« wróć do listy
Następny Wpis NA LIŚCIE (W DÓŁ)
Ubuntu 16.04 LTS- recenzja przedpremierowa Panoramix
31 osób twierdzi: warto przeczytać
Następny Wpis NA LIŚCIE (W GÓRĘ)
Panoramix cz.3 Panoramix
16 osób twierdzi: warto przeczytać
Blog: Panoramix : Panoramix
Wpis:

Panoramix cz.2

Dodano: czwartek, 24 marzec 2016r.

Manjaro Lxqt- trochę jak Windows 10?

Manjaro Linux to system o wielu twarzach. Znajdziemy tam najlepsze KDE, proste i przejrzyste xfce czy wymyślny Deepin oraz połączenie Qt i LXDE, czyli Lxqt.
Społeczność kolejnego wydania jednak tak zapatrzyła się w nowym wyglądzie W10, że postanowili skopiować cały styl graficzny łącznie z tapetą (swoją droga oryginał jest świetny).

I gdzie tu rozwój? No cóż, po za wyglądem trzeba wiedzieć, że system celuje głównie osoby, które jeszcze jakimś cudem używają Windows XP a nie stać ich na nowego W10 lub maszyna której używają jest dla nich zbyt cenna, żeby ją wyrzucać.Po za tym na pokładzie znajdziemy jądro Linux 4.4.4 LTS, Manjaro Settings Manager, SDDM, Octopi, Compton, Redshift, pcmanfm-qt, Gimp, lximage-qt, LxQt, Chromium, Firefox, Hexchat, Transmission-qt, AbiWord, qPDFview, MPV, SMPlayer, PulseAudio, Pavucontrol, GParted, xsensors i wiele innych. Resztę oprogramowania można dograć przez niezawodne AUR.

Microsoft Office 365 for GNU/Linux?

Ręka do góry, kto nie skorzystał z bezpłatnego Office 365! Też skorzystałem, zainstalowałem ale nie używam. Po za pakietem 1TB na OneDrive każdy dostał również 60 minut w Skype do dzwonienia na komórki, na których bardziej mi zależało. Osobiście posiadam Windows na...wirtualnej maszynie. Moje potrzeby w aspekcie pakietu biurowego zaspokaja w 100% duet LibreOffice 5.1.1 oraz WPS Office (głównie do plików .pptx).
Ostatnim pakietem Office, który w miarę dobrze uruchamiał się poprzez Wine, była wersja 2007. Kolejne wersje pakietu ze względu na potrzebę integrację ze środowiskiem graficznym kiepsko działały albo było to ciężkie w ogóle do zainstalowania.

Czasy kiedy Linux był postrzegany jako system dla geeków też już powoli mijają, a co raz częściej po niego sięgają sfrustrowani użytkownicy Windows 10. Popularność tej platformy to zasługa głównie takich dystrybucji jak openSUSE, Fedora, Ubuntu, Mint czy Manjaro.

O potencjale jaki stanowi Linux, najlepiej wie Microsoft i Steve Ballmer (główny akcjonariusz MS), nazywając go ostatni jako największa konkurencja. I choć tu mówił o rynku serwerów, użytkownicy PC też mogą skorzystać. Strategia Redmond od czasów Nadelli, to sprzedaż usług. I tak mamy usługę OneDrive, Windows 10 oraz Office 365. Czy kiedyś doczekamy się pakietu biurowego Microsoftu dla GNU/Linux? Prawdopodobnie za jakiś czas jest to możliwe, tymczasem musimy poczekać na "naprawe" synchronizacji LO z dyskami sieciowymi.

Udostępnij informacje o Wpisie w sieciach społecznościowych:
Polub LinuxPortal.pl:

Komentarze:

Nie ma jeszcze komentarzy. Dodaj swój komentarz.
logo:
Aby dodać komentarz: zaloguj się ikona LinuxPortal.pl ikona Facebook.com ikona Google+

Wpisy z blogów/ TOP 30dni

Pliki /etc/shadow, /etc/security/passwd i /etc/group - Dodawanie nowych użytkowników - cz.3 Fragmenty artykułów z książek wydawnictwa Helion.pl
41 osób twierdzi: warto przeczytać
Polecenia useradd i newusers - Dodawanie nowych użytkowników - cz.5 Fragmenty artykułów z książek wydawnictwa Helion.pl
39 osób twierdzi: warto przeczytać
Prosta kompilacja jądra jack
35 osób twierdzi: warto przeczytać
Linux for Woman Beings KDEFamily.pl
35 osób twierdzi: warto przeczytać
Wpisy z blogów więcej:
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 roku nowego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych znanym jako "RODO" pragniemy poinformować Cię,
w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z LinuxPortal.pl.
Zapoznaj się z Polityką prywatności.

Klikając „Zamknij”, zamykasz ten komunikat i wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez LinuxPortal.pl sp. z o.o. w celu realizacji usług zgodnie z Regulaminem.
Zamknij »