Głosuj i polecaj dystrybucje, środowiska graficzne, programy i gry,
które wg Ciebie warto używać.

Deluge

Lekki i funkcjonalny klient torrenta napisany w pythonie.
6 osób poleca, a 1 nie
Strony WWW: 1

Gajim

Rozbudowany komunikator Jabber/XMPP napisany w pythonie. GTK+
23 osoby polecają
Strony WWW: 1

Ips-qos

Oprogramowanie o nazwie ips-qos przeznaczone jest do instalowania na komputerach z systemem operacyjnym Linux w wersjach: Fedora Core, Cent OS, Debian, Ubuntu, Slackware, Mandriva, PLD. Doskonale sprawuje się również w systemie Microsoft Windows w wirtualnej maszynie linuksowej VMware jako router ...
1 osoba poleca
Strony WWW: 1

Marble

Prosty i co najważniejsze, nie wymagający żadnego wsparcia 3D program wyświetlający satelitarne mapy geograficzne Ziemi (dedykowany środowiskowi KDE 4).
2 osoby polecają
Strony WWW: 2

Blokkal

Jest to klient bardzo wielu blogowych protokołów i stron. Celem jest ujednolicenie dostępu do jak największej ilości systemów blogowych. Wsparcie dla różnych protokołów może zostać dodane za pomocą wtyczek, co czyni go bardzo elastycznym i wygodnym w użyciu. Obecnie wspiera ...
3 osoby polecają
Strony WWW: 1

BitTyrant

BitTyrant jest programem stworzonym na bazie znanego klienta sieci BitTorrent - Azureusa. Interfejs jest praktycznie niezmieniony, jednakże twórcy programu zapewniają, że korzystając z BitTyrrant użytkownik może uzyskać transfery wyższe nawet o 70% niż w przypadku innych klientów sieci BitTorrent.
2 osoby polecają
Strony WWW: 1

RSSOwl

RSSOwl to rozbudowany czytnik wiadomości z kanałów RSS, RDF i Atom. Napisany został w Javie, zatem dostępny jest na różne systemy operacyjne. Program umożliwia eksport wiadomości do plików PDF, RTF i HTML oraz import i eksport ulubionych adresów z wykorzystaniem ...
32 osoby polecają
Strony WWW: 1

Balsa

Balsa to zaawansowany klient poczty elektronicznej dla Gnome. Obsługuje najpopularniejsze protokoły POP, IMAP, SMTP, posiada wsparcie dla standardu MIME, umożliwia wysyłanie poczty przez lokalny MTA, np. poprzez Sendmail. Poczta przechowywana jest w formatach mbox, maildir oraz mh. Poza tym ...
32 osoby polecają, a 1 nie
Strony WWW: 1

Kssh

W systemach uniksowych bardzo często wykorzystuje się połączenia z innymi komputerami za pomocą protokołu ssh. Kssh podobnie jak windowsowy putty pozwala na szybkie zapisanie wielu profili połączeń z różnymi hostami. Jest w pełni konfigurowalny i bardzo prosty w obsłudze.
3 osoby polecają
Strony WWW: 1

KDE Bluetooth Framework

To zestaw graficznych programów bezpośrednio związanych ze środowiskiem KDE, których celem jest łatwe umożliwienie dostępu do wymiany danych między komputerem a telefonami komórkowymi i urządzeniami PDA za pomocą technologii bluetooth.
5 osób poleca
Strony WWW: 1

KTrafficAnalyzer

Prosty w obsłudze analizator ruchu w sieci przeznaczony dla środowiska KDE. Dostarcza statystyk w postaci sumy każdego dnia rozmiarów pobrań i wysłań pakietów oraz wyświetla bierzące połączenie w postaci kolorowego wykresu. Posiada w pełni konfigurowalny interfejs.
3 osoby polecają
Strony WWW: 1

KWirelessMonitor

Doskonały monitor (w pełni konfigurowalny) połączeń sieci bezprzewodowych. Umieszcza się w tacce systemowej w środowisku KDE i wyświetla m.in. jakość sygnału oraz szybkość przesyłania danych w bitach.
6 osób poleca
Strony WWW: 1

Psi

Psi jest klientem sieci Jabber/XMMP. Współpracuje również (poprzez transport) z innymi protokołami typu IM, np. AIM, ICQ, MSNM, YahooM czy nawet Gadu-Gadu.
10 osób poleca
Strony WWW: 1

xMule

xMule jest klonem programu eMule, klienta sieci p2p eDonkey2000. Z tego projektu wywodzi się inny program - aMule.
5 osób poleca, a 1 nie
Strony WWW: 1

Getleft

Getleft jest programem mającym za zadanie ściąganie całych witryn internetowych na dysk. Celem autora projektu było stworzenie programu umożliwiającego nie przeglądanie stron w trybie offline po ściągnięciu, tylko ściągnięcie bardzo dużej ilości plików podlinkowanych na danej witrynie. Oczywiście 'surfowanie' po ...
3 osoby polecają
Strony WWW: 1

gFTP

gFTP to zaawansowany klient FTP. Obsługuje protokoły FTP, FTPS, HTTP, HTTPS, SSH oraz FSP. Posiada wsparcie dla FXP (przesyłanie plików pomiędzy dwoma zdalnymi serwerami FTP), współpracuje z serwerami Proxy.
4 osoby polecają
Strony WWW: 2

aMSN

aMSN jest otwartym klonem komunikatora MSN Messenger z systemu Windows. Umożliwia wyświetlanie obrazków i emotikon, posiada wsparcie dla kamery internetowej, obsługuje wiele kont oraz grupy, ma wsparcie dla konferencji i wiele innych.
3 osoby polecają
Strony WWW: 1

KGmailNotifier

To bardzo prosty programik powiadamiający o otrzymanej poczcie z kont Gmail umieszczający się w tacce systemowej środowiska KDE. Wystarczy pobrać, rozpakować program, następnie uruchomić go za pomocą tego polecenia 'python /path/to/kgmailnotifier.py'.
2 osoby polecają
Strony WWW: 1
Starsze >
5 4 3 ... 1


Linux i Programy

Znajdź dobre programy na system Linux

Wiadomości/ warto przeczytać

Żarty się skończyły – REAPER 5.974 Przystajnik
10 osób twierdzi: warto przeczytać
Trochę o ulimit oraz prlimit NFsec
13 osób twierdzi: warto przeczytać
digiKam 6.1.0 i wtyczki od nowa Przystajnik
11 osób twierdzi: warto przeczytać
Uciekając z sudo – część czwarta NFsec
10 osób twierdzi: warto przeczytać
PowerShell popularniejszy pod Linuxem niż pod Windowsem CHIP.pl
9 osób twierdzi: warto przeczytać
Wiadomości więcej:
Facebook
Google+
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 roku nowego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych znanym jako "RODO" pragniemy poinformować Cię,
w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z LinuxPortal.pl.
Zapoznaj się z Polityką prywatności.

Klikając „Zamknij”, zamykasz ten komunikat i wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez LinuxPortal.pl sp. z o.o. w celu realizacji usług zgodnie z Regulaminem.
Zamknij »