▲ Zwiń komunikat

Wpłać dowolną kwotę na rozwój LinuxPortal.pl

Jeśli LinuxPortal.pl jest dla Ciebie ważnym miejscem w Internecie to prosimy Cię o wpłatę dowolnej kwoty na rozwój portalu.
Nawet 1 zł.
Bardzo dziękujemy!

Wybierz metodę wpłaty

« wróć do listy
Następny Wpis NA LIŚCIE (W DÓŁ)
Prosta kompilacja jądra jack
34 osoby twierdzą: warto przeczytać
Następny Wpis NA LIŚCIE (W GÓRĘ)
Listopadowe wydanie Linux Magazine z Ubuntu 15.10 Linux Magazine i Android User
9 osób twierdzi: warto przeczytać

Firma SUSE udostępniła SUSE Enterprise Storage 2 (http://www.suse.com/products/suse-enterprise-storage), nową wersję swego opartego na oprogramowaniu samozarządzanego, samonaprawiającego się, rozproszonego rozwiązania pamięci masowej. SUSE Enterprise Storage 2 to pierwsze i jedyne rozwiązanie oparte na Ceph obsługujące różne systemy operacyjne. Pomaga ono klientom wdrożyć przy niższych kosztach pamięci masowe definiowane przez oprogramowanie. SUSE współpracuje również z partnerami nad stworzeniem wersji SUSE Enterprise Storage dla urządzeń wykorzystujących 64-bitową technologię ARM.

SUSE Enterprise Storage
SUSE Enterprise Storage. Źródło

- "Pamięci masowe definiowane przez oprogramowanie (Software-Defined Storage, SDS) zmienią ekonomikę infrastruktury składowania danych w firmach" - mówi Roger Cox, wiceprezes ds. badań w dziale Data Center Convergence firmy analitycznej Gartner. - "Zarówno w przypadku ich wdrażania jako systemów niezależnych, jak i elementów hiper-zintegrowanych systemów konwergentnych, SDS mają wszelkie szanse zmienić sposób zakupu i wdrażania korporacyjnych pamięci masowych." (Źródło: Gartner, Market Trends: Block-and-File Software-Defined Storage, Roger W. Cox, 31 sierpnia 2015 r.).

SUSE Enterprise Storage 2 to oparte na Ceph wysoce skalowalne i niezawodne rozwiązanie definiownej przez oprogramowanie pamięci masowej, umożliwiające budowanie ekonomicznej infrastruktury składowania danych przy wykorzystaniu standardowych serwerów i dysków twardych (zobacz: http://www.suse.com/products/suse-enterprise-stora/.../orage.html). SUSE Enterprise Storage 2 obsługuje iSCSI w konfiguracjach wielościeżkowych, udostępniając blokową pamięć masową dostępną dla różnorodnych systemów operacyjnych, takich jak Linux, UNIX czy Windows. Wersja 2 została też wzbogacona o mechanizm szyfrowania przechowywanych danych (at-rest), zwiększający bezpieczeństwo zasobów fizycznych.

- "Pozycja SUSE jako pierwszego dostawcy, który udostępnił obsługę heterogenicznego środowiska systemów operacyjnych, świadczy o naszym zaangażowaniu w rozwiązywanie rzeczywistych problemów klientów" - mówi Ralf Flaxa, wiceprezes SUSE ds. inżynierii. -
"Wobec faktu, że większość korporacji planuje w ciągu najbliższych kilku lat wdrożyć pamięci masowe definiowane przez oprogramowanie, technologia ta staje się najważniejszą propozycją dla firm szukających ekonomicznych pamięci masowych. Rozwiązanie SUSE Enterprise Storage ma wszelkie zalety sprawdzonej w warunkach korporacyjnych technologii Ceph i jest objęte najwyższej jakości pomocą techniczną."

Inżynierowie SUSE opracowali wspólnie z niezależnym producentem serwerów Thomas-Krenn.AG serię gotowych do uruchomienia, drobiazgowo przetestowanych, ekonomicznych urządzeń pamięci masowej dla klientów średniej wielkości. SUSE Enterprise Storage 2 w połączeniu ze sprzętem Thomas-Krenn zapewnia swobodę wyboru i elastyczność w szerokiej gamie zastosowań, od podstawowych instalacji po rozwiązania o dużej wydajności i pojemności.

Dyrektor firmy Thomas-Krenn.AG, dr David Hoeflmayr, powiedział: - "Coraz więcej firm średniej wielkości dostrzega zalety pamięci masowych definiowanych przez oprogramowanie, widząc w nich rozwiązanie problemu rosnących kosztów składowania danych, dlatego fakt dostarczenia serii pierwszych na rynku urządzeń SDS opartych na SUSE Enterprise Storage 2 stanowi dla nas szczególny powód do dumy."

Rozwiązanie SUSE Enterprise Storage dostępne jest jako opcjonalny składnik systemu SUSE OpenStack Cloud lub jako niezależne rozwiązanie pamięci masowej. Więcej informacji można znaleźć pod adresem http://www.suse.com/storage. Informacje o cenach i dostępności można znaleźć pod adresem http://www.suse.com/products/suse-enterprise-storage/how-to-buy.

