Archiwum wpisów z LinuxDlaFirm.pl oraz LinuxPraca.pl.


Nowy program abonamentu i wsparcia wspierający migrację do SUSE Linux Enterprise Server czwartek, 13 listopad 2008
Producent zapewnia pomoc techniczną i dedykowane narzędzia wspomagające przejście z innej dystrybucji Linuksa na SUSE Linux Enterprise Server.

Novell poinformował o uruchomieniu nowego programu abonamentu i wsparcia, którego celem jest pomoc klientom w przejściu z eksploatowanych obecnie dystrybucji systemu Linux na SUSE Linux Enterprise Server. Program abonamentu SUSE Linux Enterprise Server z rozszerzonym wsparciem (SUSE Linux Enterprise Server Subscription with Expanded Support) obejmuje trzyletni abonament SUSE Linux Enterprise Server z dwuletnią pomocą techniczną w sprawach dotychczasowej dystrybucji systemu Linux w okresie niezbędnym do przejścia na SUSE Linux Enterprise.

Nowy program stanowi odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie klientów na pomoc techniczną w sytuacji podjęcia strategicznej decyzji o wymianie wykorzystywanych do tej pory serwerowych dystrybucji Linuksa, takich jak Red Hat Enterprise Linux czy CentOS, na SUSE Linux Enterprise Server. W wielu przypadkach klientów pragnących dokonać zmiany platformy systemowej ograniczają problemy z niedoborem personelu informatycznego, harmonogramami migracji aplikacji czy kosztami szkoleń, co oznacza wydłużenie czasu koniecznego do pomyślnego przeprowadzenia operacji. W odpowiedzi na te problemy Novell zapewnia pomoc techniczną dla środowiska linuksowego posiadanego już przez klienta, a także udostępnia szkolenia i narzędzia, gwarantujące płynne, zakończone powodzeniem przejście na platformę SUSE Linux Enterprise.

*W miarę dojrzewania rynku Linuksa klienci coraz częściej wyrażają chęć przejścia na SUSE Linux Enterprise, przekonani cenionym wsparciem technicznym oferowanym przez Novella, zgodnością interoperacyjną w heterogenicznych środowiskach opartych na systemach Linux i Windows oraz przydatnością tego systemu do newralgicznych zastosowań* * mówi Justin Steinman, wiceprezes firmy Novell do spraw marketingu rozwiązań i produktów. *Nowy program radykalnie ułatwi takim klientom przejście na rozwiązanie oferowane przez Novella.*

*Decyzję o przejściu na Novell SUSE Linux Enterprise podjęliśmy ze względu na o wiele niższy całkowity koszt posiadania niż w przypadku używanego przez nas do tej pory systemu Red Hat* * mówi George Rapp, starszy wiceprezes Stonebridge Bank ds. systemów informacyjnych. *Jesteśmy również pod wrażeniem zgodności interoperacyjnej, jaką zapewnia Novell w tak zróżnicowanym środowisku jak nasze centrum danych, a także dostarczanych z SUSE Linux Enterprise narzędzi do zarządzania, które znakomicie upraszczają konfigurację, zarządzanie i bieżącą konserwację.*

Nowy program jest już dostępny. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie
www.novell.com/products/server/expandedsupport/offering_summary.html

Informacje o SUSE Linux Enterprise
SUSE Linux Enterprise to nowej generacji platforma systemowa obsługująca pełną gamę sprzętu, od komputerów osobistych po centra danych, odznaczająca się najwyższą jakością i najszerszymi możliwościami współdziałania w środowiskach heterogenicznych. W badaniu klientów przeprowadzonym przez niezależną firmę Lighthouse Research, Novell uzyskał najwyższe ogólne oceny za wsparcie świadczone klientom, zdecydowanie pokonując Red Hat i Oracle Linux pod względem szybkości reakcji telefonicznej pomocy technicznej oraz jakości wsparcia dla środowisk opartych na oprogramowaniu heterogenicznym. Pełny raport, z opisem metodologii i szczegółowymi wynikami, jest dostępny pod adresem www.novell.com/linux/support-survey.html.

Więcej informacji o ofercie firmy Novell dotyczącej rozwiązań SUSE Linux Enterprise można znaleźć pod adresem www.novell.com/linux. Więcej informacji na temat SUSE Linux Enterprise Server można znaleźć pod adresem www.novell.com/products/server.

