« wróć do listy
Następny Wpis NA LIŚCIE (W DÓŁ)
SUSE LINUX pod skrzydłami Novella - podsumowanie od Gartnera Blog firmy SUSE Polska Sp. z o.o.
4 osoby twierdzą:: warto przeczytać
Następny Wpis NA LIŚCIE (W GÓRĘ)
Nowości w LeftHand Blog firmy Lefthand
4 osoby twierdzą:: warto przeczytać
W ostatnim numerze Linux Magazine zamieszczono artykuł na temat wdrożenia pakietu Trawers dla Linux w dużej, wielooddziałowej firmie. Autor artykułu, Krzysztof Drewicz, pisze o swoich doświadczeniach z wdrażania pakietu Trawers dla Linux w produkcyjno-handlowej firmie wielooddziałowej (oddziały w 13 województwach) branży olejowej.
Opisuje dotychczasowe problemy, występujące w przedsiębiorstwie - spójność i aktualność danych, wymiana informacji między oddziałami, prowadzenie oddzielnej księgowości w każdym z oddziałów.

"Umiejętność doboru technologii często ma bezpośredni wpływ na pracę przedsiębiorstwa. Czasem nie można pozwolić sobie na zmianę całości platformy systemowej i używanie Wolnego Oprogramowania, ale migracja kluczowych aplikacji znacznie usprawnia codzienną pracę".

Wdrożenie zostało wykonane przez zewnętrzną firmę - partnera producenta oprogramowania, która nie tylko przeprowadziła niezbędne prace, ale przejęła opiekę nad serwerami firmy i zapewniła stały support użytkownikom pakietu.

Autor artykułu pisze również o głównych cechach zaimplementowanego rozwiązania. "Główną i niewątpliwą zaletą są niskie koszty. Zarówno zakup jak i utrzymanie oprogramowania nie jest drogie. Największe oszczędności wynikają z braku dodatkowych kosztów: nie trzeba inwestować w serwer bazy danych oraz system operacyjny. W całej firmie używano do tej pory Trawersa w wersji DOS, zmiana platformy systemowej nie oznaczała zmiany przyzwyczajeń pracowników czy konieczności szkolenia pod kątem nowego oprogramowania. [...] Od momentu uruchomienia (ponad 8 miesięcy) miały miejsce 3 nieplanowane przestoje w trakcie dnia pracy (w praktyce dzień pracy zaczyna się o 7 rano, a kończy mocno po 19), sumarycznie trwały one krócej niż 3 godziny!"

Autor artykułu, Krzysztof Drewicz, zajmuje się administracją i rozwojem systemów opartych na otwartym oprogramowaniu.
Artykuł dostępny jest w numerze 19 Linux Magazine (Sierpień/Wrzesień 2005), w dziale Biznes (str. 46).
Udostępnij informacje o Wpisie w sieciach społecznościowych:
Polub LinuxPortal.pl:

Komentarze:

Nie ma jeszcze komentarzy. Dodaj swój komentarz.
logo:
Aby dodać komentarz: zaloguj się ikona LinuxPortal.pl ikona Facebook.com ikona Google+

Wpisy z blogów/ TOP 30dni

Pliki /etc/shadow, /etc/security/passwd i /etc/group - Dodawanie nowych użytkowników - cz.3 Fragmenty artykułów z książek wydawnictwa Helion.pl
41 osób twierdzi: warto przeczytać
Polecenia useradd i newusers - Dodawanie nowych użytkowników - cz.5 Fragmenty artykułów z książek wydawnictwa Helion.pl
39 osób twierdzi: warto przeczytać
Prosta kompilacja jądra jack
35 osób twierdzi: warto przeczytać
Linux for Woman Beings KDEFamily.pl
35 osób twierdzi: warto przeczytać
Wpisy z blogów więcej:
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 roku nowego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych znanym jako "RODO" pragniemy poinformować Cię,
w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z LinuxPortal.pl.
Zapoznaj się z Polityką prywatności.

Klikając „Zamknij”, zamykasz ten komunikat i wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez LinuxPortal.pl sp. z o.o. w celu realizacji usług zgodnie z Regulaminem.
Zamknij »