij”, zamykasz ten komunikat i wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez LinuxPortal.pl sp. z o.o. w celu realizacji usług zgodnie z Regulaminem.
Zamknij »