Teradata i Novell: SUSE Linux Enterprise w hurtowniach danych czwartek, 13 listopad 2008
Firmy Novell oraz Teradata Corporation (NYSE: TDC), największa w świecie firma specjalizująca się w rozwiązaniach dla hurtowni danych i korporacyjnych rozwiązaniach analitycznych, poinformowały o zacieśnieniu współpracy związanej z wykorzystaniem systemu Linux jako platformy dla korporacyjnych hurtowni danych opartych na rozwiązaniach Teradata.

W ramach umowy Novell oddeleguje specjalny zespół inżynierów, który zajmie się optymalizacją wydajności działania produktów z rodziny Purpose-Built Platform firmy Teradata, wykorzystujących system SUSE Linux Enterprise. Novell zapewni również łatwą integrację aplikacji działających w środowisku tego systemu.

W roku 2005 firma Teradata przedstawiła plany wykorzystania Linuksa w korporacyjnych hurtowniach danych * spośród dostępnych dystrybucji wybrano Novell SUSE Linux Enterprise jako rozwiązanie open source cieszące się najwyższym zaufaniem. Zastosowanie 64-bitowego systemu operacyjnego umożliwiło firmie Teradata zwiększenie wydajności, skalowalności i funkcjonalności dostarczanych rozwiązań, przy niezawodności i możliwościach zarządzania nie mniejszych niż w przypadku własnego, 32-bitowego systemu operacyjnego UNIX MP-RAS.

Z wysokiej wydajności i skalowalności SUSE Linux Enterprise - sprawdzonej w zastosowaniach badawczych i przemysłowych - korzystają przedsiębiorstwa, których działanie zależy od sprawnego funkcjonowania hurtowni danych i biznesowych narzędzi analitycznych. Według listy najpotężniejszych superkomputerów * Top500 (www.top500.org) * SUSE Linux Enterprise jest rozwiązaniem najchętniej wybieranym przez wielu użytkowników systemów komputerowych o najwyższej wydajności (HPC). Z systemów HPC korzysta coraz więcej przedsiębiorstw, którym zapewniają one wysoką efektywność i krótszy czas wprowadzania na rynek nowych produktów.

Jak twierdzi Roger Levy, starszy wiceprezes i dyrektor generalny działu Open Platform Solutions w firmie Novell, Teradata i Novell rozpoczynają nową erę powstającego rynku rozwiązań informatycznych o najwyższej produktywności. Wybór systemu SUSE Linux Enterprise przez firmę Teradata jako platformy dla korporacyjnych hurtowni danych jest kolejnym potwierdzeniem jego przydatności w rozwiązaniach biznesowych.

*Zawarta umowa otwiera nowy etap współpracy, której efektem będzie intensyfikacja wdrożeń systemów Linux w korporacyjnych hurtowniach danych* * mówi Scott Gnau, dyrektor ds. rozwoju w firmie Teradata. *Nasi klienci oczekują od nas dostarczenia najwyższej jakości systemów linuksowych, gdyż oferowane przez nas systemy odznaczają się znakomitą stabilnością, dużymi możliwościami zarządzania i skalowalnością. Współpraca z firmą Novell przyniesie naszym klientom w najbliższej przyszłości wymierne korzyści, z drugiej zaś strony pozwoli nam udostępnić społeczności linuksowej nasze doświadczenie w dziedzinie systemów korporacyjnych o wysokiej wydajności.*

Informacje o firmie Teradata
Teradata Corporation (NYSE: TDC) jest największą w świecie firmą specjalizującą się wyłącznie w rozwiązaniach Business Intelligence opartych na hurtowniach danych, korporacyjnych narzędziach analitycznych i usługach konsultingowych. Teradata ma oddziały w ponad 60 krajach, jest także obecna w Sieci pod adresem www.teradata.com.

