Slash - umiejscawia Linuksa w zastosowania domowych jak i firmowych. Będzie o multimediach, aplikacjach użytkowych. A także nowości, trendy, czyli ogółem o tym wokół czego Linux się obraca. W niedługim czasie artykuły z zakresu programowania.
Dodano: niedziela, 29 maj 2016r.
Od ponad 2 lat istnieje podatność na wirusy przenoszone, poprzez domyślnie skonfigurowane urządzenie z Androidem i pendrive widoczne jako USB memory.
Podatność na infekcje poprzez USB, dotyczy nie tylko Maszyn z Linuksem - tu Android-em, czyli systemów z VM java Dalvki, ale dowolnych tam gdzie złośliwe oprogramowanie, lokuje się na chipsecie, kontrolującym samą pamięć, w tym wypadku flash pendriv-a lub pamięć telefonu, co oznacza, na chwilę tworzenia tego wpisu brak jest odpowiedniego oprogramowania antywirusowego.
Z nie oficjalnych doniesień, jednak takie oprogramowanie do detekcji czy firmware urządzenia zawiera złośliwe oprogramowanie czy też nie, ma rozpocząć pracę fińska firma... NOKIA jak będzie czas pokaże.
Jest to o tyle istotna informacja dla użytkowników różnych urządzeń eleketornicznych z interefejsem USB, o ile też dla samej NOKII
gdzyż niedawno przejęła firmę withings, produkującą urządzenia, część z nich, posiadające właśnie interfejs USB, jak i też telefonów z serii LUMIA, wspołtworzonych z Microsoftem
Przykładowe scenariusze infekcji pod adresem projektu Badusb:
https://srlabs.de/badusb/
(Update) wpis z nieznanych przyczyn zniknął ze strony srlabs.de
Dostęp do treści archivalnie, w języku Anglielskim
dzięki uprzejmości web archiver pod adresem:
https://web.archive.org/web/20160406130617/https://srlabs.de/badusb/
Więcej o przejęciu przez, NOKIE firmy Withings:
http://www.withings.com/eu/en/
Wpisy z bloga/ TOP