« wróć do listy
Następny Wpis NA LIŚCIE (W DÓŁ)
Październikowe wydanie Linux Magazine: Oszczędzanie energii i Arch Linux Linux Magazine i Android User
12 osób twierdzi: warto przeczytać
Wpis:

TRAWERS dla Linux

Dodano: poniedziałek, 22 listopad 2004r.





TRAWERS to zintegrowany pakiet oprogramowania, wspomagający obsługę przedsiębiorstwa. Na pakiet składa się przeszło 20 systemów. Są one zarządzane i konfigurowane z poziomu systemu administracji.
System jest produktem polskim i jest przystosowany do polskich warunków pracy przedsiębiorstw. Jego funkcjonalność została przystosowana do wymagań prawnych związanych z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej.
Jego możliwości obejmują takie dziedziny, jak:


* sprzedaż i rozrachunki z klientami
* zaopatrzenie i rozrachunki z dostawcami
* gospodarkę magazynową
* płace i kadry
* księgowość i finanse
* produkcję i logistykę
* pracę grupową
* sprawozdawczość.


Pakiet TRAWERS jest rozwijany od 1990 roku i był początkowo przystosowany do pracy jedynie z systemem DOS. Gdy stało się jasne, jak wielką przyszłość ma przed sobą Linux, firma TRES postanowiła zbudować również wersję dla tego systemu. TRAWERS na platformie Linux działa w sposób szybki i niezawodny, a jego wygląd i funkcjonalność są takie same, jak w wersjach dla platformy DOS/Windows.

TRAWERS jest produktem polskim i jest przystosowany do polskich warunków pracy przedsiębiorstw. Jego funkcjonalność została przystosowana do wymagań prawnych związanych z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej.

TRAWERS jest cały czas rozwijany aby coraz lepiej wspomagać pracę Państwa firmy. Kolejne wydania poszczególnych systemów pojawiają się nawet co kilka dni, oferując coraz większy wachlarz możliwości.

Poniżej przedstawiona jest lista systemów pakietu TRAWERS z podziałem na moduły funkcjonalne.


Zapraszamy Państwa do zapoznania się z cechami naszego produktu.

Możecie Państwo również przeczytać informacje o kilku przeprowadzonych przez nas wdrożeniach pakietu TRAWERS dla Linux .
Elastyczność TRAWERS może pracować w bardzo różnych firmach. Wśród użytkowników oprogramowania znaleźć można zarówno małe firmy, jak i większe przedsiębiorstwa. Jest to związane między innymi z tym, że TRAWERS posiada olbrzymie możliwości konfiguracji, pozwalające dostosować sposób pracy pakietu do specyficznych warunków funkcjonowania danej organizacji.

Można zdefiniować ponad 50 atrybutów pracy pakietu, przeszło 30 parametrów specyficznych dla danego operatora, spersonalizować wiele elementów interfejsu użytkownika. Elastyczny i rozbudowany system uprawnień pozwala ustawić specyficzne środowisko pracy dla każdego użytkownika pakietu.

Zdefiniować można również kształt dokumentów generowanych w systemie. Dostępne funkcje umożliwiają ustalanie wyglądu i zawartości dokumentów sprzedaży, zakupu, magazynowych, a także tworzenie dowolnych zestawień i raportów.

Spójność TRAWERS pozwala śledzić przepływ środków pieniężnych i produktów w przedsiębiorstwie i wokół niego. Na bieżąco rejestrowane są informacje na temat transakcji z dostawcami i odbiorcami oraz informacje związane z pracownikami i instytucjami finansowymi.

Pakiet TRAWERS jest zintegrowany, to znaczy systemy wzajemnie udostępniają sobie zasoby i funkcje. Oznacza to również, że wyniki operacji wykonanej przez użytkownika są natychmiast widoczne w obrębie całego pakietu. Na przykład dokonanie sprzedaży (system sprzedaży) powoduje natychmiastowe wygenerowanie dokumentu rozchodu w systemie magazynowym. Dane ze wszystkich modułów są przesyłane do systemu księgi głównej i zapisywane na kontach księgowych.

