Archiwum wpisów z LinuxDlaFirm.pl oraz LinuxPraca.pl.

PODSTAWY

Neostrada TP na Linuksie wtorek, 17 styczeń 2006
Załóżmy, iż zdecydowaliśmy się (lub nie mieliśmy innego wyboru) na usługę Neostrada TP, oferowaną przez znaną, choć nie przez wszystkich lubianą, Telekomunikację Polską. W takiej sytuacji stajemy przed co najmniej dwoma dylematami. Po pierwsze, musimy wybrać którąś opcję (różnią się ceną i prędkością), a po drugie, wybrać modem, za pomocą którego będziemy się łączyć. »

Przykłady instalacji kilku systemów Linux niedziela, 1 styczeń 2006
Instalacja współczesnego Linuksa nie jest skomplikowana. Pozwolę sobie nawet na stwierdzenie, że jest łatwiejsza niż instalacja systemów Windows. Całość sprowadza się bowiem do rozruchu komputera z instalacyjnej płyty CD i kilkukrotnego kliknięcia przycisku popędzającego instalator. No, może nie jest to aż tak proste, ale doprawdy niewiele trudniejsze - Linux sam wykryje i skonfiguruje większość urządzeń zainstalowanych w komputerze. »

Instalacja systemu Aurox 11.0 wtorek, 13 grudzień 2005
Wbrew temu, co się niekiedy słyszy, instalacja Linuksa nie jest niczym skomplikowanym. Standardowo sprowadza się ona do włożenia pierwszej płyty do napędu CD/DVD, uruchomienia komputera i wykonaniu kilku kliknięć myszką. Zaawansowani użytkownicy Auroksa zdecydują się zapewne na samodzielne ustawienie niektórych parametrów systemu oraz indywidualny wybór pakietów z oprogramowaniem. »

Identyfikacja i testowanie sprzętu PC pod Linuksem sobota, 12 listopad 2005
Artykuł z Magazynu Linux+ nr 10/2005 .
Gdy komputer nie działa tak, jak byśmy tego od niego oczekiwali, z reguły najpierw staramy się wykluczyć awarię sprzętu, później skupiając się na oprogramowaniu. Przed zadaniem przetestowania sprzętu stajemy również w sytuacji, gdy chcemy kupić komputer, szczególnie jakiś starszy używany typ. Wtedy dokładne przetestowanie może zaoszczędzić nam sporo czasu, jak i pieniędzy.
»

Niezbędnik Linuksowca wtorek, 27 wrzesień 2005
Artykuł z Magazynu Linux+ nr 09/2005 .
Niniejszy artykuł w największej mierze dotyczy dystrybucji Fedora Core 4 (FC4), ale również użytkownicy innych dystrybucji mogą z niego skorzystać. W takim przypadku należy wziąć pod uwagę, że część oprogramowania, którego nie ma w FC4, może znajdować się w innym Linuksie. Ponadto, możliwe, że trzeba będzie wykorzystać odmienne narzędzia (np. Apt) do pobrania wspomnianych pakietów (ich nazwy mogą również różnić się w zależności od dystrybucji).
»

Drukarki we współczesnych dystrybucjach Linuksa poniedziałek, 5 wrzesień 2005
Artykuł z Magazynu Linux+ nr 08/2005 .
Wywołanie w jakimkolwiek programie polecenia Drukuj to początek złożonej operacji, w której bierze udział kilka programów. Najpierw widzimy okienko z pytaniem o zakres drukowanych stron, wybór drukarki itp. Jeśli drukujemy z jakiejkolwiek aplikacji ze środowiska KDE, to jest ono po prostu programem KPrinter z pakietu kdeprint. Podobnie jest w GNOME, które również zapewnia jednolity interfejs dostępu do drukarki, ale dzięki pakietom libgnome-print.
»
Starsze >
1 2 3 4 5

Wyniki: 1 - 6 z 28

Wpisy z blogów/ TOP 30dni

Pliki /etc/shadow, /etc/security/passwd i /etc/group - Dodawanie nowych użytkowników - cz.3 Fragmenty artykułów z książek wydawnictwa Helion.pl
41 osób twierdzi: warto przeczytać
Polecenia useradd i newusers - Dodawanie nowych użytkowników - cz.5 Fragmenty artykułów z książek wydawnictwa Helion.pl
39 osób twierdzi: warto przeczytać
Prosta kompilacja jądra jack
35 osób twierdzi: warto przeczytać
Linux for Woman Beings KDEFamily.pl
35 osób twierdzi: warto przeczytać
Wpisy z blogów więcej:

Wiadomości/ TOP 24godz.

Nowa wersja programu obsługi sprzedaży dla małych i średnich firm - Smabi Blog firmy Smabi
3 osoby twierdzą:: warto przeczytać
LinuxPro 2004 Blog firmy Software - Konferencje
4 osoby twierdzą:: warto przeczytać
Dostępna jest już wersja 1.2.2 programu Mała Księgowość Blog firmy Lefthand
3 osoby twierdzą:: warto przeczytać
Pierwsza edycja konferencji IT Underground 2004 Blog firmy Software - Konferencje
3 osoby twierdzą:: warto przeczytać
Internet.Con 2004  Największe spotkanie twórców i użytkowników technologii internetowych Blog firmy Software - Konferencje
3 osoby twierdzą:: warto przeczytać
Wiadomości więcej:

Linux dystrybucje/ TOP polecane

logo: Debian GNU/Linux Debian GNU/Linux
391 osób poleca, a 2 nie
logo: Linux Mint Linux Mint
282 osoby polecają, a 2 nie
logo: Xubuntu Xubuntu
204 osoby polecają, a 2 nie
logo: Ubuntu Ubuntu
193 osoby polecają, a 18 nie
logo: Slackware Linux Slackware Linux
166 osób poleca, a 2 nie
Linux dystrybucje więcej:
Facebook
Google+
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 roku nowego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych znanym jako "RODO" pragniemy poinformować Cię,
w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z LinuxPortal.pl.
Zapoznaj się z Polityką prywatności.

Klikając „Zamknij”, zamykasz ten komunikat i wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez LinuxPortal.pl sp. z o.o. w celu realizacji usług zgodnie z Regulaminem.
Zamknij »