▲ Zwiń komunikat

Wpłać dowolną kwotę na rozwój LinuxPortal.pl

Jeśli LinuxPortal.pl jest dla Ciebie ważnym miejscem w Internecie to prosimy Cię o wpłatę dowolnej kwoty na rozwój portalu.
Nawet 1 zł.
Bardzo dziękujemy!

Wybierz metodę wpłaty

« wróć do listy
Następny Wpis NA LIŚCIE (W DÓŁ)
Wydarzenie: Linux Days 2013, Kraków, Wrocław, Poznań, Warszawa, Gdańsk LinuxPortal.pl informuje ...
11 osób twierdzi: warto przeczytać
Następny Wpis NA LIŚCIE (W GÓRĘ)
Kubuntu 13.10 „Saucy Salamander“ KDEFamily.pl
18 osób twierdzi: warto przeczytać

Firma SUSE udostępniła SUSE Cloud 2.0, nową wersję stworzonej do zastosowań korporacyjnych dystrybucji OpenStack, przeznaczonej do tworzenia prywatnych chmur typu Infrastructure-as-a-Service. Oparte na OpenStack Grizzly rozwiązanie SUSE Cloud 2.0 pozwala tworzyć środowiska z wykorzystaniem różnorodnych hipernadzorców, odznaczające się szybkością wdrożenia i łatwością zarządzania, co przekłada się na większą sprawność działania firm i mniejsze koszty informatyki.

Rozwiązanie SUSE Cloud 2.0, stworzone, by ułatwić przedsiębiorstwom wykorzystanie możliwości OpenStack przy tworzeniu prywatnych chmur, pomaga zmniejszyć obciążenie administratorów i upraszcza konfigurowanie prywatnych chmur opartych na OpenStack. SUSE Cloud 2.0 zawiera usprawniony mechanizm instalacyjny, ułatwiający jednoczesne wdrożenie środowisk hipernadzorców KVM, Xen, Microsoft Hyper-V i VMware ESXi, co daje klientom większą elastyczność przy tworzeniu chmur. Oprócz tego użytkownicy SUSE Cloud 2.0 zyskują nieprzerwane (24x7) korporacyjne wsparcie firmy SUSE, od 20 lat słynącej ze znakomitych rozwiązań i nagradzanej pomocy technicznej dostępnej dla klientów z całego świata.

Michael Coté, dyrektor ds. badań w dziale oprogramowania infrastrukturalnego w 451 Research, mówi: – „Obserwujemy ogromne zainteresowanie OpenStack ze strony firm pragnących wykorzystać tę platformę w swych projektach tworzenia chmur. Natura OpenStack sprzyja podejściu modułowemu, dającemu wielkie możliwości wyboru i elastyczność. Dla spełnienia zróżnicowanych potrzeb klientów w zakresie aplikacji działających w chmurach opartych na OpenStack, platforma musi być zgodna z różnorodnymi hipernadzorcami, dlatego podejście SUSE bardzo nas cieszy.”

Wykorzystując dorobek programistów open source i rozległy ekosystem OpenStack, SUSE Cloud 2.0 rozszerza korporacyjne możliwości platformy, jaką jest chmura, pozwalając przy tym klientom wykorzystać wcześniejsze inwestycje, poczynione w tradycyjne środowiska centrów danych. Zawarte w SUSE Cloud 2.0 zaawansowane mechanizmy obsługi chmur oraz szeroki wybór rozwiązań ułatwiają sprawne wdrożenie go w korporacyjnych centrach danych, oferując:

  • Obsługę chmur stworzonych z wykorzystaniem różnorodnych hipernadzorców, zapewniającą elastyczność i pozwalającą optymalizować wydajność obciążeń przy ograniczeniu kosztów oprogramowania. SUSE Cloud 2.0 obsługuje hipernadzorców KVM i Xen i jest pierwszą dystrybucją OpenStack w pełni zgodną z Microsoft Hyper-V (patrz komunikat „SUSE Support for Microsoft Hyper-V Expands Options for Mixed Hypervisor Clouds in Enterprise Data Centers”, https://www.suse.com/company/press/2013/9/suse-sup/.../nters.html ). Na zasadach demonstracji technicznej obecna jest również integracja z VMware ESXi.
  • Sprawniejszy proces instalacji. Wyposażenie SUSE Cloud 2.0 w najnowszą wersję mechanizmu wdrożeniowego open source Crowbar zapewnia jeszcze większą skalowalność i udostępnia ulepszony interfejs użytkownika.
  • Najnowsze funkcje i poprawki rozwiązania OpenStack Grizzly. SUSE Cloud 2.0 wyposażono w pełną obsługę mechanizmów OpenStack Block Storage i OpenStack Networking. OpenStack Block Storage udostępnia blokowe składowanie danych w pamięciach masowych na poziomie maszyny wirtualnej. OpenStack Networking wzbogaca funkcje sieciowe SUSE Cloud o mechanizmy networking-as-a-service, umożliwiając skalowalne zarządzanie siecią i udostępniając interfejs programistyczny (API) do budowania bogatych topologii sieci oraz tworzenia zaawansowanych usług sieciowych.
  • Ulepszoną integrację z SUSE Studio i SUSE Manager – narzędziami to łatwego tworzenia i zarządzania aplikacjami działającymi w chmurze. SUSE Studio, cenione i nagradzane narzędzie do tworzenia obrazów oprogramowania, pozwala przedsiębiorstwom szybko dostosowywać do swych potrzeb i wdrażać aplikacje w chmurach prywatnych i publicznych. Oprócz tego zarządzanie obciążeniami w chmurach prywatnych i publicznych za pomocą SUSE Manager pozwala przedsiębiorstwom efektywnie zarządzać i monitorować środowiska linuksowe wewnątrz chmury i poza nią.
  • Jeszcze szerszy ekosystem rozwiązań partnerskich, pozwalających konfigurować prywatne chmury zgodnie z konkretnymi wymaganiami co do infrastruktury informatycznej. SUSE Cloud 2.0 oferuje próbne wersje Ceph i Ceph Rados Gateway, udostępniając interfejsy API w pełni redundantnych obiektowych pamięci masowych zgodne ze Swift i Amazon S3 (Simplified Storage Service). SUSE współpracuje również z partnerami takimi jak Coraid, EMC, Inktank i NetApp, by zapewnić użytkownikom SUSE Cloud szeroki wybór trwałych pamięci masowych VM. SUSE Cloud Networking zawiera rozwiązania udostępniające klientom dodatkowe możliwości oferowane przez partnerów takich jak Cisco i Midokura, a także Open Vswitch czy mostkowanie VLAN.

Więcej informacji na temat SUSE Cloud można znaleźć pod adresem http://www.suse.com/cloud. Informacje na temat cen SUSE Cloud 2.0 są dostępne pod adresem http://www.suse.com/products/suse-cloud/how-to-buy.

Na ten temat napisali: (2): Linux.pl, Blog firmy SUSE Polska Sp. z o.o..

Zobacz wszystkie wiadomości na ten temat:
Wydano SUSE Cloud 2.0

Udostępnij informacje o Wpisie w sieciach społecznościowych:
Polub LinuxPortal.pl:

Komentarze:

Nie ma jeszcze komentarzy. Dodaj swój komentarz.
logo:
Aby dodać komentarz: zaloguj się ikona LinuxPortal.pl ikona Facebook.com ikona Google+

Wpisy z blogów/ TOP 30dni

Pliki /etc/shadow, /etc/security/passwd i /etc/group - Dodawanie nowych użytkowników - cz.3 Fragmenty artykułów z książek wydawnictwa Helion.pl
41 osób twierdzi: warto przeczytać
Polecenia useradd i newusers - Dodawanie nowych użytkowników - cz.5 Fragmenty artykułów z książek wydawnictwa Helion.pl
39 osób twierdzi: warto przeczytać
Prosta kompilacja jądra jack
35 osób twierdzi: warto przeczytać
Linux for Woman Beings KDEFamily.pl
35 osób twierdzi: warto przeczytać
Wpisy z blogów więcej:
Wpis z Bloga: jack
5 lat temu

Prosta kompilacja jądra

menuconfig

Wpis zrobiony z myślą dla początkujących użytkowników. Chcę pokazać, że to nie trudne, a może tylko pomóc w poznaniu, przyspieszeniu i zabezpieczeniu swojego systemu. Sam proces kompilacji jest prosty, trzeba uważać w trakcie modyfikacji Kernela. Ten wpis również pokaże, jak ...

35 osób twierdzi: warto przeczytać
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 roku nowego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych znanym jako "RODO" pragniemy poinformować Cię,
w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z LinuxPortal.pl.
Zapoznaj się z Polityką prywatności.

Klikając „Zamknij”, zamykasz ten komunikat i wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez LinuxPortal.pl sp. z o.o. w celu realizacji usług zgodnie z Regulaminem.
Zamknij »