Poniższy schemat obejmuje jedynie najważniejsze powiązania pomiędzy modułami.


Mimo gęstej sieci powiązań między systemami pakietu TRAWERS, moduły mogą również być instalowane i użytkowane w sposób niezależny. Wiele firm, pracujących z pakietem TRAWERS posiada na przykład niezależne instalacje dla potrzeb obsługi sprzedaży i dla potrzeb działu kadr w firmie.
Rozszerzalność Rozbudowa pakietu TRAWERS o nowe elementy nie przysparza żadnych trudności. Włączenie do pracy kolejnych systemów jest proste i nie powoduje zakłóceń w pracy całego pakietu. Nie ma również żadnych utrudnień związanych z przyłączeniem do systemu kolejnych użytkowników.

Daje to duże możliwości manewru w przypadku stopniowej informatyzacji przedsiębiorstwa. Wiele spośród firm, które pracują z pakietem TRAWERS, zaczynało od kilku systemów. W miarę rozwoju firmy można dobudowywać swoją instalację pakietu o kolejne systemy i definiować kolejnych użytkowników i oddziały firmy.
Przenośność Migracja z systemu DOS/Windows na platformę Linux jest operacją prostą i wymaga jedynie przeniesienia odpowiednich zbiorów. Również użytkownicy DOS-owej wersji pakietu TRAWERS nie będą mieli powodów do narzekań. Pakiet TRAWERS dla Linux pracuje zdecydowanie szybciej niż jego DOS-owy odpowiednik, choć jego funkcjonalność i wygląd pozostają takie same. Jest to związane z samym sposobem przetwarzania w pakiecie TRAWERS dla Linux.
Otwartość TRAWERS jest pakietem otwartym. Stosowane przez TRAWERS bazy danych DBF są obsługiwane przez wiele platform i języków programowania. Struktura każdej bazy danych w obrębie pakietu jest dostępna w postaci słownika danych.

Oznacza to, że TRAWERS można we własnym zakresie rozbudowywać o własne elementy, na przykład integrując bazy danych z aplikacją dostępną z poziomu www.


Dobrym przykładem takiego rozwiązania jest serwis internetowy firmy TRES (www.tres.pl). Klienci firmy mogą zarejestrować się jako użytkownicy serwisu. Uzyskają wówczas zawsze aktualne dane o rozrachunkach czy o terminie upłynięcia abonamentu na aktualizację oprogramowania. Wszystkie dane prezentowane są z poziomu przeglądarki, jednak pochodzą z baz danych pakietu TRAWERS.
Bezpieczeństwo Pakiet TRAWERS zapewnia możliwości ochrony zarówno danych, jak i funkcji systemów. Trójpoziomowy system zabezpieczeń pozwala na nadawanie dostępu do:

* systemów pakietu TRAWERS
* poszczególnych funkcji w ramach każdego systemu
* wykonywania operacji na określonych kasach, magazynach i innych obiektach w ramach dostępnych funkcji.

Wszystkie operacje wykonywane w systemach są zapisywane, co umożliwia zlokalizowanie miejsca ewentualnego naruszenia uprawnień oraz źródła pochodzenia ewentualnych nieścisłości. Taki mechanizm pozwala zminimalizować ryzyko korzystania z funkcji i danych pakietu TRAWERS przez osoby niepowołane.

TRAWERS Produkcja MRPII Systemy zarządzania produkcją w ramach pakietu TRAWERS obejmują finansowe, organizacyjne i logistyczne aspekty funkcjonowania firmy produkcyjnej. Wspomagają nadzór nad całym procesem produkcji - od zaopatrzenia w materiały po dostawę do odbiorcy, co w efekcie pozwala na ograniczenie kosztów produkcji.

Systemy dedykowane są dla firm:
  • produkcyjnych, zajmujących się produkcją seryjną, wariantową lub jednostkową (na zamówienie)
  • usługowych, prowadzących ewidencję kosztów materiałów własnych i robocizny.

Planowanie

TRAWERS MRP II ułatwia podjęcie decyzji co produkować, ile, na kiedy i jakie należy do tego wykorzystać środki, aby przedsięwzięcie przyniosło zakładane zyski.

