▲ Zwiń komunikat

Wpłać dowolną kwotę na rozwój LinuxPortal.pl

Jeśli LinuxPortal.pl jest dla Ciebie ważnym miejscem w Internecie to prosimy Cię o wpłatę dowolnej kwoty na rozwój portalu.
Nawet 1 zł.
Bardzo dziękujemy!

Wybierz metodę wpłaty

« wróć do listy
Następna Dystrybucja NA LIŚCIE (W DÓŁ)
logo: Slackware Linux Slackware Linux
166 osób poleca, a 2 nie
Następna Dystrybucja NA LIŚCIE (W GÓRĘ)
logo: Xubuntu Xubuntu
204 osoby polecają, a 2 nie
Strona dystrybucji:

Ubuntu

Dystrybucja systemu operacyjnego GNU/Linux, przeznaczona do zastosowań biurowych i domowych oparta na środowisku graficznym GNOME

Polecasz?+193nie polecam-18  

Komentarze: 12

logo:
Aby dodać komentarz: zaloguj się ikona LinuxPortal.pl ikona Facebook.com ikona Google+
logo:
9 lat temu
Moja ulubiona dystrybucja!
Odpowiedz #174696
logo: Kuba Polankowski
9 lat temu
Moim zdaniem Ubuntu jest w miarę dobre. Od wersji 11.04 został wprowadzony interfejs Unity. Od wersji 11.10 został usunięty GNOME. Wg mnie Unity jest niedopracowane. Najbardziej w Linuksie kocham to że programy są układane w kategorie. W Unity co prawda są kategorie ale obok lokalnych programów wyświetlają się propozycje programów z Internetu. To jest irytujące. W Centrum oprogramowania Ubuntu nie ma zaznaczania Batch. Ta metoda polega na zaznaczaniu programów z listy a potem wciśnięciu 1 przycisku. Wszystko musi być w kolejce. Wątpię żeby Ubuntu działał na moim laptopie. W wersji 12.10 podobno mają usunąć Ubuntu 2D. Mój laptop działa tylko na Ubuntu 2D. Canonical usuwa wiele ciekawych programów które są mi potrzebne (np. GNOME, Synaptic, Ubuntu 2D)
Odpowiedz #175070
logo: kabi
8 lat temu
Moja ulubiona i jedyna dystrybucja. Na moim nowym Intel Core i3 3,2GHz i GeForce GT620 działa wyśmienicie! Naprawdę polecam wszystkim. Interfejs Unity doskonale się sprawdza. A na słabsze komputery polecam xubuntu!
Odpowiedz #175206
logo:
7 lat temu
Wcześniej używałem redhata, mandrake\'a i mandrivy i uważałem że są dla mnie najlepsze ale od mandrivy 2010 kolejne distra miały ciągle coś spieprzone i działały niestabilnie na niektórych konfigach. Postanowiłem wypróbować ubuntu 12.04 lts i bardzo mi się spodobało choć wcześniej byłem przyzwyczajony do środowiska KDE łatwo się przestawiłem na Gnome z unity. Zapowiedzi Valve o wsparciu poprzez platformę steam dla ubuntu też było dla mnie istotne. Polecam ten system początkującym użytkownikom bo jest bardzo intuicyjny i łatwy w użytkowaniu i o niebo lepiej dopracowany (lata świetlne) niż Mandriva.
Odpowiedz #175276
logo: christo
5 lat temu
Ja wyszło z Unity to ja sie przestawiłem na minta.
Odpowiedz #183333
logo: Robert Rutkowski
5 lat temu
Może nie mam doświadczenia i dużych wymagań, ale moim zdaniem 15.04 spisuje się bardzo dobrze. Uważam, że warto spróbować!
Odpowiedz #184637
logo: Gerard
5 lat temu
Od 2 tygodni zacząłem interesować się Linuxem. Od tego czasu testowałem na moim 3 letnim pc skrupulatnie Ubuntu 16.04, Kubuntu,Lubuntu,Ubuntu mate i Linux Mint. Bywało tak , że jednego dnia miałem trzy systemy. Mnie najbardziej odpowiada najnowsze wydanie Ubuntu a także Linux Mint. W tych wydaniach czuje się nowoczesność i stabilność, ogólnodostępną pomoc i możliwość wyjścia z każdej trudnej sytuacji, dostępność sterowników oraz wszelkich programów odpowiednikom windowsowych.
Ktoś powie, że lepiej skonfigurować Archa , ktoś inny , że lepszy Lubuntu bo szybszy i lżejszy itp.
mnie odpowiadają te wymienione. Aktualnie zostaję przy Ubuntu mimo to, że Windowsa używałem od 95 i u mnie Windows10 chodzi bez zarzutu.
Dlaczego zmieniłem ..? Tak naprawdę to nie wiem. Wydaje mi się spokojniejszym systemem, bezpieczniejszym i uwolnionym od narzuceń Microsoftu.
Odpowiedz #184923
logo: robokopos
4 lat temu
Gentoo fajniejsze. Jak dla mnie dobre 2/10...
Odpowiedz #188097
logo: Jan
Jan
4 lat temu
Ja z ciekawości zainteresowałem się Linuksem i zacząłem od Ubuntu i tak z nim się borykam , bo z przyzwyczajenia do Windowsa dużo jeszcze rzeczy nie mogę zrobić pod ubuntu. W ogóle Linux mnie fascynuje i jeżeli opanuję go tak dobrze że mi potrafię na nim zrobić wszystko to z chęcią wywalę Windowsa. Pozdrawiam J.K.
Odpowiedz #188106
logo: Michal madmax
3 lat temu
Wieczne problemy z wifi odrzuciły mnie od tej dystrybucji ...
Odpowiedz #189129
logo: Michal madmax
3 lat temu
21 wiek a ubuntu w najnowszej wersji nie potrafi dobrze obsługiwać wi fi porażka, być może to zamierzony cel bila z microsoftu aby zrazić klienta do linuxa...
Odpowiedz #189449
logo: Michal madmax
3 lat temu
Ubuntu to zraza bila z microsoftu... pewnie twórca ubuntu nie żle napasł się kasy od bila.. ciekawę ile płaci bil z micro szamba...
Odpowiedz #189450
Przejdź na początek komentarzy
logo:
Aby dodać komentarz: zaloguj się ikona LinuxPortal.pl ikona Facebook.com ikona Google+
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 roku nowego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych znanym jako "RODO" pragniemy poinformować Cię,
w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z LinuxPortal.pl.
Zapoznaj się z Polityką prywatności.

Klikając „Zamknij”, zamykasz ten komunikat i wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez LinuxPortal.pl sp. z o.o. w celu realizacji usług zgodnie z Regulaminem.
Zamknij »