Teradata jest znakiem towarowym lub zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Teradata Corporation w USA i innych krajach.

ven0m.pl tworzy nowego linuxa niedziela, 9 listopad 2008
04-11-2008r.: Producent sprzętu komputerowego, firma "ven0m.pl" rozpoczęła wstępne rozmowy z włoskimi partnerami mające na celu stworzenie polsko-włoskiej spółki o nazwie "BMK Solution", której głównym celem będzie utworzenie nowej platformy systemowej opartej na unixie. Odbiorcami dla nowego systemu mają być klienci biznesowi. System będzie rozprowadzany tylko i wyłącznie wraz z nowymi komputerami firmowymi producenta. Bezpłatnym wsparciem systemowym, serwisem oraz helpdeskiem najprawdopodobniej zostaną objęci wszyscy Klienci firmy przez okres 60 miesięcy !!

ProAdmin dla Eksperci24 sp z o.o. środa, 22 październik 2008
Firma Eksperci24, właściciel portali z usługami głosowymi, m.in.: teleflirt.pl, eksperci24.pl, temenos.pl, powierzyła ProAdmin opiekę administracyjną nad swoimi zasobami. O nawiązaniu współpracy zadecydowało bogate doświadczenie ProAdmin w rozwiązaniach związanych z systemami asterisk oraz technologią VoIP.

Mono 2.0 - przenies aplikacje z Windows na Linuksa, Solarisa, Uniksa i Maca wtorek, 7 październik 2008
Projekt Mono, inicjatywa open source sponsorowana przez Novella, poinformował o
dostępności Mono 2.0, opartej na otwartym dostępie do kodu źródłowego wieloplatformowej platformy programistycznej .NET. Zawiera on komplet oprogramowania niezbędnego do opracowywania i uruchamiania aplikacji klienckich i serwerowych .NET na platformie Linux oraz innych systemach operacyjnych. Nowa wersja Mono 2.0 jest zgodna z przeznaczonymi dla komputerów osobistych i serwerów elementami wersji 2.0 platformy Microsoft .NET i obejmuje Mono Migration Analyzer (MoMA), narzędzie analityczne migracji z platformy .NET do Linuksa.

Według badania przeprowadzonego przez IDC ("Mission Critical North American Application Platform Study", sierpień 2007 r.), blisko 50 procent ankietowanych osób odpowiedzialnych za podejmowanie decyzji dotyczących informatyki, programistów i architektów systemowych deklaruje wykorzystanie Microsoft .NET jako platformy, na której opierają się kluczowe aplikacje eksploatowane w ich środowiskach (łącznie z pocztą elektroniczną). Mono 2.0 umożliwi twórcom oprogramowania wykorzystanie posiadanych zasobów i umiejętności do tworzenia aplikacji .NET 2.0 na różnorodnych platformach, takich jak Linux, Solaris, Unix i Mac OS X.

"Mono 2.0 daje programistom .NET niczym nieskrępowaną możliwość tworzenia i eksploatowania aplikacji w środowiskach Linux, Mac OS i Unix" * mówi Miguel de Icaza, wiceprezes działu platform programistycznych w firmie Novell i opiekun projektu Mono. "Mono 2.0 daje wielkie korzyści zarówno programistom, czy producentom oprogramowania jak i użytkownikom, pozwalając opracowywać tylko jedną wersję aplikacji, a następnie eksploatować ją na dowolnej platformie systemowej, co radykalnie zwiększa możliwość przenoszenia aplikacji oraz grono potencjalnych użytkowników."

Ponad 2000 aplikacji .NET zgodnych z Mono 2.0 bez modyfikacji kodu źródłowego

Mono 2.0 zawiera narzędzie MoMA, Mono Migration Analyzer. Narzędzie to, działające w trybie naturalnym w środowisku .NET lub na platformie Mono, pozwala twórcom oprogramowania ocenić liczbę zmian koniecznych do uruchomienia aplikacji .NET w systemie Linux. 45 procent z 4600 aplikacji .NET przeanalizowanych za pomocą MoMA nie wymagało żadnych zmian przed uruchomieniem w środowisku Mono. W przypadku kolejnych 24 procent aplikacji dla uruchomienia w środowisku Mono należało wprowadzić mniej niż sześć zmian kodu.

Projekt Mono umożliwia tworzenie oprogramowania wieloplatformowego

Jednym z najnowszych przykładów skutecznego zastosowania platformy Mono jest szybkie opracowanie oprogramowania Moonlight, opartej na Mono wtyczki open source, będącej odpowiednikiem produktu Microsoft Silverlight, służącego do tworzenia i obsługi nowej generacji aplikacji interaktywnych. Firma Linden Lab wykorzystuje już Mono do tworzenia swojego projektu Second Life, uzyskując dzięki temu większą szybkość i stabilność skryptów, zwłaszcza związanych z intensywnymi obliczeniami.