Kontrola

Systemy umożliwiają kontrolę wszystkich aspektów prowadzonej produkcji, w tym:
  • realizacji planów produkcyjnych
  • kosztów zużycia materiałów
  • robocizny oraz wykorzystania maszyn i narzędzi
  • przyczyn opóźnień i strat w produkcji

Systemy

W ramach pakietu TRAWERS MRP II dostępne są systemy
  • MG-TRES5 Gospodarka magazynowa
  • RO-TRES5 Technologia produkcji
  • BM-TRES5 Struktury produktów
  • ZP-TRES5 Zlecenia produkcyjne
  • MR-TRES5 Potrzeby materiałowe
  • SH-TRES5 Harmonogramowanie
  • JC-TRES5 Koszty zleceń
Współpracują one z pozostałymi modułami pakietu TRAWERS.

IGLOTECH Kwidzyn ul. Kopernika 25a
http://www.iglotech.com.pl/

  1. Opis firmy
    • firma handlowa, wieloodziałowa - centrala w Kwidzynie (14 sesji) + 3 oddziały Toruń (7 sesji), Grudziądz (8 sesji), Bydgoszcz (2 sesje)
    • sprzedaż i montaż urządzeń chłodniczych, central klimatyzacyjnych, wentylacyjnych
    • sprzedaż automatyki przemysłowej, osprzętu elektrycznego
    • firma była użytkownikiem pakietu TRAWERS pracującego w sieci Novell Netware od maja 1995 roku
    • eksploatowane systemy pakietu to: Księga Główna (KG-TRES), Sprzedaż i Rozrachunki z Odbiorcami (NA-TRES), Eksport (NW-TRES), Zakupy i Rozrachunki z Dostawcami (ZO-TRES), Import (ZW-TRES), Zamówienia (ZA-TRES) Magazyn (MG-TRES), Inwentaryzacja (MI-TRES), Tabela Kursów (TK-TRES), Statystyki Sprzedaży i Zakupu (NZ-TRES), Obrót pieniężny (KB-TRES), Przelewy (KC-TRES)
  2. Potrzeby
    • praca na wspólnej bazie danych Centrali i 3 oddziałów
    • informacja o aktualnych stanach magazynowych w centrali i oddziałach
    • możliwość rezerwacji stanów magazynowych w innym oddziale
    • przesuwanie zapasów magazynowych pomiędzy oddziałami
    • planowanie zaopatrzenia dla całej firmy z uwzględnieniem stanów w poszczególnych magazynach we wszystkich oddziałach
    • prowadzenie jednej, spójnej dla całej firmy polityki rabatów i kredytów kupieckich dla klientów
    • możliwość szybkiego dokonywania zmian cen we wszystkich oddziałach firmy
    • informacja o stanie firmy na bieżąco
    • dostęp do aktualnych rozrachunków całej firmy, informacja o środkach pieniężnych w kasach i bankach
    • bieżąca informacja o kosztach i przychodach rejestrowanych w różnych miejscach
    • serwis oprogramowania on line
  3. Rozwiązanie - zmiana platformy z Novell Netware na Linux'a
  4. Zmiana platformy spowodowała, że spełnione zostały powyższe wymagania klienta i dodatkowo nastąpiło zdecydowane przyspieszenie pracy systemu
    • Serwer: Pentium III 600 512 MB RAM
    • Stacje robocze: od 486 do Pentium III 600
    • Łącza: 2 x Polpak 256, 4 x SDI
    • Routery 2 x highlink
  5. Koszty zakupu licencji na platformę Linux oraz abonamentu na roczną aktualizację oprogramowania ok. 10.000,- pln + vat
  6. Firma wdrażająca - Computer-bis Kwidzyn

