▲ Zwiń komunikat

Wpłać dowolną kwotę na rozwój LinuxPortal.pl

Jeśli LinuxPortal.pl jest dla Ciebie ważnym miejscem w Internecie to prosimy Cię o wpłatę dowolnej kwoty na rozwój portalu.
Nawet 1 zł.
Bardzo dziękujemy!

Wybierz metodę wpłaty

« wróć do listy
Następny Wpis NA LIŚCIE (W DÓŁ)
Wydarzenie: Forum LPI, 28 września br., budynek Politechniki Warszawskiej, Warszawa LinuxPortal.pl informuje ...
7 osób twierdzi: warto przeczytać, a 1 , że nie
Następny Wpis NA LIŚCIE (W GÓRĘ)
Nowości KDE SC 4.10 cz. 2 – KTouch KDEFamily.pl
9 osób twierdzi: warto przeczytać
Blog: KDEFamily.pl : KDEFamily.pl
Wpis:

WebAccounts – bliżej chmury web

Dodano: czwartek, 20 wrzesień 2012r.

WebAccounts to jeden z wielu projektów powstałych spod klawiatury deweloperów Netrunnera, których rozwój jest sponsorowany przez BlueSystems. W świecie, w którym powoli uzależniamy się od internetu i aplikacji pracujących w chmurze, narzędzie to wydaje się się praktycznym uzupełnieniem systemu desktopowego, pozwalając klientom programów webowych na szybsze założenie konta i to hurtowo dla wszystkich programów.

Ustawienia WebAccounts
Ustawienia WebAccounts

Działanie WebAccounts jest więc w zasadzie proste, a właściwie to właśnie ma ono uprościć niektóre operacje. Deweloperzy wyszli z założenia, że bez sensu jest tworzyć odrębne konfiguratory, pozwalające na zalogowanie się do aplikacji webowej, dla każdego klienta desktopowego. Prowadzi to do sytuacji, w której mając jedno konto do usług w Google musimy je zakładać potem w kilku programach podając te same dane. WebAccounts ma więc uprościć cały proces poprzez stworzenie jednego konta w jednym programie i poinformowanie o tym wszystkich programów, które mogą z tych danych korzystać. Logując się do Google możemy za pomocą utworzenia jednego konta poinformować o tym różne programy pobierające pocztę Gmail, korzystające z kalendarza, czy z kontaktów GTalk. Dzięki temu deweloperom udało się zminimalizować liczbę operacji w celu utworzenia takiego konta z 25 do 3 procedur.

Użyteczność z takiego programu jest więc nieoceniona, zwłaszcza dla początkujących użytkowników, którzy programy dopiero poznają i nie wiedzą, gdzie znajdują się potrzebne opcje do konfiguracji kont. WebAccouns znajdzie je więc za nich i to dla kilku programów jednocześnie. W tej chwili program znajduje się jednak w ciągłym rozwoju. Potrafi obsługiwać tylko programy Kontact PIM i Telepathy, oraz zakładać konta dla usług Google, Facebook, Owncloud oraz RunnersID, czyli usługi chmurowej stworzonej przez twórców NetRunnera. W przypadku usług typu Google mamy możliwość określenia, które z rodzajów kont mają być dostępne np. email, kalendarz, kontakty, notatki, lub chat.

[vimeo 49618818 w=560 h=350]

W przyszłości planowana jest funkcja, która pozwoli nowoinstalowanym programom na wysyłanie zapytania do WebAcccounts, czy nie ma w nim założonych kont, z których potrafiłyby skorzystać. Planowane jest też rozszerzenie usług (microblogging, Dropbox itp.). Program będzie więc bardzo wygodnym narzędziem dla wielu osób.

Ci, którzy chcieliby przetestować WebAccounts w praktyce mogą skorzystać z testowego repozytorium cyber-stuff (https://launchpad.net/~cyberspace/+archive/cyber-stuff). Należy jednak pamiętać, że w repozytorium znajduje się także inne testowe oprogramowanie mogące wyrządzić szkody w systemie. Pakiety dostępne są na dzień dzisiejszy tylko dla Kubuntu Precise, osoby korzystające z wersji deweloperskiej muszą jeszcze poczekać na ich zbudowanie. Program jest dostępny także dla użytkowników Netrunnera.

Więcej informacji:

http://www.afiestas.org/webaccounts-making-socialcloud-easier/

Udostępnij informacje o Wpisie w sieciach społecznościowych:
Polub LinuxPortal.pl:

Komentarze:

Nie ma jeszcze komentarzy. Dodaj swój komentarz.
logo:
Aby dodać komentarz: zaloguj się ikona LinuxPortal.pl ikona Facebook.com ikona Google+

Wpisy z blogów/ TOP 30dni

Pliki /etc/shadow, /etc/security/passwd i /etc/group - Dodawanie nowych użytkowników - cz.3 Fragmenty artykułów z książek wydawnictwa Helion.pl
41 osób twierdzi: warto przeczytać
Polecenia useradd i newusers - Dodawanie nowych użytkowników - cz.5 Fragmenty artykułów z książek wydawnictwa Helion.pl
39 osób twierdzi: warto przeczytać
Linux for Woman Beings KDEFamily.pl
35 osób twierdzi: warto przeczytać
Prosta kompilacja jądra jack
34 osoby twierdzą: warto przeczytać
Wpisy z blogów więcej:
2 lat temu

Eraser 2 program do zamazywania danych w linux

Eraser 2 wnosi wiele ciekawych opcji których nie znajdziesz w aplikacjach do zamazywania danych na linuxa. Np aplikacja Eraser 2 ma możliwość zapisywania ulubionych katalogów w których często występują dane które trzeba usunąć w bezpieczny sposób. Również możesz wybrać znak który bedzie nadpisywał plik/ki. Oczywiście ...

9 osób twierdzi: warto przeczytać
Komentarze: 1
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 roku nowego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych znanym jako "RODO" pragniemy poinformować Cię,
w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z LinuxPortal.pl.
Zapoznaj się z Polityką prywatności.

Klikając „Zamknij”, zamykasz ten komunikat i wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez LinuxPortal.pl sp. z o.o. w celu realizacji usług zgodnie z Regulaminem.
Zamknij »