"Wdrożenie Mono jako podstawowego mechanizmu skryptowego w Second Life Grid ma dla naszych >mieszkańców< ogromne znaczenie" * mówi Jim Purbrick, dyrektor techniczny działu Core Platform w Linden Lab. "Według niektórych wewnętrznych pomiarów skrypty obsługiwane przez Mono działają do 220 razy szybciej. Szybkość i niezawodność zapewniane przez Mono otwierają przed twórcami nowe możliwości i gwarantują znakomite wrażenia nawet użytkownikom sporadycznie korzystającym z naszych produktów."

Unity Technologies, wiodący dostawca narzędzi do tworzenia gier 3-D, wykorzystuje Mono jako element swojego środowiska do tworzenia gier: "Platformę Mono wybraliśmy ze względu na jej wydajność i możliwość pracy z wieloma językami" * mówi Joachim Ante, dyrektor techniczny i współzałożyciel Unity Technologies. "Mono zapewnia zróżnicowanej społeczności programistów Unity możliwość pracy w językach takich jak JavaScript, C# oraz Boo, czego wynikiem jest bardzo szybkie nabywanie niezbędnych umiejętności i błyskawiczne zaznajamianie się ze skryptami używanymi w Unity. Najnowsza wersja Mono odznacza się zdecydowanie większą wydajnością oraz stabilnością i znacznie ułatwia tworzenie bogatych w funkcje wieloplatformowych aplikacji działających w środowiskach sieci web, Windows, OS X, Nintendo Wii, a wkrótce również iPhone."

Mono 2.0 upraszcza tworzenie aplikacji opartych na .NET

Nowe możliwości Mono 2.0 obejmują:
- Łatwość instalacji * Możliwość instalacji za jednym kliknięciem w systemach SUSE Linux Enterprise i openSUSE, a także łatwe w użyciu programy instalacyjne w innych środowiskach, takich jak Windows czy Mac OS X.
- Szeroka zgodność z platformami, sprzętem i API * Platforma Mono współpracuje z szeroką gamą systemów, takich jak Linux, Mac OS X, Solaris, BSD i Windows, rozmaitymi platformami sprzętowymi, w tym x86, AMD 64, IA-64 (Itanium 2), EMT 64, PowerPC, ARM, S390 i S390x, SPARC oraz SPARC 9, wszystkimi interfejsami programistycznymi API Microsoft .NET 2.0, w tym ASP.NET, ADO.NET i Windows.Forms oraz kompilatorem C# 3.0 z obsługą LINQ (Language Integrated Query).
- Większa wydajności * Zwiększa skalowalność i wydajność bibliotek czasu rzeczywistego ASP.NET, ADO.NET i Mono.
- Przydatne pliki do pobrania * Obraz maszyny wirtualnej z gotowym do użycia środowiskiem programistycznym, a także wiele internetowych i przeznaczonych dla komputerów osobistych aplikacji .NET, w tym zestawy startowe ASP.NET i inne pakiety demonstracyjne. Dostępna jest również zaktualizowana wersja narzędzia MoMA z ulepszonym mechanizmem raportowania.

Dostępność
Środowisko Mono 2.0 jest już dostępne * można je pobrać pod adresem www.mono-project.com/downloads. Więcej informacji o projekcie Mono: www.mono-project.com.

Informacje o projekcie Mono
Projekt Mono to sponsorowana przez Novella inicjatywa open source, której celem jest opracowanie uniksowej wersji środowiska programistycznego Microsoft .NET. Projekt Mono, dostępny pod adresem www.mono-project.com, udostępnia wszelkie oprogramowanie konieczne do tworzenia i eksploatacji klienckich i serwerowych aplikacji .NET w środowiskach Linux, Solaris, Mac OS X, Windows i Unix. Mono opiera się na aktywnej społeczności entuzjastów i ma wszelkie szanse stać się najchętniej wybieranym środowiskiem tworzenia aplikacji dla systemu Linux.