M.MEESENBURG Sp. z o.o. Gdańsk, ul.Sucha 31
http://www.meesenburg.pl/

  1. Opis firmy
    • firma handlowa z kapitałem niemieckim, wieloodziałowa - centrala w Gdańsku + 3 oddziały Toruń, Szczecin, Ełk.
    • 21 sesji
    • firma zaopatruje producentów stolarki okiennej (drewnianej, aluminiowej i PCV) w okucia, narzędzia i materiały niezbędne do produkcji
    • asortyment do sprzedaży importuje z firmy macierzystej M.Meesenburg Niemcy
    • firma kładzie nacisk na wyniki sprzedaży, obsługę techniczna klientów, elastyczność i szybkość dostaw.
    • firma jest użytkownikiem pakietu TRAWERS od 1995 roku, na Linuksie od 10.2001
    • 21 sesji
    • eksploatowane systemy pakietu to: Księga Główna (KG-TRES), Sprzedaż i Rozrachunki z Odbiorcami (NA-TRES), Zakupy i Rozrachunki z Dostawcami (ZO-TRES), , Obrót pieniężny (KB-TRES), Przelewy (KC-TRES), Import (ZW-TRES), Zamówienia (ZA-TRES) Magazyn (MG-TRES), Inwentaryzacja (MI-TRES), Tabela Kursów (TK-TRES), Statystyki Sprzedaży i Zakupu (NZ-TRES), Raporty
  2. Potrzeby
    • informacja o stanie firmy na bieżąco
    • zmniejszenie zapasów magazynowych
    • informacja o aktualnych stanach magazynowych w centrali i oddziałach
    • możliwość rezerwacji i sprowadzania towarów z innego oddziału
    • przesuwanie zapasów magazynowych pomiędzy oddziałami
    • planowanie zaopatrzenia dla całej firmy z uwzględnieniem stanów w poszczególnych magazynach we wszystkich oddziałach
    • prowadzenie jednej, spójnej dla całej firmy polityki rabatów i kredytów kupieckich dla klientów
    • możliwość szybkiego dokonywania zmian cen we wszystkich oddziałach firmy
    • dostęp do aktualnych rozrachunków całej firmy, informacja o środkach pieniężnych w kasach i bankach
    • bieżąca informacja o kosztach i przychodach rejestrowanych w różnych miejscach
    • serwis oprogramowania on line
  3. Rozwiązanie - zmiana platformy z Novell Netware na Linux'a
  4. Zmiana platformy spowodowała, że spełnione zostały powyższe wymagania klienta i dodatkowo nastąpiło zdecydowane przyspieszenie pracy systemu
    • Serwer: Pentium III, 850 MHz, 1 GB RAM, dyski SCSI 2x18GB
    • Linux RedHat 7.0
    • terminale: komputery klasy Pentium, z zainstalownym systemem operacyjnym Windows (klient Putty)
    • oddziały i centrala połączone przez sieć internet łączami o przepustowości:
    • 2 x ProFuturo 512 kbps
    • Netia 256 kbps
    • Polpak 256 kbps
  5. Koszty zakupu licencji na platformę Linux oraz abonamentu na roczną aktualizację oprogramowania ok. 37.000- pln + vat
Udostępnij informacje o Wpisie w sieciach społecznościowych:
Polub LinuxPortal.pl:

Komentarze:

Nie ma jeszcze komentarzy. Dodaj swój komentarz.
logo:
Aby dodać komentarz: zaloguj się ikona LinuxPortal.pl ikona Facebook.com ikona Google+

Wpisy z blogów/ TOP 30dni

Pliki /etc/shadow, /etc/security/passwd i /etc/group - Dodawanie nowych użytkowników - cz.3 Fragmenty artykułów z książek wydawnictwa Helion.pl
41 osób twierdzi: warto przeczytać
Polecenia useradd i newusers - Dodawanie nowych użytkowników - cz.5 Fragmenty artykułów z książek wydawnictwa Helion.pl
39 osób twierdzi: warto przeczytać
Prosta kompilacja jądra jack
35 osób twierdzi: warto przeczytać
Linux for Woman Beings KDEFamily.pl
35 osób twierdzi: warto przeczytać
Wpisy z blogów więcej:
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 roku nowego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych znanym jako "RODO" pragniemy poinformować Cię,
w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z LinuxPortal.pl.
Zapoznaj się z Polityką prywatności.

Klikając „Zamknij”, zamykasz ten komunikat i wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez LinuxPortal.pl sp. z o.o. w celu realizacji usług zgodnie z Regulaminem.
Zamknij »