« wróć do listy
Następne NA LIŚCIE (W DÓŁ)
logo: GNOME GNOME
147 osób poleca, a 4 nie
Następne NA LIŚCIE (W GÓRĘ)
logo: Xfce Xfce
203 osoby polecają, a 1 nie
Strona środowiska graficznego / menadżera okien:

KDE

Jedno z najbardziej popularnych i najbardziej rozbudowane środowisko graficzne na Linuksie

Polecasz?+169nie polecam-2  

Komentarze: 5

logo:
Aby dodać komentarz: zaloguj się ikona LinuxPortal.pl ikona Facebook.com ikona Google+
logo: Kuba Polankowski
11 lat temu
Polecam KDE ale tylko do wersji 3,5. KDE od wersji 4 jest zasobożerne. Przy 512 MB RAM bardzo wolno działa. Przy 4 GB RAM to już działa normalnie (trochę się przycina). Natomiast KDE 3,5 działa wyśmienicie i z 512 MB RAM i z 4 GB RAM. Posiada wspaniałe menu K, które sortuje programy i gry w kategorie. Ma miłe dla ucha dźwięki, zestaw bardzo przydatnych podpowiedzi po każdym starcie KDE 3,5 (nie wiem czy w KDE 4 są podpowiedzi ale chyba nie). Nie ma niepotrzebnych efektów i wodotrysków. Działa szybko i stabilnie. Moim zdaniem KDE 3,5 to jest najbardziej udana wersja KDE.
Odpowiedz #175076
logo:
11 lat temu
Porównywanie wersji 3.5 do czwórki to trochę jak porównanie gier GTA i GTA4. Obie różnią się całkowicie silnikiem, również wyglądem, funkcjonalnością, etc. Na baaardzo stare komputery, owszem, czwórki nie ma co pchać, bo bez co najmniej 1 GB ramu nie ma co nawet zaczynać z tym środowiskiem. Ale nie zgadzam się kompletnie z Twoim twierdzeniem, że przy 4 GB się przycina, ja bezproblemowo pracuję z czwórką przy dwóch gigabajtach ramu. Przede wszystkim kwestia optymalizacji jajka pod sprzęt, dostosowania środowiska pod swoje potrzeby, NO CHYBA ŻE korzysta się z gotowego, zainstalowanego metodą \"next next\" systemu/środowiska :)
Odpowiedz #175095
logo:
9 lat temu
KDE4 nie jest z założenia minimalistyczne. To nowoczesne środowisko graficzne i oczywiście wymaga minimum 1GB RAM, a lepiej 2-óch. Według mnie działa dużo płynniej niż np. Unity.
Odpowiedz #178503
logo:
7 lat temu
Na moim starym laptopie Dell Latitude, Linux Mint 17.3 KDE działał bez zadyszki. I to przy 512 MB RAM. A to jest KDE 4. Tylko trzeba było wyłączyć cieniowanie.
Odpowiedz #187554
logo:
7 lat temu
Mój komputer: 8GB RAM DDR3, GTX750Ti, Athlon 5350 (cztery rdzenie - 2.18GHz)
KDE chodzi na nim bardzo dobrze.
Odpowiedz #187632
Przejdź na początek komentarzy
logo:
Aby dodać komentarz: zaloguj się ikona LinuxPortal.pl ikona Facebook.com ikona Google+
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 roku nowego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych znanym jako "RODO" pragniemy poinformować Cię,
w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z LinuxPortal.pl.
Zapoznaj się z Polityką prywatności.

Klikając „Zamknij”, zamykasz ten komunikat i wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez LinuxPortal.pl sp. z o.o. w celu realizacji usług zgodnie z Regulaminem.
Zamknij »