Novell: specjalna oferta dla firm z sektora małych i średnich firm czwartek, 2 październik 2008
Novell poinformował o przygotowaniu specjalnej oferty dla firm z sektora małych i
średnich firm. Obejmuje ona oprogramowanie sieciowe, komunikacyjne, narzędzia do pracy grupowej oraz aplikacje biurowe przygotowane pod kątem firm nie zatrudniających informatyków i dysponującymi ograniczonym budżetem na IT. Oprogramowanie zostało udostępnione na rynku w postaci zestawu o nazwie Novell Open Workgroup Suite Small Business Edition 2 (NOWS SBE 2), który w Polsce jest dostępny w specjalnej cenie 120 zł na użytkownika.

Zestaw NOWS SBE 2 oparty jest na serwerze SUSE Linux Enterprise. Zawiera dodatkowy, polskojęzyczy panel (zobacz: www.suse.pl/press/nowssbe/nows_zrzut.png) do instalacji, konfiguracji i administrowania oprogramowaniem, dlatego jest bardzo prosty w obsłudze. NOWS SBE obejmuje komplet fabrycznie skonfigurowanych usług sieciowych potrzebnych do łatwego korzystania ze wspólnych zasobów (danych i urządzeń), udostępniania plików, wymiany poczty czy prowadzenia pracy grupowej w środowisku niewielkiej firmy. Zestaw jest dobrze zintegrowany, spolonizowany i przygotowany do obsługi nawet przez osoby bez wiedzy o systemie Linux.

Najważniejsze komponenty zestawu to:

- Novell Open Enterprise Server 2 * kompletny system sieciowy (usługi katalogowe do zarządzania cyfrową tożsamością użytkowników, obsługa w sieci plików, druku, komunikacji, urządzeń sieciowych, zabezpieczeń danych itp.) uruchamiany na serwerze SUSE Linux Enterprise.
- Do 5 serwerów SUSE Linux Enterprise Server 10, które można wykorzystywać również jako serwery brzegowe (np. WWW, CMS, firewall), obsługujące aplikacje i bazy danych (np. bazy Oracle, IBM DB2, Sybase).
- Novell GroupWise 7 PL * system pocztowy (e-mail, PIM, komunikator) służący też do organizacji pracy grupowej, obsługujący niemal dowolne urządzenia klienckie (w ty smartfony), a także współpracujący z MS Outlook i przeglądarkami internetowymi.
- SUSE Linux Enterprise Desktop 10 SP2 PL * profesjonalny system dla desktopów i notebooków zawierający m.in. komplet aplikacji biurowych OpenOffice.org (edycja Novella).
- OpenOffice.org for Windows (edycja Novella) * pakiet aplikacji biurowych dla komputerów z systemem Windows.
- Narzędzie do obsługi i raportowania przez użytkowników zgłoszeń pomocy technicznej (help desk). Szereg dodatkowych komponentów open source, m.in. serwer faksów (HylaFAX), ochrona przed spamem (MailScanner), antywirus (ClamAV), wykonywanie kopii zapasowych (Amanda), firewall (iptables), obsługa sieci VPN (OpenVPN), zdalna kontrola (TightVNC).

Rozwiązanie Novella zawiera oprogramowanie stosowane przez duże przedsiębiorstwa udostępnione w cenach dostosowanych do możliwości małych firm. Wyróżnia się prostym procesem instalacji i łatwą obsługą. Wbudowane funkcje zdalnego zarządzania pozwalają resellerom na zdalne zarządzanie infrastrukturą informatyczną swoich klientów. NOWS SBE posiada też wbudowaną warstwę integracji, dzięki której inni producenci oprogramowania (np. aplikacji F-K), mogą zintegrować swoje produkty z rozwiązaniem Novella.

NOWS SBE to bezpośredni następca popularnego w Polsce, opartego na serwerze NetWare pakietu Novell Small Business Suite. NOWS SBE 2 oferuje podobną funkcjonalność, ale dzięki oparciu go na serwerze SUSE Linux Enterprise stanowi doskonałą platformę do uruchamiania aplikacji sieciowych. Ponadto jest wyjątkowo korzystną alternatywą dla oferty MŚP firmy Microsoft, ponieważ:

- Pokrywa funkcjonalnie całość oferty Microsoft Small Business Server i oferuje jeszcze więcej (zobacz: www.novell.com/pl-pl/products/openworkgroupsuite/smallbiz/compare.html)
- Kosztuje do 80% mniej niż produkt Microsoftu dla małych przedsiębiorstw, co umożliwia przeznaczenie uwolnionych w ten sposób funduszy na szkolenia, wdrożenie czy usługi pomocy technicznej.
- Obsługuje do 200 użytkowników, podczas gdy oferta firmy Microsoft dla małych przedsiębiorstw obsługuje jedynie 75 użytkowników.
- Korzysta z zalet systemu Linux, jak zwiększone bezpieczeństwo i możliwość użycia niedrogiego sprzętu.
- Zawarty w zestawie desktopowy system operacyjny oraz aplikacje biurowe dla komputerów z Windows i Linux zapewniają dodatkowe obniżenie kosztów.

Dostępność i ceny

NOWS SBE jest już dostępny na rynku w specjalnej cenie oferowanej w Polsce. Sugerowana cena za pakiet dla 5 użytkowników wynosi 175 euro (120 zł na jednego użytkownika). Zestaw umożliwia obsługę do 200 użytkowników. Licencje na serwer są bezpłatne, przy czym można zainstalować do 5 serwerów z SUSE Linux Enterprise Server 10 posiadających dożywotnią subskrypcję na uaktualnienia i poprawki.

Więcej informacji

Strona produktu: www.novell.com/smallbiz
Ulotka: www.novell.com/poland/resourcecenter/nows_sbe_flyer_pl.pdf
Broszura: www.novell.pl/resourcecenter/nows_sbe_broszura_informacyjna.pdf
Wersja testowa oprogramowania: download.novell.com/Download?buildid=FOCQiOBiGcw~
Skrótowy opis instalacji i konfiguracji: www.suse.pl/press/nowssbe/nows_sbe_poradnik.pdf
Zdjęcie pudełka: www.suse.pl/press/nowssbe/nowssbe.zip
Starsze >
1 2 3 4 5 ... 148

Wyniki: 1 - 6 z 885

Wpisy z blogów/ TOP 30dni

Pliki /etc/shadow, /etc/security/passwd i /etc/group - Dodawanie nowych użytkowników - cz.3 Fragmenty artykułów z książek wydawnictwa Helion.pl
41 osób twierdzi: warto przeczytać
Polecenia useradd i newusers - Dodawanie nowych użytkowników - cz.5 Fragmenty artykułów z książek wydawnictwa Helion.pl
39 osób twierdzi: warto przeczytać
Prosta kompilacja jądra jack
35 osób twierdzi: warto przeczytać
Linux for Woman Beings KDEFamily.pl
35 osób twierdzi: warto przeczytać
Wpisy z blogów więcej:

Wiadomości/ TOP 24godz.

Nowa wersja programu obsługi sprzedaży dla małych i średnich firm - Smabi Blog firmy Smabi
3 osoby twierdzą:: warto przeczytać
LinuxPro 2004 Blog firmy Software - Konferencje
4 osoby twierdzą:: warto przeczytać
Dostępna jest już wersja 1.2.2 programu Mała Księgowość Blog firmy Lefthand
3 osoby twierdzą:: warto przeczytać
Pierwsza edycja konferencji IT Underground 2004 Blog firmy Software - Konferencje
3 osoby twierdzą:: warto przeczytać
Internet.Con 2004  Największe spotkanie twórców i użytkowników technologii internetowych Blog firmy Software - Konferencje
3 osoby twierdzą:: warto przeczytać
Wiadomości więcej:

Linux dystrybucje/ TOP polecane

logo: Debian GNU/Linux Debian GNU/Linux
391 osób poleca, a 2 nie
logo: Linux Mint Linux Mint
282 osoby polecają, a 2 nie
logo: Xubuntu Xubuntu
204 osoby polecają, a 2 nie
logo: Ubuntu Ubuntu
193 osoby polecają, a 18 nie
logo: Slackware Linux Slackware Linux
166 osób poleca, a 2 nie
Linux dystrybucje więcej:
Facebook
Google+
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 roku nowego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych znanym jako "RODO" pragniemy poinformować Cię,
w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z LinuxPortal.pl.
Zapoznaj się z Polityką prywatności.

Klikając „Zamknij”, zamykasz ten komunikat i wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez LinuxPortal.pl sp. z o.o. w celu realizacji usług zgodnie z Regulaminem.
Zamknij »