Współpraca z partnerami nad wersją SUSE Enterprise Storage dla systemów ARM

SUSE współpracuje wraz z partnerami nad stworzeniem wersji SUSE Enterprise Storage dla urządzeń z 64-bitową technologią ARM. Efektem tej współpracy będzie zwiększenie wyboru platform sprzętowych dla rozwiązań pamięci masowych definiowanych przez oprogramowanie. Dostawy gotowych rozwiązań spodziewane są w pierwszym kwartale 2016 roku.

Gopal Hegde, wiceprezes i dyrektor generalny Data Center Processor Group w firmie Cavium, powiedział: - "Mamy przyjemność współpracować z SUSE i naszym wspólnym partnerem, należącą do Jabil Inc. firmą StackVelocity, nad weryfikacją i optymalizacją SUSE Enterprise Storage dla ThunderX - zaprojektowanego przez Cavium 48-rdzeniowego procesora stworzonego z myślą o zastosowaniach w nowej generacji centrach danych i przetwarzaniu w chmurze. Cavium i SUSE współpracują od roku 2014, by zapewnić sprawne działanie aplikacji chmurowych, takich jak rozwiązanie Ceph i SUSE na procesorze ThunderX. StackVelocity dostarcza platformy serwerowe oparte na ThunderX. Efektem współpracy Cavium, SUSE i StackVelocity będą przeznaczone dla klientów korporacyjnych rozwiązania o wysokiej wydajności i skalowalności."

Dyrektor firmy SoftIron Norman Fraser powiedział: - "Platforma ARMv8 firmy AMD stwarza wyjątkową możliwość budowania skalowalnych i energooszczędnych pamięci masowych, dlatego firma SoftIron podjęła współpracę z SUSE nad weryfikacją zgodności 64-bitowej platformy ARM AMD z rozwiązaniami pamięci masowej opartymi na Ceph. Działania prowadzone razem z SUSE obejmują współpracę przy testowaniu i optymalizacji, której wynikiem będzie gotowe rozwiązanie dostępne dla firm o każdej wielkości."

Wiceprezes StackVelocity Dan Fitzpatrick powiedział: - "Firma StackVelocity ma zaszczyt współpracować z SUSE nad weryfikacją SUSE Enterprise Storage dla 64-bitowej platformy ARM Cavium. Jesteśmy pod wrażeniem profesjonalizmu inżynierów SUSE i ich ogromnego wkładu w rozwój i testowanie tej architektury. Efektem naszej współpracy będą zintegrowane rozwiązania do najbardziej wymagających zastosowań, wyróżniające się wysoką wydajnością i niezawodnością."

Wybitny inżynier SUSE Lars Marowsky-Brée członkiem Rady Doradczej Ceph

Firma SUSE poinformowała również, że inżynier Lars Marowsky-Brée będzie jej przedstawicielem w nowo powołanej Radzie Nadzorczej Ceph. Zadaniem Rady złożonej z członków społeczności Ceph będzie działanie na rzecz intensyfikacji i rozszerzenia współpracy środowiska nad szeroko pojętym rozwojem projektu Ceph. Nie koncentrując się na konkretnych produktach, rada będzie popularyzować na rynku technologię Ceph, wspierać jej upowszechnianie, dostarczać informacje o postępach prac prowadzonych w ramach projektu i zrealizowanych wdrożeniach. SUSE jest członkiem-założycielem Rady Doradczej Ceph.

Udostępnij informacje o Wpisie w sieciach społecznościowych:
Polub LinuxPortal.pl:

Komentarze:

Nie ma jeszcze komentarzy. Dodaj swój komentarz.
logo:
Aby dodać komentarz: zaloguj się ikona LinuxPortal.pl ikona Facebook.com ikona Google+

Wpisy z blogów/ TOP 30dni

Pliki /etc/shadow, /etc/security/passwd i /etc/group - Dodawanie nowych użytkowników - cz.3 Fragmenty artykułów z książek wydawnictwa Helion.pl
41 osób twierdzi: warto przeczytać
Polecenia useradd i newusers - Dodawanie nowych użytkowników - cz.5 Fragmenty artykułów z książek wydawnictwa Helion.pl
39 osób twierdzi: warto przeczytać
Linux for Woman Beings KDEFamily.pl
35 osób twierdzi: warto przeczytać
Prosta kompilacja jądra jack
34 osoby twierdzą: warto przeczytać
Wpisy z blogów więcej:
logo: BlogLinux
Wpis z Bloga: BlogLinux
8 lat temu

Tworzenie bootowalnego pendrive

Tworzenie rozruchowego pendrive odgrywa kluczową rolę w przypadku małych laptopów (tzw netbooków) które nie posiadają wbudowanego napędu CD/DVD, ale również jest bardzo wygodne w przypadku maniaków i testerów nowych systemów Linux (takich jak ja). Wynikają z tego same korzyści: wiadoma ...

20 osób twierdzi: warto przeczytać
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 roku nowego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych znanym jako "RODO" pragniemy poinformować Cię,
w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z LinuxPortal.pl.
Zapoznaj się z Polityką prywatności.

Klikając „Zamknij”, zamykasz ten komunikat i wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez LinuxPortal.pl sp. z o.o. w celu realizacji usług zgodnie z Regulaminem.
Zamknij »